PDA

View Full Version: Zgjidhet Që nga upgrade i fundit i serverit vbet raporton përdorimin e tepruar të burimeve nga vbet



Simon Lloyd
21-02-12, 14:35
Hi prej përmirësimit të vBET fundit natën e kaluar server tani është raportuar përdorimin e tepruar të burimeve nga vBET
Time: Tue 21 Shk 2012 13:02:15 +0000
Llogaria: xxxxxx
Burimore: Koha Procesi
Tejkaluar: 65.324> 1800 (sekonda)
Ekzekutueshëm: / usr / bin / php
Line Komanda: / usr / bin / php
/ Xxxx / xxxxxx / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
PID: 28614
Vrarë: Noi'm marrë qindra e këtyre, dikush mund të punojë në optimizimin e kodit apo diçka??

r.dziadusz
23-02-12, 21:07
Ne jemi duke punuar në optimalization në çdo rea; lirimi

Simon Lloyd
24-02-12, 22:51
Unë e kuptoj se, por lirimi i fundit është më e keqe për të ngarkesës se ai i mëparshmi, është vrarë serverin tim!

r.dziadusz
25-02-12, 17:05
Ne nuk kemi bërë ndonjë ndryshim performancën përditësimet. Ne vetëm të shtoni ofrues të reja të përkthimit, me algorith shumë të njëjtë

Gjithashtu ajo që ju shikoni është:


Nuk e tij vbenterprisetranslator_seo.php i cili merr burimet e tërë tuaj - kjo është e tërë forum tuaj, sepse çdo kërkesë forum shkon vbenterprisetranslator_seo.php Trought cilat vetëm përcakton disa variablave për vbseo.php dhe përfshin burimeve kërkuar të vërtetë. Keni vendosur të gjithë trafikun tuaj forum tek kjo skedë nga. Htaccess dosjen tuaj. Pra, nuk ka asnjë problem me këtë skedë në të gjitha - kjo është e tërë konsumi juaj forum. Nëse përshkrim më shumë në këtë fushë është e nevojshme - ju lutem thread hapur të reja për atë ose të gjejnë tashmë ekzistuese. Një çështje për një fije

Simon Lloyd
27-02-12, 18:16
Ju mund të bëni versionin e mëparshëm të vBET në dispozicion për mua kështu që unë mund të degraduar dhe të shohim nëse ngarkesa subsides atëherë ju lutem?

r.dziadusz
27-02-12, 19:07
PM ju lutem shikoni kutinë sended

Simon Lloyd
03-03-12, 08:43
Faleminderit!, Do të instalojë që më vonë sot dhe nesër Mbrapsht pas shihni Sever stats :)

Simon Lloyd
03-03-12, 08:45
Na vjen keq, faqja ime është vb3, unë mendoj se pakoja që ju furnizuar është për vb4.

r.dziadusz
04-03-12, 21:49
Oh sorry i bëjë atë përsëri

Simon Lloyd
20-03-12, 20:33
Ok, unë nuk Mbrapsht menjëherë si kam kërkuar të jetë i sigurt, por versioni i mëparshëm nuk është e ngarkimit gjysmën e serverit sa më shumë versionin më të fundit, a mendoni se versioni i fundit mund të kenë nevojë duke kërkuar në të parë pse? :)

tavenger5
21-03-12, 16:52
Kjo tingëllon si ka është më shumë një vonesë për shkak se vBET është kalimi në një tjetër ofrues të përkthimit që merr më shumë kohë për të marrë të dhëna nga. Kur ai e bën këtë lidhje http janë lënë të hapur (dhe nganjëherë nga koha).

r.dziadusz
21-03-12, 19:22
Ajo mund të coused nga "Apertium API", e cila nganjëherë timeouting becouse e gabimit ofrues të brendshëm, a keni provuar për ta kthyer atë dhe se e kontrolloni atë përsëri

Simon Lloyd
03-04-12, 13:32
Jo, por unë do të kontrollojë, në sajë.

r.dziadusz
14-04-12, 16:47
Siç nuk ka përgjigje Unë do të shënojë këtë thread zgjidhur, në qoftë se ju ende keni ndonjë pyetje ju lutem ra pa që të aski unë do të rihapet atë

Simon Lloyd
14-05-12, 00:37
Unë e di që ju keni shënuar këtë zgjidhet, por unë kam qenë në gjendje për të marrë në faqen tuaj, kur duke u përpjekur disa herë!
Çështja duket të jetë se vBET nuk është mbyllur proceset e duhur dhe duke i lënë shumë prej tyre të hapur, atëherë Apache asseses sa proceset fëmijë ka nevojë dhe krijon ata gati shumë shpejt për shkak të të gjitha thirrjeve për të vbenterprisetranslator_seo.php dhe të gjitha proceset kjo është lënë e hapur ngarkesës në server shkon deri.

Unë kam lëvizur në një server server më të fuqishme dhe të ngarkesës ende ekziston, pret reja thonë njëjtë si një të vjetër "të merrni ofruesin tuaj të software të zgjedh vbenterprisetranslator_seo.php për të pres dhe çdo fotografi që ajo e quan"

Unë nuk mund të mbani këtë ide, duke paguar për përkthime dhe tani £ 200/month per server ajo vrarë mua, Çfarë duhet të bëni për të marrë vBET për të mbyllur e quan atë në proceset e duhur?

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual forum supported by vBET Translator 4.10.1