PDA

View Full Version: Zgjidhet Probleme me konfigurimin aditional grupet në faqen time



forosmb
23-06-11, 14:00
Pas një testimi të vogla në fushën pasqyrë tonë testimit, kemi instaluar në të njëjtën kohë Muslimanët dhe VBET produkteve në vend të prodhimit.

Ne patëm një çështje që kanë të bëjnë karakter "[" në URLs. Ajo becomed diçka si # 20: (kodi html karakter), dhe disa lidhje nuk pushon së punuari. Si ne nuk e aktivizuar përkthimi url të vBet, ne mendojmë se është me siguri për shkak të trajtimit Muslimanët.

(Dikush e ka përjetuar këtë anyway?)

Por nga ana tjetër ai kanë përjetuar vetëm probleme me konfigurimin e aditional grupet. Sasi e madhe e përdoruesve kanë marrë aftësi të kufizuara aditional tyre anëtarësimin.

Unë nuk mund të siguroj se është për shkak të VBET, por ne nuk kemi manipuluar ndonjë config e tjera këtë kohë.

Ri grup me futje të produktit mund të ketë ndikuar kjo?

Si mund të reindex grupet e konfigurimit në rastin database tonë të përmbajë gabime?

kamilkurczak
24-06-11, 18:58
hello,
Ju lutem më jepni një url për faqe, me këtë problem url, unë do të kontrollojë atë.

A jeni të sigurtë që ju konfiguruar vBET me Muslimanët e mirë? mund të kontrolloni të gjitha konfigurimet hapa edhe një herë?

për grupet - vBET kanë grupet e tij - grupe gjuhësore. vBET kanë të bëjnë asgjë me vB ose në një tjetër grupe. A mund të përshkruani më mirë se çfarë i duhet të bëjë për chek atë në forum tim test?

vBET
28-06-11, 16:45
Unë vetëm të kthehet nga pushimet - nuk ju ende nevojë për ndihmë këtu? :)

forosmb
30-06-11, 22:25
Po,
www sexomercadobcn com

Ne kemi një pasqyrë për testim në
www pulpoman com

Shumë e Anëtarëve aditional janë bërë çaktivizuar për përdoruesit.
id 15, 20, 28

Grupi id janë ulur 600-570 përdoruesit që i përkasin.

Unë jam i dërguar përdorues admin nga deputeti.

vBET
01-07-11, 01:21
Ne kishim çështje të ngjashme me versionin e vBET4.x dhe kemi gjetur zgjidhje për të. Nëse kjo është të njëjtën çështje, atëherë ajo do të zgjidhë edhe problemin tuaj. Ju lutem shikoni këtu dhe fix ugar të shpejtë. Prisni pak kohë dhe të shohim se ekzistojnë ende lëshon - ju lutem konfirmoni e bëri atë të ndihmuar:)

Quick fix këtu:

Kjo do të përfshihen në publikimin e ardhshëm.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1