PDA

View Full Version: Zgjidhet proceset e shumta mysql



majjed2008
08-10-12, 22:59
Përshëndetje

Unë kam një problem DB procese të shumta mysql që flenë në vend se të vdiste dhe kjo është vrarë serverin tim dhe unë jam i sigurt se është nga produktet Translate pas testit të gjitha plugin im, të lutem me mirësi si ta rregullojmë këtë?

Thank you in advance

Marcin Kalak
09-10-12, 19:30
A keni përdorur një bazë të dhënash të jashtëm? Ju mund të kontrolloni atë në: AdminCP -> Cache vBET -> Cache External DB.

majjed2008
11-10-12, 00:44
A keni përdorur një bazë të dhënash të jashtëm? Ju mund të kontrolloni atë në: AdminCP -> Cache vBET -> Cache External DB.

Jo kjo është jashtë, unë përdorin të njëjtën DB forum

Marcin Kalak
11-10-12, 19:50
Në këtë rast nuk vBET bërë asgjë të drejtpërdrejtë në bazën e të dhënave - vB është menaxhon lidhjet me bazën e të dhënave.

majjed2008
14-10-12, 16:34
Në këtë rast nuk vBET bërë asgjë të drejtpërdrejtë në bazën e të dhënave - vB është menaxhon lidhjet me bazën e të dhënave.

Si për të rregulluar dhe se ju lutem?

Marcin Kalak
15-10-12, 11:21
Përshkruani çështjen tuaj në forum VB. (Https://www.vbulletin.com/forum/forum.php)

majjed2008
16-10-12, 18:46
Çfarë është politika juaj rimbursim ju lutem? edhe ju lutem se si për të hequr atë dhe të plotë të gjitha Link dhe gjë shumë e lidhur atë nga web faqen time të pastër uninstall

Marcin Kalak
17-10-12, 19:13
Ju lutemi shihni marrëveshjen e licencës për detaje licencës.
Për të hequr produkt ju lutem përdorni vetëm uninstalation vBulletin Plugin - CP Admin -> Plugin Produkte & -> Manage Products -> vBET Portal -> Uninstall -> Go.
fotografi vBET ju duhet të fshini manualisht nga serveri, por ju mund të lënë ata në qoftë se ju uninstall vBET nuk do të përdoret.

majjed2008
18-10-12, 19:30
ku unë mund të shoh marrëveshjen e licencës?

Marcin Kalak
18-10-12, 21:14
Ju mund të shihni marrëveshjen e licencës këtu. (Http://www.vbenterprisetranslator.com/license.php)

majjed2008
22-10-12, 12:18
rregull që nuk ka kthim, unë do t'i jepte më shumë tray.

si për të bërë flamurin e madhe në web faqen time?

Ju mund të shikoni faqen time www.worldwide-invest.org (http://www.worldwide-invest.org), pasi të gjithë pagesës, kur unë tabaka çdo gjuhë kam marrë faqe bosh dhe të holla tim të vendosur për të 0.

edhe se sa unë duhet të paguajnë për çdo faqe në faqen time për gjuhën? përkthehet me Microsoft?
Microsoft Translate japë 2 milion pagesë mujore, por unë mund të më shumë se një llogari në mënyrë që çdo njëri do të ketë llogari 2M unë tabaka me dorë dhe që ajo të punojë, kështu që nëse unë mund të shtoni atë automatikisht do të jetë e këndshme, jo aq shumë vetëm Llogaria 4-5 plus mia Shërbim të paguar do të merret me web faqen time.

Unë kam një problem real me arketimit dhe mbështetjen VB thonë se kjo është nga të produkteve dhe ju thonë se kjo është VB, Për mua kjo do të jetë shumë i sinqertë nga ju, nëse ju ndihmoni mua për të rregulluar atë, çdo 4-5 ditë server site ime do të jetë vrarë nga VB holla.

Thank you in advance

Marcin Kalak
22-10-12, 16:25
Ju lutem mbani një çështje për një fije.

Ju mund të shikoni faqen time Worldwide Investoni - Forex Forum - World Wide Invest (http://www.worldwide-invest.org), pasi të gjithë pagesës, kur unë tabaka çdo gjuhë kam marrë faqe bosh dhe të holla tim të vendosur për të 0.
Ju lutemi PM mua qasje detaje për Admin CP, FTP. Unë do të kontrollojë se çfarë po ndodh atje :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vBET Translator 4.10.1