PDA

View Full Version: Zgjidhet Çështje me të PD dërguar nga vBSHOP!



Taurus
01-06-11, 10:23
I upgraded vbShop tim (Nga Technologies Dragonbyte) dhe tani kam këtë kode SNTA> <VB përsëri në të gjitha PD-së dërguar nga kjo mod. Unë bashkëngjitni disa screenshots. Ju lutem më ndihmoni për të zgjidhur këtë. Kjo ndodh vetëm në qoftë se një anëtar është duke përdorur një gjuhë të ndryshme si default. Faleminderit.

http://creativx.net/forums/imagehosting/34de6037abc356.png

Pop-up

http://creativx.net/forums/imagehosting/34de6037aaade3.png

Kur u përpjekur që të përgjigjet në një nga këto të marr një mesazh gabimi për shkak të emrin në mes të këtyre kodeve

http://creativx.net/forums/imagehosting/34de604d459950.png

vBET
02-06-11, 22:37
Ju lutemi të qasjes në detaje PM Admin CP dhe FTP + udhëzime të sakta se si për të riprodhuar këtë çështje. Çfarë duhet të bëni që të ketë auto tilla info gjeneruar (është auto gjeneruar) ... Menjëherë - ju lutem dërgoni më shumë detaje se ku mund të gjeni dhe si për të riprodhuar atë.

vBET
07-06-11, 14:54
OK Unë e di se ku është dërguar në PM vbshop. Është në file: / dbtech / vbshop / përfshinë / class_items_core.php
Unë mund të bëjë integrimin e shpejtë në anën vbshop. Ajo është e mjaftueshme për të vënë një linjë të kodit para këtij linjë:

$ Userids = shpërthejnë (',', $ this-> config ['njoftimet']);
Dhe si vijë shtesë e vënë këtë:

$ Blerësi ['username'] = & str_replace (array ('', ''),'', $ Blerësi [' username ']);
Kjo është testuar tashmë dhe të përfshira në forum tuaj.

Unë mund të bëjë hetim disa më shumë dhe për të gjetur se cilat pjesë të kodit vBET i errët, por ende çdo zgjidhje do të kërkojë integrim të veçantë ... Në anën e tyre, si përshkruhet apo në anën e vBET duke shtuar disa kushte. Ne nuk mund të përfshijë atë në kodin vBET zyrtare, sepse ajo është vetëm në lidhje me këtë plugin një.

Ju lutem tregoni bën kjo zgjidhje është në rregull?

PS.
Ajo ka efekt vetëm për PD e re - e vjetër janë thyer vetëm. Ju mund ta korrigjuar atë duke query SQL në bazën e të dhënave në qoftë se ju dëshironi.

Taurus
07-06-11, 17:45
Thank you very much Michal. Duket të jetë duke punuar e madhe tani!

vBET
08-06-11, 07:29
OK kështu - nuk jemi në gjendje për të riprodhuar këtë çështje jashtë forumit tuaj. Pra, nëse ju doni që ne të bërë hetimin disa më shumë dhe të përpiqen për të gjetur zgjidhje më të mirë që nuk do të kërkojë të kujtohet për hapat e integrimit të tjera, atëherë ne mund të bëjmë atë në forum tuaj. Unë jam me të vërtetë nuk jeni të sigurt do të jetë e mundur pa hapat e integrimit të veçantë, por në qoftë se ju doni që ne të shohim më shumë dhe do të ndajnë forum tuaj për këtë atëherë ne mund të shpenzojnë pak kohë më shumë për këtë.

Nëse kjo është e mjaftueshme - unë do të shkruaj thread reja në seksionin e integrimit kështu që do të jenë lehtësisht të disponueshme në të ardhmen.

Sigurisht gjëja më e thjeshtë është vetëm për të çaktivizuar opsionin për të mos përkthehet përdoruesve, por kjo duket të jetë ide e jo shumë e mirë;)

Taurus
09-06-11, 00:43
Në këtë fazë duket të jetë Michal mjaftueshme. Unë do të mbaj një sy për ndonjë çështje, por deri më tani duket të jetë zgjidhur. Thanks again.

vBET
09-06-11, 01:18
OK kështu - vendosjen e këtë për të zgjidhur:) Të gëzojnë të vBET! :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET Translator 4.10.1