PDA

View Full Version: Zgjidhet Bugs mëposhtme upgrade:



moman
18-01-10, 17:03
Unë jam duke përjetuar mete e mëposhtme të vogla pas upgrade to 3.3:

1. Ju merrni një gabim 404 pas dërgimit të një fije të re në një gjuhë të huaj (thread është dorëzuar ende, megjithatë) (p.sh., ju jeni marrë për http://www.pentaxforums.com/404.php # post886866)-ndoshta ka një plagë të zhdukur në URL ridrejtuar?

2. URL përkthyer forum janë të dehur. http://www.pentaxforums.com/forums/da/site-suggestions-forum-help/??f=3 tregohet kur lidhja forum është klikuar, në vend të http://www.pentaxforums.com/forums/ da / site-sugjerimeve-forum-help /

moman
18-01-10, 17:34
Një tjetër bug (që ishte i pranishëm në 3,2 si edhe): ju të merrni një 404 pas duke u përpjekur për të bërë një abonim PayPal paguar nga një faqe të përkthyer; URL forum është shtuar në para url PayPal API.

vBET
19-01-10, 20:29
Unë jam duke përjetuar mete e mëposhtme të vogla pas upgrade to 3.3:

1. Ju merrni një gabim 404 pas dërgimit të një fije të re në një gjuhë të huaj (thread është dorëzuar ende, megjithatë) (p.sh., ju jeni marrë për Page Not Found - PentaxForums.com (http://www.pentaxforums.com/404. php # post886866))-ndoshta ka një plagë të zhdukur në URL ridrejtuar?

2. URL përkthyer forum janë të dehur. PentaxForums.com (http://www.pentaxforums.com/forums/da/site-suggestions-forum-help/??f=3) tregohet kur lidhja forum është klikuar, në vend të PentaxForums.com (http:/ / www.pentaxforums.com/forums/da/site-suggestions-forum-help/)

1. A mund të na dërgoni kodin html të Redirecting faqe?

2. A keni bërë përditësimin në. Htaccess? Ju duhet të hiqni index.php nga sundimi vBET parë. Siç e shoh lidhje janë thyer vetëm në faqen kryesore kështu që mund të jetë arsye.

vBET
19-01-10, 20:31
Një tjetër bug (që ishte i pranishëm në 3,2 si edhe): ju të merrni një 404 pas duke u përpjekur për të bërë një abonim PayPal paguar nga një faqe të përkthyer; URL forum është shtuar në para url PayPal API.

Ju lutemi të hapur temë të re për këtë - do të jetë shumë më e lehtë për të trajtuar çështjet për ne:) Dhe në qoftë se ju mund të ju lutemi të na tregojë se si duket kjo lidhje thyer. Thanks:)

moman
19-01-10, 21:51
1. Çfarë doni të thoni? Unë mund të ju jap një hyrje provë, nëse ju dëshironi për të provuar këtë sjellje nga fundi para.

2. Unë besoj kështu. Kjo është dosjen time htaccess:


RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|et|tl|fi|fr|gl|de|en|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|et|tl|fi|fr|gl|de|en|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

#RULES for pages outside forum directory handled by vBulletin
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

#RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
#RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

moman
21-01-10, 22:47
Bump. Unë do të vlerësoj të ndihmojë në veçanti me çështjen e parë si është ndoshta diçka e parëndësishme.

vBET
21-01-10, 23:50
Ju lutemi PM mua këto të dhëna llogari provuar dhe tregoni ku unë mund të bëjë postimet e test / temat.

vBET
21-01-10, 23:58
1. Çfarë doni të thoni? Unë mund të ju jap një hyrje provë, nëse ju dëshironi për të provuar këtë sjellje nga fundi para.

2. Unë besoj kështu. Kjo është dosjen time htaccess:


1. Ju lutemi PM mua

2.Your. Htaccess është e gabuar. Ju keni ka rregulla të cilat duhet të përdoret vetëm jashtë directory forum (ju lutem vini re që ju duhet të veçantë file. Htaccess për këtë në directory e përshtatshme). Gjithashtu ju nuk e keni ad dosjen tuaj forum rregullave.

. Rregullat tuaja në htaccess brenda directory forum duhet të duket kështu:


RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|et|tl|fi|fr|gl|de|en|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|et|tl|fi|fr|gl|de|en|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forums/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]


Gjithashtu - nuk keni vendosur dosjen tuaj formë në opsione vBET kryesore.

2 gjithashtu - I lëvizje atë për të problemeve që ajo duket të jetë vetëm çështje të konfigurimit nuk ka bug.

moman
22-01-10, 00:28
Htaccss ndryshuar fikse si problem.

vBET
22-01-10, 01:05
Great:) Në rastin e çështjeve të tjera ju lutem temat e hapur të reja:)

Kënaquni vBET! : D

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET Translator 4.10.1