PDA

View Full Version: Muslimanët dhe VbOptimise



lostfly
04-10-11, 19:36
Para se të blerjes së produktit që unë dua të përgjigjet për dy pyetje. A. - unë kam parë në forume vBulletin që thonë vBET të shkaktojë një ndikim negativ në punën e serverit. Faqja ime ka 1 milion shikime faqe në ditë dhe të përdorin Memchached. Sigurt se serveri nuk do të bjerë? 2 - ". VBET" është comptabile me vBulletin dhe VbOptimise? Unë kam lexuar se nuk janë të pajtueshme, do të doja të thoni të vërtetën. Ju faleminderit.

vBET
04-10-11, 22:46
Hi, duke u përgjigjur pyetjeve tuaja

1 .- Përkthimi është diçka shtesë, çfarë ndodh pas faqe është krijuar, kështu që sigurisht që do të marrë burime shtesë. Por ne kemi shumë përmirësime si cache që kufizon këtë ndikim. Dhe në rast të mysafirëve kemi edhe të përmirësuar shpejtësinë e brezit faqe (për mysafirët Cached page gjeneron më shpejt se në vBulletin normale) - në rast të tillë ne dalje cache fundit e kërkon këtë e ardhshme për të njëjtën faqe janë të menjëhershme - streaming vetëm rezultat i përgatitur (pak CPU dhe kujtesës konsumit nga kostot e hapësirës hard drive). Sigurisht, derisa të skadojë (configurable). Ne nuk mund të garantojë se si shpejt ju faqeve do të gjenerojë, sepse ajo varet nga shumë faktorë shumë (numri i CPU tuaj, sasia e memories, lidhje me shpejtësi të ofruesve të përkthimit, shuma e kërkesave për faqet e përkthyer). Për faqet normale vBET ka ndikim minimal (shtoni vetëm flamuj dhe kontrolle për tituj të shkruara në gjuhë të ndryshme). Trafikut të mëdha për faqet e përkthyer do të thotë të konsumit të mëdha të burimeve. Për sa kohë që ju do të keni kujtesën e lirë serveri juaj nuk duhet të bjerë. Ju lutem vini re se ju mund të përdorni përherë vetëm një pjesë e gjuhëve të mbështetur dhe pas cache është e mbushur pastaj shtoni më shumë gjuhë dhe të kontrolloni se sa serveri juaj trajton atë. Nuk ka magji - funksionalitet shtesë do të prodhojnë kosto shtesë, por ne jemi duke punuar në magji, pasi që (, cache Vizitor Cache) për të minimizuar këtë ndikim dhe faqet e bërë ndonjëherë cached gjenerojnë më shpejt se sa faqe normale.

2 .- Po ne jemi në përputhje me Muslimanët (ju mund të shihni se në këtë forum shumë të) dhe ne jemi në gjendje të integrohen me kabinë Muslimanët dhe URL: vBulletin Friendly URLs për të përkthyer. Ne jemi gjithashtu në përputhje me vBOptimise - ne jemi duke e përdorur atë në këtë forum shumë. Është e nevojshme që të integrohen me Muslimanët (të përshkruar në mënyrë të qartë se si), por nuk është e nevojshme për integrim vBOptimise

Faleminderit.
Në rast të ndonjë pyetje të tjera - ju lutem vetëm pyesni.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vB Enterprise Translator 4.10.1