PDA

View Full Version: Zgjidhet Getting gabime në PHP



tavenger5
08-11-11, 20:37
Gabim PHP Fatal: 'vB_Template_Runtime' klase nuk gjendet në / home / site / public_html / përfshinë / vbenterprisetranslator_functions.php on line 338

Gabim PHP Fatal: Thirrje të funksionojë padefinuar vbet_doRedirect () në / home / site / public_html / përfshinë / vbenterprisetranslator_functions_hooks.php on line 933

Çdo ide pse? Kjo është me versionin e fundit 4.4.4

r.dziadusz
08-11-11, 21:05
I pari gabim PHP
Ju lutem na jepni url e saktë e cila provokon këto gabim ose kur me sa duket, në qoftë se ju nuk mund ta realizuar artistikisht atë unë do të duhet të kontrolloni atë në vendin e

Rreth gabim i dytë do të duhet të kontrolloni atë në forum time provë

tavenger5
08-11-11, 21:59
Unë nuk jam i sigurt se çfarë saktësisht URL këto erdhi nga. Ato duket se ndodh disa herë në ditë.

r.dziadusz
09-11-11, 12:06
Unë kam nevojë të di atë mënyrë mund të ju lutem më dërgoni të dhënat tuaja akses për mua për të parë atë?


EDIT
në lidhje me këtë gabim:
Gabim PHP Fatal: 'vB_Template_Runtime' klase nuk gjendet në / home / site / public_html / përfshinë / vbenterprisetranslator_functions.php on line 338
Unë kam qenë në gjendje për të riprodhuar, dhe këtu ka një fix shpejtë për ju
SHËNIM: Kjo nuk është testuar:
Ju lutemi skedar hapur
përfshin adresë do vbenterprisetranslator_functions_vbseo.php
Dhe për të gjetur këtë linjë:

$encoded = urlencode(vbet_getReEncoded($title)); - Nëse ju nuk bëni ndonjë ndryshim në këtë dosje është menduar të jetë në përputhje 121
Dhe kjo është e para linjë vënë këtë kod:

require_once(DIR. '/includes/class_core.php');


Rreth gabimi i dytë që unë nuk mund të riprodhoni atë kështu që kam nevojë për qasje në ftp tuaj për të hetuar atë

r.dziadusz
11-11-11, 15:38
Një gjë më shumë:
SHËNIM kjo nuk është testuar!
Gabim PHP Fatal: Thirrje të funksionojë padefinuar vbet_doRedirect () në / home / site / public_html / përfshinë / vbenterprisetranslator_functions_hooks.php on line 933

Gjej të këtë linjë në perfshin / vbenterprisetranslator_functions_hooks.php:

vbet_doRedirect(vbet_createURL($redirectLanguage), false, false);
dhe të vënë para saj:

require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_redirect_utils.php');

Ju lutem na tregoni kjo është zgjidhje e dobishme për ju

tavenger5
11-11-11, 16:34
I aplikuar ndryshimet. Këto gabime tani duket të ketë shkuar, por tani unë kam një të re:

Gabim PHP Fatal: Thirrje për vbet_createURL padefinuar funksion () në / home / cellphon / public_html / përfshinë / vbenterprisetranslator_functions_hooks.php on line 934

A kemi nevojë për një require_once simbolit DIR. '/ përfshinë / vbenterprisetranslator_functions_url.php'); përpara se?

r.dziadusz
11-11-11, 17:08
Po, më vjen keq për të gjithë problemin që ju keni hasur

tavenger5
11-11-11, 17:15
Në fakt, kur unë shtoj lart kam marrë:

PHP gabim analizimi: gabim sintakse, papritur $ fund në / home / cellphon / public_html / përfshinë / vbenterprisetranslator_functions_hooks.php on line 937

Unë jam goxha i sigurt se të gjithë e duhur} dhe; janë atje. Ajo duket si ky tani:



if ($redirectLanguage) {
require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_redirect_utils.php');
require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_url.php');
vbet_doRedirect(vbet_createURL($redirectLanguage), false, false);
}

r.dziadusz
12-11-11, 10:36
Ju lutem mund të më tregoni linjë 937, edhe ju lutem vini re se ky lloj gabimi PHP kuptoj shpesh ndodh kur skedë është ndryshuar gjatë të forumit është më.
Pra ju lutem kontrolloni nëse gabimi është ende ekzistuese ose tregon vetëm disa herë në kohën që ju ndryshoni skedarin e - dhe ju lutem remeber se koha server mund të jetë ndryshe nga tuajat

r.dziadusz
26-11-11, 11:44
Nuk ka përgjigje, e konsiderojnë atë zgjidhet, nëse ju ende dëshironi të kërkoni ndonjë pyetje në lidhje me këtë çështje unë do të shënojnë këtë thread hapur përsëri, për ndonjë tjetër ju lutem hapni temë të re

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET Translator 4.10.1