PDA

View Full Version: Zgjidhet Çfarë do të shkaktonte flamujt postim * nuk * për të shfaqur?



hmspain
20-06-12, 22:42
Unë jam duke Forumi V4.2PL2 dhe VBET 4.4.6.

I * mendoj * Unë kam punuar rreth problemit tim me prokurë, performanca është i ngadalshëm, por ai do të përkthejnë faqe nëse klikoni në një nga flamujt në krye.

I * nuk * shohin flamujt normale gjuhës mbi Njoftimet e megjithatë. I dyshuari një suazë, por pas do mbi parametrat e mi disa herë, unë nuk mund të gjeni atë që unë mis-vendosur ta kthejnë këto off.

Ndihmë!

vBET
23-06-12, 21:36
Hi. Ju lutem vini re se performanca është më mirë kur cache është e mbushur deri. Në këtë moment serveri juaj duhet të presë për përkthime të reja deri sa të vijnë nga ofruesi i përkthimit - kur ato janë kopje e ruajtur është shumë më e shpejtë :)

Rreth çështjes së - çfarë do të thotë me flamuj normale? Të gjitha vetitë flamuj ju do të gjeni në CP admin -> BET -> flamujve. Nuk ka alternativë për dropdown menu dhe per flamujt në një rresht (ndoshta ata që janë normale) - kështu vend për ata që janë në një rresht është vendosur nga flamujve Place parametër.

Ju lutem tregoni e bëri atë të të ndihmojë:)

vBET
07-07-12, 14:45
Asnjë përgjigje - konsiderohet çështja është zhdukur. Nëse jo ju lutem shkruani në këtë shtypurit thread

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1