PDA

View Full Version: Zgjidhet Përmbajtja Thread nuk është përkthyer



mario06
27-12-11, 07:40
kur unë jam në brendësi të një fije dhe kliko mbi një gjuhë të përmbajtjes im thread nuk është duke u përkthyer, por çdo gjë tjetër është?

Problemi zgjidhur

mario06
28-12-11, 04:55
Nuk zgjidhet, diku ajo përkthehet përmbajtjen thread dhe nganjëherë vetëm përkthen titullin thread vetëm.

PS. Pse nuk është marrë kaq shumë kohë për mbështetje?

Siç mund ta shikoni nga imazhi gjithçka merr përkthyer me përjashtim të tekstit??
http://i44.tinypic.com/2sblmv9.jpg

r.dziadusz
28-12-11, 11:16
Hi
Pleae lexoni këtë temat rreth tranlation pjesshëm dhe tekst të papërkthyera:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq-3.html # post10876 dhe http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq-3.html # post10970

mario06
28-12-11, 16:27
Ajo kurrë nuk e përkthyer nga fillimi, unë mendoj se problemet tjera (temat e mia të tjera) duhet të zgjidhet së pari para se të arrijnë këtë vendim.


Microsoft Testi api:

Testi filluar përkthim për Microsoft përkthime API
Rezultati Test: ï »¿" Mirë se vini në "
Test error:
Ora Connection (ms): 114,572265625

Sigurisht unë jam duke marrë një gabim shenjë si kam deklaruar në postin tim të tjera në Microsoft testin tim Azure:

Duke filluar testin për Microsft Translation API nga kaltra

Shenjë e plotë:
{"Error": "invalid_request", "error_description": "ACS90011: Fusha e kërkuar \\ u0027client_id \\ u0027 mungon \\ r \\ nTrace ID: 17e65ab5-5618-4277-ab3c-d9d3ac7a6368 \\ r \\ nTimestamp: 2011-12 -. 28 15:33:26 Z "}

r.dziadusz
28-12-11, 19:41
Ok lejon të fillojë me gabim shenjë

mario06
09-01-12, 07:53
Përmbajtja ende nuk është duke u përkthyer!
Fala

r.dziadusz
09-01-12, 12:43
Hi
Tani për tani, pasi ne e dimë se Microsoft tuaj duke Azure nuk është duke punuar becouse të versionin tuaj php, provoni ta çaktivizoni Microsoft nga Kaltra - lënë vetëm dy parametrat e tij bosh.

Këtu është arsyeja pse unë kërkoi për të bërë atë:
vBET përpjekur për të përdorur Microsoft nga kaltra, por ndërkohë që ajo nuk ka punë, vBET nuk ka marrë një të marrë të dhëna, kështu që nuk mund të vendosur atë si të paaftë automatikisht. Nëse microsoft duke Azure nuk është përcaktuar si disable vBET do të përpiqen të përdorin atë përsëri.

EDIT:
Ju lutemi gjithashtu, të marrë një vështrim në këtë post:
click2

mario06
12-01-12, 05:02
Microsoft është me aftësi të kufizuara, por përmbajtja nuk është ende duke u përkthyer vetëm titullin??
Ju keni qasje në FTP tim, mund të ju lutem shikoni atë?
Best regards

r.dziadusz
12-01-12, 19:37
Ok Unë do të shfletoni atë nëpërmjet:

Microsoft është me aftësi të kufizuara
Vendosja Microsft API (dy prej tyre - jo vetëm një nga azure) si disableb nuk do të bëjë diference Anny.
Tani për tani unë bëj bosh Translation Microsoft Comercial kyç API nga Azure (BETA) dhe Përkthim Microsoft Comercial API sekret nga Azure (BETA)
dhe kjo duket për të punuar, ju lutem kontrolloni atë:
http://www.all-unlock.com/showthread.php?t=82699&language=ja

Gjithashtu të gjitha fixes janë zbatuar në të fundit releas vBET, kështu që ju mund të vetëm update vBET :)

mario06
13-01-12, 10:37
Unë u përpoq përsëri dhe përmbajtjes nuk është duke u përkthyer, kjo është ajo që unë bëj -> unë klikoni mbi një fije të veçantë (showthread) dhe unë shtypni gjuhën angleze rezultati është se titulli thread në postin merr 1 përkthyer në gjuhën angleze, por përmbajtja e tij mbetet në gjuhën e tij origjinale (nuk përkthehet), edhe në qoftë se unë shtypni anglisht në faqen e indeks atëherë shkoni në ndonjë fije të veçantë përmbajtjen e nuk do të përkthehet, por vetëm titullin.
http://i39.tinypic.com/svhook.png


PS. Nëse unë përditësimin vBET unë nuk do të ketë problem të padukshme ikona përsëri në arkiv?


Thank You! :)

r.dziadusz
13-01-12, 14:50
Hi
I zbatuar ato quickfixes për ju - Withour përditësimin vBET.
Nëse ju bëni përditësimin vBET tuaj ju do të keni për të modifikuar kodin përsëri, becouse nuk oficialy mbështet version të vjetër të Fjalës së lirë!

I kontrolluar dhe ju të arrijë limitet tuaja në Microsoft dhe Apertium të dy, si ajo është thënë këtu (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq-3.html # post10970)
Ju keni arritur kufijtë tuaj kështu që teksti nuk është përkthyer, por tekstin e përkthyer dikur si Titulli Temës Postimit të do të shfaqen.

Ju lutem vini re se ju përdorni vetëm përkthime falas ju API mund të përdorni përherë ato paguar: Google API përkthimi v2, dhe paguar abonimin e Microsoft Trabnslation nga kaltra (në qoftë se ju update PHP tuaj)

mario06
14-01-12, 06:43
Hi, Mund të shtoni modifikime shtesë hapa për një të postuar tashmë nga vBET këtu: , Udhëzues nuk është përditësuar. Kam paguar një tarifë shtesë për të bërë këtë të pajtueshme, kur një update vjen nga unë do të mod atë vetë pa mërzit dikush. :)

Për të përdorur Google V2 kam për të rinovuar PHP mia? Mendova se ishte vetëm për Microsoft?!?

PS. Sapo përkthehet nuk duhet të përkthehen fjalët qëndrojnë në cache?

Thank You!

r.dziadusz
14-01-12, 13:32
Është e përditësuar:



Për të përdorur Google V2 kam për të rinovuar PHP mia? Mendova se ishte vetëm për Microsoft?!?
Tani për tani unë jam reimplementing funksion, se nuk do të përdorë json_translate kështu që ju mund të përdorni atë pa përditësimin PHP tuaj


PS. Sapo përkthehet nuk duhet të përkthehen fjalët qëndrojnë në cache?
vBET caching është fraza të tëra. Por po Teksti i përkthyer njëherë qëndron në cache.

r.dziadusz
18-01-12, 17:24
Këtu është quicx rregullojmë çështjen tuaj per:
FIX

Tani ju do të jetë në gjendje të përdorin Microsoft përkthimi nga Azure edhe me versionin e vjetër php

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET Translator 4.10.1