PDA

View Full Version: I pranuar Sugjerime



moman
28-09-11, 20:33
Këto janë më shumë si sugjerime se kërkesa për veti, por unë mendoj se ata do të jetë një shtesë e mirëpritur.

1. Unë shoh se nëse e njëjta fjalë shfaqet herë të shumta në një faqe, është dërguar për të përkthehen dy herë.
Për shembull, për dy dropdowns zgjedhur, ju mund të shihni këtë në URL: & q = & q = Zgjidh Zgjidh

Mënyra përkthimet janë sforcuar duhet të ri-punuar në mënyrë që kërkesa nuk është bërë dy herë (tani se si Google dhe API Bing janë subjekt i kufizimeve strikte dhe pagesat)

2. Nëse një përkthim dështon për shkak se një limit përdorimit është arritur, tregojnë teksti origjinal në vend të strings bosh.

3. Mos hiqni tabs dhe indentations nga kodi burim. Kjo nuk do të përmirësuar performancën dhe vetëm e bën burim të vështirë për të modifikojë ose të ndërtuar mbi nga ata prej nesh që duan të ujit në PHP.

vBET
29-09-11, 16:24
Hi

1. Po ju keni të drejtë në lidhje me të. Kjo nuk ishte çështja e parë dhe për shkak se ajo nuk ishte rasti e zakonshme ishte edhe më mirë për punën e të mos kontrolluar nuk e botës është tashmë në radhë të përkthimit. Tani për tani ai mund të sigurt disa cent. Ne do të shohim më afër algorithm tonë.

2. Kjo do të japë ndikim të vogël të performancës, por ajo nuk duhet të jetë me të vërtetë të dukshme. Ne do të përmirësuar këtë.

3. Ne nuk duam të inkurajuar të ndryshimeve kodit - kjo çon vetëm në çështje.

moman
30-09-11, 06:29
Tinguj të mirë! Unë jam ende duke përdorur 3.3.3 dhe për integrim me porosi me reviewpost dhe Këtu Flitet Shqip unë kam për të bërë disa ndryshime në kodit ... unë tashmë e përmendur këtë si një tjetër sugjerime, though.

Një tjetër sugjerim:

4. Vendosni një timeout curl të kërkesave përkthim. Çdo gjë që merr më shumë se 1 e dytë ndoshta duhet të vriten (ky ndryshim do të shkojnë mirë së bashku me # 2, edhe në qoftë se ju nuk cache tekstin origjinal).

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1