PDA

View Full Version: Zgjidhet Ju lutem kontrolloni forum ime është në rregull?



Cuti Malaysia
01-06-11, 08:03
Hi .... bosi

1) ju lutem kontrolloni forumin tim, është në rregull forumi im (cutimalaysia.my) integrohen si duhet me vbtranslator pas i përmirësuar në versionin e ri?

2) My hosting provider ankohen për mua, database e mia të bëhen të mëdha, pasi i përdorimit plugin tuaj. Si për të zgjidhur këtë problem?

vBET
02-06-11, 15:29
Hi

1. Kur unë nuk jam forumin tuaj tani i shohim vetëm të komunikojnë bosh. Ajo është si forum është i mbyllur, por pa mesazhi ... Ju lutem konfirmoni që forum është e gjallë dhe ndezur.
2. Natyrisht kjo është - tani ju kanë përmbajtje shumë më tepër tani. Çdo përkthim është kopje e ruajtur. Ju mund të fikur cache bazës së të dhënave, por nuk është e rekomanduar. Thanks to cache përkthimet tuaja janë shumë, shumë më të shpejtë.

Cuti Malaysia
03-06-11, 16:31
Hi bosi
Ju lutem kontrolloni sërish forum mi

1) është vbtranslator është plotësisht funksionale në forum time me çdo problem dyshim?

2) është forum e mia, pasi të përmirësuar për funksionin e ri version duhet me plugin tjera?

3) I url vend si ky për Forum domain kryesore ==> cutimalaysia.my / forum pa http:// është ok? \\

4) Çfarë i duhet info vend këtu? Forum directory ==>??

5) ndjekja URL jashtë directory forum. I vendosur po. A është e saktë?


P / S: Faleminderit për shpjegimin tuaj të ardhshëm.

vBET
03-06-11, 22:00
Forum juaj nuk është duke punuar në këtë moment:

Warning: require_once (/ home / Maximus / public_html / vb_dir.php) [function.require-herë]: dështuar për të hapur stream: No fotografi të tilla ose directory in / home / Maximus / public_html / content.php on line 2

Fatal error: require_once () [function.require]: Failed hapjen e nevojshme '/ home / Maximus / public_html / vb_dir.php' (include_path ='.:/ usr / lib / php: / usr / local / lib / php ') in / home / Maximus / public_html / content.php on line 2
Kjo nuk është çështje vBET - keni humbur gje e vb_dir.php kërkohet fotografi ju lutem korrigjuar atë.

Rreth pyetjeve tuaja:
1. Nuk mund të thoni kur forumi juaj nuk është duke punuar. Unë mund të kontrolloni në përgjithësi, pasi ju të angazhohen që forum juaj është duke punuar përsëri
2. Ne nuk e mbështesin plugins të tjera, vetëm vBET. Unë nuk mund t'ju them se nuk plugins tuaj të tjera janë duke punuar wel: 1. Ne nuk e mbështesin plugins të tjera. 2. Unë nuk e di atë që ju keni instaluar. 3. Unë nuk e di çdo plugin të jetë e mundur. Nëse ju do të gjeni disa çështje që lidhet me vBET ju lutem shkruani dhe ne do t'ju ndihmojë:)
3. Nuk mund të them për shkak se forumi juaj nuk është duke punuar. A jeni duke përdorur sub-domains në forum tuaj?
4. Unë nuk e di, sepse forumi juaj nuk është duke punuar. Nëse jeni duke përdorur forum subdirectory në forum URL atëherë ju vënë atje directory forum. Ajo është përshkruar qartë në përshkrimin parametër.
5. Unë nuk e di, sepse forumi juaj nuk është duke punuar. A doni të përkthejë çdo faqe jashtë directory forum? Nëse po lajthi duhet të jetë i ndezur, nëse jo - turn it off.

PS. Unë e di se nuk ishte shpjegim ju pritet - nëse unë do të shohin forum duke punuar unë nuk mund t'ju them detajet. Më lejoni të di kur do të jetë funksionale.

Cuti Malaysia
04-06-11, 16:04
Haha ... sorry2. Unë të problemeve dje

Hi bosi
Ju lutem kontrolloni sërish forum mi

1) Unë shoh vetëm një gjuhë të caktuara që i zgjidhni për t'u përdorur për të përkthyer janë duke punuar, por të bëhet i urtë, kur unë klikoni për të tab tjera, si tab në shtëpi për shembull.
Për të përgjithshëm vbtranslator im nuk po punon siç duhet. Si për të zgjidhur këtë problem i madh?

2) Po. I use cutimalaysia.my forum / forum në vendin tim vBulletin. Dhe CMPS vabdvanced si faqën time, cutimalaysia.

3) Për Cache Memory vBET (BETA). I cili në është më e mira dhe e rekomanduar? Memcache? XCache? EAccelarator? APC?

P / S: Faleminderit për shpjegimin tuaj të ardhshëm.

vBET
04-06-11, 20:32
OK. Forumi i është duke punuar tani, por përkthimi nuk është. Si unë të parë përkthimet e lidhjet e kanë gabim / forum / është vendosur atje dy herë ... Pra, ju keni settings gabuar.

Unë mendoj se mënyra më e lehtë do të jetë PM mua qasje të dhënat për të CP tuaj Admin dhe FTP. Atëherë unë mund të kontrolloni atë në vend.

1) Ju lutemi të dhënat qasje PM ne do të kontrollojë konfigurimin tuaj.
2) Ende nuk është diçka e gabuar në konfigurimin tuaj, sepse lidhjet e përkthimit nën flamujt janë thyer - dyfishtë / forum /
3) Ne nuk sugjerojmë ndonjë zgjidhje të veçantë - ne nuk do të bëjë reklama për ata teknologjitë cache. Ju lutem gjeni zgjidhjen më të mirë për ju. Mbani në mend se disa nga këto zgjidhje nuk janë arka vetëm, por edhe para-hartuesit, gjë që e bën shumë më të shpejtë PHP tuaj - për detaje ju lutem shikoni ata teknologjitë në faqet e tyre apo forume dedikuar për php

vBET
06-06-11, 01:42
Faleminderit për detaje qasje.

Çështja me lidhje të thyer për shkak të konfigurimit tuaj të gabuar. Për Forum directory parametër, keni vendosur (pa hapësira)

http: / / cutimalaysia .my / forum
Ku është përshkruar qartë:

Nëse forum juaj nuk është e lidhur me domain por kjo është në disa directory që është përfshirë në URL atëherë ju duhet të caktojë këtu. Set me "/" në fillim dhe pa asnjë '/' në fund, dmth '/ forum'
Edhe ju keni shembull ka të qartë ... Pra ju lutem vendosur ka vlerën e duhur - për forumin tuaj eshte / forum

Gjithashtu - Pse e keni vënë ndonjë vlerë për domain Forum kryesore? A jeni duke përdorur sub-domains në forum tuaj? Nëse po - ju lutem më jepni të paktën një shembull i sub-domains përdoren në forum tuaj. Nëse jo, atëherë ju lutemi vlera të pastër për këtë parametër. Ajo është përshkruar qartë:

Vendosur atë vetëm nëse jeni duke përdorur sub-domains në forum tuaj.

Gjithashtu - ju nuk e keni vendosur rregulla të përshtatshme vBET në htaccess në direktorinë tuaj forum.. Kjo është e nevojshme qoftë se ju doni të përdorni lidhje SEO. Këtu do të gjeni udhëzime të sakta për këtë:

Gjithashtu - kur përkthimi forum do të jenë tashmë të punës (së pari të kontrolloni atë para se të shkojnë në hapat e ardhshëm), ju duhet të bëjë më shumë gjëra 2:
1. Integrimi Muslimanët kanë përkthyer lidhje (shih readme.html në paketë vBET për udhëzime)
2. Lejoni të përkthejnë faqet jashtë directory forumi (faqja juaj kryesor është jashtë dhe për shkak se nuk është forum ka nevojë të integrimit të veçanta) - këtu ju do të gjeni udhëzime se si të bëhet kjo: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting / 413-faq-2.html # post1546

Menjëherë - ju nuk e keni bërë hapat e nevojshëm. Ju lutemi vini re se ne do të ju jap ndonjë përgjigje këtu falas - kështu që ju mund të bëni vetë krejtësisht falas. Megjithatë në qoftë se ju ndiheni kjo nuk është zonën tuaj, atëherë ju mund të na paguajnë 30 $ për integrimin: http://www.vbenterprisetranslator.com/integration-service.php

Nëse ju doni të bëni vetë - të gjitha udhëzimet janë të siguruar, ju lutem udhëzime vetëm ugar të dhënë saktësisht. Gjithashtu ju lutem na tregoni kur keni mbaruar dhe përshkruajnë rezultatet.

vBET
09-06-11, 01:29
Cili është progresi? A keni nevojë për këshilla të tjera?

vBET
15-06-11, 16:31
Send PM dhe email - ende në pritje për përgjigje. Zgjidhjet tuaja janë përshkruar tashmë - ju lutem ugar ata dhe të japë përgjigje për rezultatet.

vBET
28-06-11, 16:46
Ju ende keni konfigurimin tuaj u rrëzua dhe ne ende nuk kam marrë ndonjë përgjigje nga ju. Unë vetëm të ju dërgoj mesazhin nga forumi juaj. Ne me të vërtetë duam të ju ndihmojnë:)

vBET
11-07-11, 02:03
Një herë më shumë që të ju dërgojnë mesazh me forumin tuaj. Ju nuk bëri asnjë ndryshim në të gjitha - përkthimet tuaja janë thyer akoma. Ne me të vërtetë duam të ju ndihmojnë:) - ju lutemi na kontaktoni.

vBET
06-08-11, 19:20
Duke punuar tani.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1