PDA

View Full Version: Zgjidhet Duke shfaqur përdorimit të lartë CPU në vbenterprisetranslator_seo.php



symbianist
16-01-10, 12:34
Kam një problem. Ajo është duke treguar përdorimin e lartë CPU në vbenterprisetranslator_seo.php. Cila do të jetë zgjidhje për këtë. Ju lutemi për ndihmë.

A mund ta ndaloj këtë vbenterprisetranslator_seo.php në robots.txt? ju lutem për ndihmë.

vBET
16-01-10, 17:37
Ju lutem shikoni këtu:)
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/284-vbet-loads.html

Me fjalë të shkurtër - kjo është ngarkesë e forumit tuaj të tërë jo vetëm vBET (këtë fotografi është vetëm kontrollues para). Nesër do të dalë vBET 3.3.0 me përmirësimet e performancës shumë. Ka shumë opsione në vBET të cilat ju mund të ndryshojë të ketë performancë më të mirë. Shihni atje për detaje:)

Michael
19-01-10, 23:18
Unë jam marrë këtë dhe kanë përmirësuar: (

Load Server 17,50 (4 CPUs)
Memory përdorura 7.5%
Swap përdorura 0.00%
Disk / dev / vzfs (/) 12%

vBET
21-01-10, 16:52
Unë jam marrë këtë dhe kanë përmirësuar: (

Load Server 17,50 (4 CPUs)
Memory përdorura 7.5%
Swap përdorura 0.00%
Disk / dev / vzfs (/) 12%

Për çfarë periudhe ky është llogaritur? Serverat mund të jetë shumë i zënë nga koha në kohë. Pra, është vlera mesatare ose thjesht goditi në moment të veçantë?
Çfarë është përdorimin tuaj CPU në%?
A faqet tuaja të shfaqen të shpejtë? Në qoftë se faqet tuaja tregon në kohë të pranueshme atëherë ju nuk keni ndonjë çështje - çfarëdo Load tuaj Server është.

Dhe çështja më e rëndësishme - do të vBET shkakton atë?

Së pari - ka nxjerrë (nëse ekziston) nuk është në vend tjetër - në shembull në vB optimization ose në përdorimin e mysql. Forum mund të kandidojë edhe në disa konfigurimit, por pas arritjes së një moment duket se është e nevojshme që të zgjedh vBulletin dhe / ose të mysql.

Dytë - siç u përmend shumë herë vBET merr veprime vetëm gjatë përkthimeve. Faqe normale janë të krijuara duke përdorur burimet e njëjta. Pra, nëse vëreni përdorimin shtesë me vBET kjo do të thotë që ju të marrë trafiku shtesë për faqet e përkthyer. Pra, nuk është bërë vBET brez të ngadaltë të faqeve tuaja normale dhe as të marrë burime shtesë për ata. vBET nuk kanë ndikim në të brezit normale faqe (flamuj vetëm shtuar). Ju merrni të trafikut të tjera të cilat ju nuk e keni pasur më parë trafiku-të faqeve të përkthyer. Dhe kur ju keni më shumë trafik ju duhet të jeni në gjendje për të trajtuar atë.

Ne kemi bërë shumë në vBET optimizations 3.3.0 dhe vBET është me të vërtetë shumë i shpejtë! Edhe këtë, ju lutem vini re se përkthimet nuk do të bëhet falas ... Kjo është vetëm e pamundur. Ne do të vazhdojmë të zgjedh vBET në aspekte të ndryshme dhe ende - ju duhet të jeni në gjendje për të trajtuar trafikun tuaj shtesë edhe në qoftë se në përkthim do të marrë burime shtesë nuk jeni ende duke u kërkuar të cilat duhet të trajtohen.

Ju lutemi të krahasojnë herë e faqes gjeneratës normale dhe faqe përkthyer e cila tashmë ishte cached - diferenca është kostoja reale e përkthimit.

Gjithashtu - keni shikuar në fije për ecurinë e çështjeve të vBET? A e keni bllokuar robots për faqe nuk e rëndësishme? Ju lutemi vini re se robots mund të marrë sasi të konsiderueshme të burimeve të serverit tuaj, nëse zvarritet faqe shumë në të njëjtën kohë. Blloku atë për kalendarët përkthyer, faqet e përdoruesit dhe kështu me radhë. Details këtu:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1