PDA

View Full Version: Një pyetje pak



legalhelp
18-10-11, 16:51
1. A nuk ka ndonjë mënyrë për të vetëm të shtuar falas google translate me faqen? sa është kjo e ndryshme?
2. Unë njoftim shumë njerëz janë duke thënë se kjo ndihmon rritjen faqet indeksuar në Google. Si ndodh kjo pasi asnjë nga faqet e janë përkthyer në të vërtetë derisa dikush klikimeve një butonin përkthejnë?
3. Cilat janë karakteristikat më të mira që ndajnë këtë nga versioni i lirë?

Faleminderit

vBET
18-10-11, 19:51
1. Së pari fare - ju lutem vini re se Google Translation API v1 e cila është e lirë do të jenë të mbyllura nga Google 1 dhjetor. vBET mbështet edhe Google Translation API v2 (paguar) dhe Microsoft Translation API (falas deri në mars 2012). Cili është dallimi - vBET ka mijëra rreshta të kodit i cili integron me Fjalës së lirë, mbështet disa shtresa të cache, mbështet përkthimin e URL, RSS, forum, blogs dhe CMS (në vBulletin Botuese Suite). Pra, nëse ju jeni duke menduar në lidhje me shkrim disa rreshta të kodit i cili do të bëjë gjithë integrimin e - kjo është më e madhe që mund të shikojnë. Ju gjithmonë mund të përfshijë në forum juaj widget vetëm Google përkthim, kështu që njerëzit të cilët do të gjeni faqen tuaj do të jetë në gjendje të përkthejnë atë. Por kjo do të lejojë vetëm për të përkthyer kur dikush është tashmë në faqen - si dikush që e di vetëm kineze do të gjeni edhe faqen tuaj? Ai nuk do të. vBET lejon faqe të përkthyera të indeksuar nga motorët e kërkimit në mënyrë djalë kinez do të gjeni faqet e përkthyer me vBET kineze mbështetje :) eshte shembull përdorimi këtu natyrisht ngjitët
2. Ne nuk kemi butonin përkthejnë - ne kemi lidhje përkthim - ju mund të shihni atë në forumin tonë (edhe ju lutem vini re se URLs janë përkthyer). Kështu që robotët do të gjeni lidhje dhe kjo do të ugar - :) thjeshtë
3. Një e mirë - versioni i lirë është e mbyllur. Pa pagesë përkthime Google do të mbyllet së shpejti kështu që nuk ka kuptim për të mbështetur versionet më të lira. Ne shpresojmë që nuk do të jetë disa API tjetër të lirë, por në këtë moment ne nuk e dimë të tilla.
Për dallimet kryesore midis versioneve të lirë dhe të paguar ju lutem shikoni këtu:
Për të gjitha dallimet dhe veçoritë ju lutem shikoni këtu:

legalhelp
18-10-11, 20:14
A ka ndonjë kodet kupon / zbritje për këtë?

vBET
20-10-11, 02:34
Nuk ka kodet kupon / zbritje për vBET.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations