PDA

View Full Version: Refuzuar duke përdorur Geolocation apo ip2location dhe sugjerime të tjera



yahoooh
13-12-09, 23:39
i kanë zjarr dhelpra në arabisht kështu që kur i vizitoni faqen tuaj ajo do të përcjellim më në arabisht lang>> kjo është ok
por unë gjithashtu duke përdorur pra në versionin anglisht dhe ajo do të përdorë faqen tuaj në versionin anglisht
është atje larg për të shtuar abilit për të bërë faktor shtesë për këtë duke përdorur geololcation apo ip2location që do të rrisë më të mirë të paracaktuar për zgjedhjen lang vistor që së pari herë të vizitoni faqen kryesore

një tjetër gjë:
i requist të highlite imazhin e gjuhës së përdorur në faqen e përkthyer

cila gjithashtu është e rëndësishme për mua:
kur përdoruesi zgjedh Gjuha e albumit origjinale e faqes
ai duhet të marrë nga default kur përdorin vend pa asnjë përkthim dhe ai dëshiron të përgjigjeni ose shtoni thread: opsionin e gjuhës është default për të: Mos shtoni BBCodes gjuhën

yahoooh
13-12-09, 23:45
gjithashtu:
përgjigje të shpejtë në disscussion grup i shohin atë, nuk është mbështetje

dhe ka disa bugs i ka shkruar për të:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/bug-reporting/220-group-disscussion-bug-url.html

vBET
15-12-09, 02:20
Faleminderit për mendimet tuaja dhe sugjerimet. Ju lutem mbani çdo raport sugjerimin / metash në fije të veçantë - ajo do të bëjë menaxhimin e këtyre shumë më të lehtë. Dhe gjithashtu nuk ka nevojë për pikë në temat e tjera tuaj - ne e shohim ato dhe ne lexojmë çdo post në këtë forum:)

Rreth sugjerimet tuaja:
- Lokacioni gjeologjike: si ju tashmë e theksuar ne jemi duke përdorur parametrat shfletuesit dhe ne gjë atyre i përshtatet më mirë, pasi njerëzit mund të jetë jashtë shtëpisë dhe në qoftë se ju do për 2 javë në vend tjetër kjo nuk do të thotë që ju automatikisht e dini gjuhën tyre; ) Gjithashtu kjo do të ndikon në punën e jo vetëm, por edhe ne konsiderojmë se si mund të ndikojë robots indeksimit faqen tuaj. Siç e dimë robotët nuk e përdorin cookie-t gjuhën, por kanë IP e cila tregon për një drejtim. Jeni te sigurte qe doni robot duke u ridrejtuar?
- Images theksoj: e shtuar në listën e TODO:)
- Gjuha e albumit të njëjtë si gjuhë forum: në opsione rast të tillë për të shtuar BBCode janë dremitje shfaqet në të gjitha (nuk ka kuptim që nga gjuha e tij është i njëjtë forum ad gjuhe) - kështu që unë nuk e kuptoj këtë çështje. A mund të përshkruani atë më shumë?
- Përgjigje të shpejtë për diskutim në grup: shtuar në listën TODO. Unë mendoj se duhet të mbështetet tashmë, por mund të ketë disa të metash apo ne miss diku në diskutim në grup. Do të jetë në rregull në 3.3.0.

vBET
24-12-09, 09:45
Nxjerrë në pah aktive flamuri bëhet - do të përfshihen në 3.3.0

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vB Enterprise Translator 4.10.1