PDA

View Full Version: Nevojë për ndihmë të shkruar një faqe Wiki Përdoruesi për përdorim VBET



mickknutson
17-07-11, 08:06
Unë dua të krijuar një faqe wiki
përkthimi - Magazine BLiNC:: hedhjen BASE, Skydiving, dhe Paragliding (http://www.blincmagazine.com/forum/wiki/translation)

Që përdoruesit e mia mund të lexoni se do të ndihmojnë ata të kuptojnë se si të përdorin VBET.
Shumica e përdoruesve të mia janë jo-teknike, në mënyrë që faqen të vërtetë duhet të përgjithshme. Por gjithashtu duhet të përkthehet faqja edhe unë tashmë kanë 10 gjuhëve + goditur web faqen time.

Për të gjithë ata që duan të ndihmojnë, ne të gjithë mund të ndajnë këtë burim të vlefshëm.

vBET
18-07-11, 11:21
Hi:)

Së pari - ju lutem konfiguroni vBET të njohin gjuhën automatikisht. Ju do të gjeni opsion në opsionet vBET në CP Admin. Unë nuk mund të them tani për tani do të punojë me përmbajtje wiki - kjo varet ka grepa të përshtatshme janë përdorur, por ai definitivisht do të punojë për të gjithë përmbajtjen e reja vBulletin (postime, blogs, komente grup, dhe kështu me radhë).

Kur zbulimin e gjuhës është duke punuar - përdoruesit të shkruani vetëm në gjuhën e tyre dhe vBET (duke përdorur Google API) të përshtatshme shënon mesazh.

Gjithashtu ju lutem shikoni këtu për artikullin rreth BBCodes vBET:

basketmen
22-07-11, 06:56
ho ju jeni duke përdorur vaultwiki shumë

tmerrshëm ju mund të bëni vbet punojnë në faqet vaultwiki, unë jam disabling vbet në faqet vaultwiki, sepse vbet nuk është duke punuar në faqet vaultwiki

mund të ndani htaccess tuaj, ju lutem? kështu që ndoshta ne mund të bëjë atë më të mirë

vBET
22-07-11, 11:33
Udhëzimet e integrimit për Vault Wiki:

Në rast të ndonjë çështje me integrimin - ju lutem shkruani atje:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual forum supported by vBET Translator 4.10.1