PDA

View Full Version: Zgjidhet Faqet e jo përkthimin me përjashtim faqen kryesore ulje në forum



evankreiner
18-06-12, 19:59
Hi, për disa arsye faqet e brendshme forumi im nuk do të përkthehet kur unë goditi një buton Flag. Për disa arsye ajo përkthehet vetëm në qoftë se unë goditi një flamur në faqen kryesore forum.

I kam PHP5.2 si edhe. Nëse unë përkthehet në faqen kryesore, atëherë ajo do të përkthejnë faqet e mëvonshme, por përdoruesit nuk mund të përkthehet brenda faqeve në qoftë se ata goditi ndonjë prej flamujve.

Faleminderit për ju ndihmojë.

Këtu është ajo që URL Faqja kryesore duket si:
Domain / forum.php

Faqet e Brendshme forum të duket si ky:
domain / forumdisplay.php? f = 2

m_jankowski
18-06-12, 21:07
Hi,

forumdisplay.php? f = 11 & Gjuha = pl & Gjuha = pl & Gjuha = fr & Gjuha = es

Ajo nuk duhet të duket si ky. Mund të ju lutem sigurohuni që ju keni instaluar dhe konfiguruar vBET si duhet.

evankreiner
19-06-12, 19:48
Kam provuar ndryshimin cilësimet si shumë si unë mund të merrni këtë për të punuar, unë mund të paguajnë $ 30 në ketë dikush të marrë një sy dhe të ndryshojë çdo gjë të nevojshme?

m_jankowski
19-06-12, 21:18
Sigurisht ju mund të bleni këtë shërbim këtu (http://www.vbenterprisetranslator.com/purchase.php?do=integration) dhe ne do të kujdeset për të gjitha çështjet e tua.

Kur ju të merrni konfirmimin e pagesës, ju lutem AM mua detajet e plotë e qasjes në admincp ftp dhe të drejtat e rezervuara.

evankreiner
21-06-12, 01:23
blerë dhe info dërgua - thanks! Ne nuk jemi duke përdorur të drejtat e rezervuara

evankreiner
23-06-12, 00:12
Hi, flamujt nuk janë ende duke punuar - por dropdown works great. Nëse ju vizitoni forumin dhe për të mbajtur gjuhën e parazgjedhur, pastaj klikoni mbi "vrazhdë", ose çdo nën-forum, pastaj klikoni një nga flamujt, gjuha nuk ndryshon.

vBET
23-06-12, 11:31
Hello.

Unë jam duke marrë përsipër rastin tuaj. Na vjen keq për këtë çështje. Si unë shoh faqet e përkthyer. Ju lutem më thoni keni nevojë më shumë ndihmë me çështjen e përkthimit? Nëse jo, por çështje të tjera ekziston - ju lutem mbani një fije për një çështje. Në këtë thread në titull Unë shoh se faqet nuk janë të përkthyera, por unë shoh ato janë. Pra, nuk çështja ende ekziston apo jo? :)

vBET
07-07-12, 14:50
Asnjë përgjigje - konsiderohet çështja është zhdukur. Nëse jo ju lutem shkruani në këtë shtypurit thread

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual forum supported by vBET Translator 4.10.1