PDA

View Full Version: vBET 4.4.3 Released



vBET
06-10-11, 13:42
Hi:)

Google Translation API v1 dhe Microsoft Translation API të vënë kufizime për numrin e përkthimeve. Ky version është për të ndihmuar me këtë çështje duke mbështetur ofruesit radhë. Deri tani, kur më shumë se një ofrues mbështet përkthimi atëherë vBET do të përdorë një të preferuar të parë. Dhe në rast se ajo nuk është vBET në dispozicion do të kaloni në një tjetër. Jo në dispozicion është shënuar kështu që ne nuk do të kërkojë çdo kohë dhe çdo 10 minuta vBET do të kontrollojë është në dispozicion përsëri. Në rast se nuk ka ofrues përkthim është në dispozicion për përkthim vBET do të përdorë përkthyes bedel. Kjo do të thotë që tashmë përkthimet cached do të shfaqet dhe për të mos përkthimet ekzistuese tekstit origjinal do të shfaqen (jo e zbrazët si më parë - kjo mund të ndodhë vetëm kur ofruesi i refuzon përkthimin).

Ju lutem vini re që ju duhet për të fikur përdorni opsionin Google Vetëm dhe të vendosur çelësat e duhur për të përdorur API ofruesit radhë. Për detaje ju lutemi shihni Admin CP -> vBET -> Siguri

HAPI SHTESË UPDATE!
Nëse ju nuk ka ndryshuar konfigurimin në vbet_translation_options pastaj ngarkoni përsëri përmbajtjen e upload-herë në serverin tuaj.
Ato fotografi të konfigurimit përfshin ofruesit radhë parazgjedhur për çift gjuhësh. Nëse keni bërë disa ndryshime atje ju mund të ngarkoni përsëri dhe të bëjë ndryshimet përsëri apo të vendosur me dorë ofruesit e radhë e preferuar nga ju (shih këtu për më shumë detaje (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq-2. html # post8915)).

RI:

Përkthim radhë
Added support për zbulimin e gjuhës nga Microsoft dhe Google API Translation Translation API V2
Mbështetjen e shtuar për katalanisht dhe Hindi nga Microsoft Translation API (ngarkoni përsëri përmbajtja e upload-herë directory ose vendosur mbështetjen dorë në fotografi konfigurimit)


Bugs korrigjohen:

Problem me "= &"
Undecleared ndryshueshme $ queryString
Workaround për vBulletin bug vbchop
Teksteve të gjata për të përkthyer me Microsoft Translation API
Baza e të dhënave për Microsoft gabime Translator API

vBET
06-10-11, 14:45
Ju lutemi të mbajë më me këtë update. Ne kemi zbuluar se tani ofruesit janë fikur edhe për shkak të kërkesave të gabuar. Ne jemi tani duke punuar për të korrigjuar atë (do të përfshihen në publikimin e ardhshëm). Nëse ju duhet ju mund update - vetëm ofruesit do të jetë me aftësi të kufizuara më shpesh se sa është e nevojshme.

Taurus
09-10-11, 02:55
Çdo informacion mbi këtë? Thanks.

vBET
09-10-11, 12:36
Ne jemi ende duke analizuar shkrimet e kur ofruesit janë të paaftë. Pak panevojshme disable ku korrigjohet. Ne do të nxjerrë javën e ardhshme. Ju lutem vini re se ju mund të përdorni këtë version, vetëm ju lutem të jenë të vetëdijshëm se ajo mund të çaktivizoni ofrues më shpesh se ajo është e nevojshme të vërtetë. Ajo nuk do të thotë se ajo do. Çështja është specifik për karaktere të veçanta me përkthim Microsoft dhe mesazhe të gjatë në Google (bug tonë këtu - ne nuk të prerë fjalë kyçe të gjatë para). Siç kam shkruar më janë fiksuar tashmë, ende kemi 2 çështje ne kemi për të korrigjuar para lëshimit.

vBET
11-10-11, 01:26
Në këtë moment, ne eliminohet mete lidhur me turning off ofruesit. Gjithashtu përkthimi RSS ishte përmirësuar (përdorimin e cache). Forumi ynë tashmë është duke punuar në versionin beta - ne kemi nevojë për të analizuar shkaqet e turning off pas përditësimet e fundit. Nëse çdo gjë do të shkojë në rregull, atëherë ne do të shkojë nesër ndryshime për të instaluar vBET3.x në forumin e tjera tona reale për të kontrolluar dhe të kësaj jave ne do të nxjerrë korrigjime.

Hapi i ardhshëm për një tjetër version është për të mbështetur Microsoft API përkthimi në versionin e paguar.

Dhe një tjetër hap, pasi që është të kthehemi për të kërkuar API tjera të përkthimit të cilat mund të mbështetet nga vBET.

Të gjitha kërkesat e tjera veçori kanë prioritet më të ulët tani.

Taurus
14-10-11, 13:50
Me gjithë respektin e duhur Michal, ky është tani një makth! Ka raste që askush nuk mund edhe të lidheni me forumin tim për shkak të vbet! JU LUTEM ******

vBET
14-10-11, 22:51
Nga mesazhin tuaj Unë e di vetëm se ju keni disa çështje. Ju lutemi të hapur thread të reja në Troubleshooting dhe ju lutem jepni më shumë informacion se çfarë saktësisht ndodh. Ne me kënaqësi do t'ju ndihmojë:)

Taurus
16-10-11, 04:46
Nga mesazhin tuaj Unë e di vetëm se ju keni disa çështje. Ju lutemi të hapur thread të reja në Troubleshooting dhe ju lutem jepni më shumë informacion se çfarë saktësisht ndodh. Ne me kënaqësi do t'ju ndihmojë:)

Unë tashmë kanë një fije të hapur në lidhje me këtë, këtu:

http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/2437-empty-translations.html

vBET
17-10-11, 12:57
Faleminderit, ju lutem shih diskutimin atje:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET 4.10.1