PDA

View Full Version: Zgjidhet Nëse Titulli Temës Postimit të tejkalohet me futjen e gjërave langtitle pushim



tavenger5
12-09-11, 22:24
Kam vënë re se në qoftë se dikush Postimet një fije në një gjuhë tjetër që është vetëm nën karaktere min për titullin thread, dhe langtitle tags shkojnë mbi këtë kufi, këtë vida deri shfaqjen e thread të forumdisplay, rezultatet e kërkimit, dhe në faqe vetë. E njëjta gjë vlen në qoftë se një titull thread është përkthyer, përgjigjet dikush për fije, dhe "Re:" dërgon titullin pas mbi kufirin e saj karakter.

Unë nuk mund të tregojnë një shembull për këtë, sepse unë kam për të rregulluar atë në forum time. Unë jam i sigurt nëse mund të përsëritet këtu, nëse ju shkruani një titull vetëm nën kufirin Titulli Temës Postimit të karakterit që është përkthyer nga gjuha default.

r.dziadusz
13-09-11, 11:04
Ju lutem mund të na treguar një problem, sepse unë mezi kuptoj kur problemi shfaqet

tavenger5
13-09-11, 16:44
Problemi është kur "langtitle" është futur në titullin thread, ajo nuk është njohur Titulli Temës Postimit të kufizuar numrin e shkronjave. Nëse tag merr të prerë dhe nuk është mbyllur si duhet, ai e thyen faqe ku titulli duket.

r.dziadusz
14-09-11, 10:05
Ok, por unë nuk mund të riprodhoni këtë problem në forum tim test, ime [langtitle] nuk është i prerë.
Ju lutem mund të më dërgoni informata të hollësishme në lidhje me këtë problem. Çfarë është kufi langtitle tuaj gjatësi, dhe sa kohë merrem supozohet të jetë (në atë gjuhë) për të thyer të vijë?

tavenger5
17-09-11, 19:46
Gjatësia e mia titullin kufi ishte 85, por unë u rrit atë në 100. Kështu, për shembull, në qoftë se përdoruesi futur një titull që ishte 95 karaktere, atëherë atëherë langtitle tags do të dërgonte atë mbi limit. Sistemi i cunguar tag langtitle mbylljes që rezulton në ndarjen layout.

r.dziadusz
18-09-11, 20:01
Ok ne ishim në gjendje për të riprodhuar këtë problem, dhe tani ne jemi duke punuar në të

vBET
20-09-11, 08:41
Hi. Unë kam qenë në gjendje për të riprodhuar atë. Kjo ishte me të vërtetë e vështirë për të riprodhuar dhe kam bërë atë rastësisht duke punuar në diçka tjetër. Ishte e vështirë, sepse ajo është bug vBulletin. vBET përdor vbchop vBulletin funksion, i cili mendoj të ulur varg në bazë të gjatësinë e dëshiruar në mënyrë të sigurt (duke mbajtur parasysh koduara karaktere). Për fat të keq vBulletin ka bug atje dhe për mesazhe të cilat janë të koduar në UTF sigurt-8 (karaktere si & # KODI;) jep rezultate të gabuara.

Ne i lëshojmë bug report për vBulletin (bug vBulletin (http://tracker.vbulletin.com/browse/VBIV-13177)) dhe rregullimin e krijuar të shpejtë në anën vBET. Deri tani vBET zbulon nëse vbchop kthyer rezultatin më të gjatë dhe shkurtime atë për një dëshiruar. Gjithashtu ne kemi zbulimin e thjeshtë për të kontrolluar nuk letër koduara në formatin & # KODI, nuk ishte prerë në mes dhe nëse po, atëherë fjalën e fundit është ulur gjithashtu (thjesht duke gjetur hapësirën e kaluar). Ju lutemi shihni më poshtë doze.

Quick Fix:

Hapur / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_detection.php
Gjej të:

$title = vbchop($title, $vbulletin->options['titlemaxchars'] - 12).'[/langtitle]';
Replace nga:


$desiredLength = $vbulletin->options['titlemaxchars'] - 12;
$title = vbchop($title, $desiredLength);
if (strlen($title) > $desiredLength) {
$title = substr($title, 0, $desiredLength);
$lastOpen = strrpos($title,'&');
$lastSpace = strrpos($title, ' ');
$lastClose = strrpos($title,';');
if ($lastOpen!==false && $lastSpace!==false && $lastClose!==false && ($lastSpace < $lastOpen) && ($lastOpen > $lastClose)) {
$title = substr($title, 0, $lastSpace);
}
}
$title .= '[/langtitle]';



Kjo do të përfshihen në publikimin e ardhshëm.

vBET
20-09-11, 23:02
Ju lutemi vini re se postimi i parë është redaktuar për të siguruar të rregulluar më të sofistikuara të shpejtë (zgjidhjen e çështjes së prerë në letrën e mesme në format & # KODI;). Pra, nëse ju tashmë aplikoni zgjidhje e mëparshme ju mund të konsideroni të përdorni një aktuale, ose thjesht presin për lirimin e reja:)

tavenger5
22-09-11, 01:49
Thanks Michal - e dija se diçka u rrit. A doze edhe llogari për përgjigje, si dhe? Ndonjëherë jeni: "dërguar atë mbi limit.

vBET
22-09-11, 09:34
Ne nuk e kontrolloni atë. Nëse ju do të gjeni se çështja ende ekziston në këtë rast, ju lutem na kontaktoni këtu dhe ne do të merret me këtë:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1