PDA

View Full Version: Zgjidhet Shpjegim të mëtejshëm për përdorimin e vazhdueshëm të vbenterprisetranslator_seo.php



Simon Lloyd
02-10-11, 23:02
Kam ngritur këtë çështje në një tjetër fije i imi dhe është kërkuar për të filluar një fije të re, kështu që këtu është

Unë kam probleme të mëtejshme, vbenterprisetranslatot.php është duke përdorur të gjitha kohën time CPU, ju lutem shikoni më poshtë:
************ Pid Prioritet Owner CPU% Memory% Komanda
12.493 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 104-0,5 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
12.496 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 72,0-0,5 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
12.495 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 67,0-0,5 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
12.492 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 42,0-0,6 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
12.490 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 23,5-0,6 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
12.484 (Trace) (Kill) thecodec 0 - 11,7-0,6 / usr / bin / php / home / thecodec / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
20.732 (Trace) (Kill), mysql 0 - 1,8-6,2 / usr / sbin / mysqld - basedir = / - datadir = / var / lib / mysql - user = mysql - pid-file = / var / lib / mysql / server.thecodecage.com.pid - skip-jashtme-mbyllje -


Unë kam 4 CPU dhe është vrarë web faqen time tani që ajo nuk mund të shihet merrni përkthime!, I kanë aftësi të kufizuara gjysma e përkthimeve dhe ende kanë këtë çështje!

Mund të ndihmojë dikush?
Michaels përgjigje:

Ju lutem përdorni një fije për një çështje. Për çështje e re të përdorur fije të tjera. Menjëherë - vbenterprisetranslator_seo.php nuk e tij që e merr tërë burimet tuaj - kjo është e tërë forum tuaj, sepse çdo kërkesë forum shkon vbenterprisetranslator_seo.php Trought i cili përcakton vetëm disa variablave për vbseo.php dhe përfshin burimeve kërkuar të vërtetë. Ju tërësia e trafikut juaj forum tek kjo skedë me. Htaccess dosjen tuaj. Kështu që nuk ka çështje me këtë fotografi në të gjitha - kjo është e konsumit të gjithë juaj forum. Në qoftë se përshkrimi më shumë në këtë fushë është e nevojshme - ju lutem thread hapur të reja për atë apo të gjejnë tashmë ekzistuese. Një çështje për një fije mund të shpjegoni më tej, sepse nëse i çaktivizoni vbet atëherë kjo fotografi është ende duke u përdorur, në qoftë se i ndryshuar emrin e atij fotografi forum nuk mund të arrihen.

vBET
02-10-11, 23:32
Siç mund ta shikoni duke hapur dosjen nuk ka logjikë të cilat mund të konsumojnë edhe 1% te CPU tuaj. Kjo është vetëm kontrollues para (ose edhe vetëm një filtër), e cila lejon që të integrohen lidhje vBET ndryshimet (kodi gjuha) me Muslimanët. Përndryshe Muslimanët do të përdorin përcjellëse në lidhjet vBET. Kështu që të gjithë trafikut në forumin tuaj vjen nga file. Dosja e vetme përcakton disa variablave të kërkuara nga Muslimanët dhe pastaj përfshin vbseo.php vetë.

Pra, nëse ju do të përdorni me Muslimanët vBulletin dhe pa vBET pastaj ju do të shihni se të gjitha kërkesat tuaja shkon përmes vbseo.php e cila është kontrollues para për Muslimanët. Kur e keni përdorur vBET edhe atëherë ne shtoni vetëm pak para se të kontrollues filtër para vbseo.php, e cila është e nevojshme për integrim. Pra, rezultate të cilat ju shihni kjo nuk është se sa burimet e merr dosjen, por sa burimet e merr kërkesën e cila vjen lug file. Dhe çdo kërkesë është duke ardhur përmes tij, për shkak se Muslimanët kërkon që të gjitha kërkesat vjen vbseo.php lug

Sigurisht forum tuaj pa vBET do të marrë burimet më pak - përkthim nuk është falas, por ju do të ende rezultate se të ngjashme vetëm me vbseo.php vend file. Kjo arkitekturë është detyruar nga Muslimanët. vBET nuk e përdorin fotografi në të gjitha, kur përdoret pa Muslimanët.

Dhe kur ju me aftësi të kufizuara vBET fotografi është përdorur ende, sepse ju ende i përcjellëse të gjitha kërkesat tuaja forum atje nga. Htaccess. Ju duhet koment rregullat vBET atje. Por si unë ashtu shkruante se nuk do të ndryshojë shumë ju do të shihni gjë të ngjashme, vetëm me vbseo.php vend fotografi, për shkak se Muslimanët kërkon rregulla Përcjellin të paraqesin vbseo.php. Nëse ju duken mjaft të ngushtë ju mund të gjeni se rregullat vBET (për faqet nuk janë të përkthyera), janë thjesht rregulla të njëjta si për vbseo.php vetëm për dosjen tonë filtër.

Dhe rregullat në. Htaccess edhe arsyeja pse forumi juaj nuk ishte i kapshëm, kur ju ndryshuar emrin e file. Ju ishte ende Përcjellin atje, por vendi nuk ishte ekzistojnë më.

Ju lutem tregoni a keni pyetje të tjera në këtë fushë:)

Simon Lloyd
03-10-11, 00:05
Faleminderit për shpjegimin - got it! :)

Ju mund të shënojë zgjidhet tani.

vBET
03-10-11, 00:08
Great - shënuar zgjidhet sa

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1