PDA

View Full Version: Zgjidhet VBET V4.4.6 krijon grupet?



hmspain
20-02-12, 20:12
Unë jam duke Vbulletin 3.8.6 përdorur një lëkurë të përshtatur. Vetëm shtesa që janë të jetojnë janë:

Ame - Automatic Media Embeder
Njoftim i ri Thread
Post Thank You Hack
vBulletin Blog
dhe Authentication tonat Webkey add-në

I ndjekur me kujdes udhëzimet e instalimit për V4.4.6 dhe e bëri atë deri në pikën ku unë e nevojshme për të konfiguruar atë. Sistemi i përdorur për të pasur vBET në të sukses, por unë kam për të hequr atë, pasi ndeshi në këtë problem të shumta anëtarësimin. Pas instalimit, përdoruesit filluan të ankohen se sistemi ishte poshtë ... mesazh gabimi (sorry, unë nuk e kanë atë) vuri në dukje vBET, kështu që unë me aftësi të kufizuara vBET parafytyruar unë do të përfundojë hapat konfigurim dhe ri-mundësojnë atë.

Në këtë pikë, kam vënë re se e Anëtarëve shtesë janë krijuar në sistemin tim, një për çdo gjuhë. Wha?

Unë duhet të jenë të humbur diçka. Herën e fundit kam provuar përditësimin vBET, unë u zhvillua në të njëjtën çështje të shumta anëtarësimin. Ajo ka qenë disa muaj pasi vBET punuar në sistemin tim. Duhet të kontraktojë me ju për të instaluar atë, apo jam humbur diçka?

Kam hequr atë nga sistemi im, çdo gjë është sërish kandidon gjobë (albiet pa vBET).

r.dziadusz
21-02-12, 01:31
Në këtë pikë, kam vënë re se e Anëtarëve shtesë janë krijuar në sistemin tim, një për çdo gjuhë. Wha?

Nëse ata nuk janë në vargjeve të ndara në SQL tuaj, dhe në qoftë se ajo është vetëm një për çdo gjuhë është ok. vBET krijon atë në mënyrë që përdoruesit e grupit në gjuhë të prezgjedhur njëjtë. Gjithashtu nëse ju keni ndonjë çështje gjatë përkthimin tuaj unë do të jenë të lumtur për t'ju ndihmuar dhe përgjigje çdo pyetjeje

hmspain
21-02-12, 17:49
Nëse ata nuk janë në vargjeve të ndara në SQL tuaj, dhe në qoftë se ajo është vetëm një për çdo gjuhë është ok. vBET krijon atë në mënyrë që përdoruesit e grupit në gjuhë të prezgjedhur njëjtë. Gjithashtu nëse ju keni ndonjë çështje gjatë përkthimin tuaj unë do të jenë të lumtur për t'ju ndihmuar dhe përgjigje çdo pyetjeje

Një anëtarësimin është krijuar për secilën gjuhë (është kjo diçka e re Shtimi 50 grupet nuk është e ftohtë?), Unë nuk kam asnjë ide se çfarë është një grup i ndarë në SQL është; vjen keq! Kur kam instaluar vBET parë më shumë se një vit më parë, kjo nuk ndodhi. VBET instaluar vetëm dhe ka punuar të përkryer. Tani unë jam ka një demon e një kohë të marrë atë përsëri në :-) sistemit.

r.dziadusz
22-02-12, 20:38
në admincp tuaj -> usegroup të duket si ky:
Gjuha e albumit: Shqip?
Ashtu si i tha tani vBET krijon ndan grupet e përdoruesit. Nëse forum juaj të punojnë më ngadalë se mund të coused nga gjëra të tjera, gjithashtu, ju lutem lexoni këtë post:
click (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html)

hmspain
22-02-12, 20:59
në admincp tuaj -> vështrim usegroup si kjo:?
Ashtu si i tha tani vBET krijon ndan grupet e përdoruesit. Nëse forum juaj të punojnë më ngadalë se mund të coused nga gjëra të tjera, gjithashtu, ju lutem lexoni këtë post:
click (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html)

Pra, në qoftë se forumi im mbështet 50 gjuhë, unë mund të presin për të parë * 50 * Gallery shtesë krijuar?

r.dziadusz
22-02-12, 21:38
Po ju mund të, por u krijuan për të bërë punën tonë të produktit të shpejtë.

hmspain
22-02-12, 22:45
Po ju mund të, por u krijuan për të bërë punën tonë të produktit të shpejtë.

Kështu që ju krijoi 50 grupet + në forum time për të bërë vBET kandiduar më të shpejtë?? por unë mund të fshini ato dhe të shohim vBET drejtuar një pak më ngadalë?? ... dhe ata të gjithë do të merrni vetëm ri-krijuar gjatë upgrade ardhshëm??

r.dziadusz
23-02-12, 22:13
Po ajo do të jetë recreateed në çdo update.
Gjithashtu ju mund të përpiquni të bëni për të hequr të gjitha prej tyre, por ju duhet të çaktivizuar këtë shtojcë: userdata_presave dhe në qoftë se ju doni të uninstall vBET ju do të nedd ndryshim shtesë në:

përfshin \\ vbenterprisetranslator_functions_usergroups.php

gjeni linjë:

vbet_removeDefaultLanguageGroups function () {
dhe për të hequr të gjithë përmbajtjen e këtij funksioni

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual forum supported by vBET Translator 4.10.1