PDA

View Full Version: vBET 3.5.0 Released



vBET
23-09-11, 17:24
Hello:)

Siç kemi premtuar ju japim mbështetje për përkthime të tjera TV! Tani vBET mbështet 3 TV përkthim (dhe kjo është lehtë për të shtuar mbështetjen për më shumë):

Google Translation API v1 (në dispozicion vetëm deri në 1 dhjetor 2011)
Google Translation API v2 (paguar një)
Microsoft Translation API (falas)


Ky version është konsideruar BETA, për shkak të ndryshimeve të mëdha për të mbështetur TV të tjera të përkthimit. Të gjitha detajet më poshtë.

SHËNIM: nuk është një hap shtesë përditësimin e nevojshme:
- Ngarko tek përmbajtja serverin e directory upload-herë nga paketa vBET (përfshin konfigurimit për API mbështetjen e shumë përkthim)

New:

Mbështetje për Google v2 Translation API (për përkthimin dhe zbulimin gjuhës)
Mbështetje për Microsoft Translation API (për përkthimin dhe zbulimin gjuhës)
Konfigurimi për pastrimin cache (e cila gjuhë duhet të pastrohen)
Përdoruesve nuk janë të përkthyera për Visitor Messages


Bugs korrigjohen:

Grupet e zhdukur shtesë për përdoruesit e
Grupet e vBET shtesë konsiderohet si e ndaluar
Undecleared ndryshueshme $ queryString
RSS kanale në formatin XML dhe JS
Workaround për vBulletin bug vbchop
Encoding të panevojshme mbi faqe nuk përkthyer për titullin në langtitle = nt (pa transalte)


Kënaquni vBET! :)

Snake
24-09-11, 00:14
Janë përkthime v2 ndonjë cilësi më të mirë se v1? Apo është thjesht një ndryshim të teknologjisë në prapaskenë?

Thanks.

Snake
26-09-11, 01:06
Gjithashtu, kur i mundësojnë microsoft dhe përfshijnë kryesore e tyre zjarr i merrni 500 gabim, faqet nuk do të ngarkesës në shfletuesin.

r.dziadusz
26-09-11, 14:01
Hi për këtë dhe çdo problem tjetër, ju lutemi të hapur temë të re, ne do të jemi të lumtur për t'ju ndihmuar atje

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1