PDA

View Full Version: Zgjidhet Disabaling gjuhës. Htaccess



Simon Lloyd
25-05-11, 12:59
Hi, në htaccess. Time si brenda dhe jashtë dosje forum i kanë rregullat e vbet rishkruaj fillimin e cila duket si kjo
RewriteRule ^ / (af |? Sq | ar | te | bg | ca | zh-CN | hr | cs | da | nl | en | et | tl | fi | fr **********.. . Gjuha ime forum është inglsh kështu duhet të jetë i hequr "en" kështu që duket si ky?
RewriteRule ^ / (af |? Sq | ar | te | bg | ca | zh-CN | hr | cs | da | nl | et | tl | fi | fr **********. Nëse i hequr "en" dhe i shohin faqen time forum ose faqen e indeks jashtë forum në një gjuhë tjetër thonë / pt / do / en / Flamuri punë për të marrë më kthe në shikimin forum në Gjuha e albumit?

Regards,
Simon

kamilkurczak
25-05-11, 14:42
hello,

Kodi kryesore gjuhën tuaj duhet të qëndrojnë në. Htaccess, natyrisht flamurit anglisht do të funksionojë pa këtë kod në. Htaccess.

Pse ju doni të fshini këtë kod nga. Htaccess?

Simon Lloyd
25-05-11, 15:30
Unë nuk domosdoshmërisht doni te e fshini, i ishte kontrolluar sasinë e pyetje që i kanë, kur ngarkesat e mia forum (23!) Dhe vënë re se ishte duke përdorur tabelat e gjuhës i. ....en / e shkurtër ********** en / të mesme .. etj, kur me të vërtetë ajo nuk duhet të jetë caching tabela gjuhës për mua si gjuhën time forum është gjuha angleze, shfletuesin tim është vendosur në anglisht dhe gjuhën time forum posting është vendosur në anglisht, kështu që kam menduar se ndoshta i kanë diçka të gabuar.

Unë jam duke u përpjekur për të zvogëluar ngarkesën time server dhe pyetje.

Regards,
Simon

kamilkurczak
25-05-11, 15:52
ju mund të disable cache sistemit për disa gjuhë (për shembull anglisht), duke përdorur këtë opsion:
admincp-> vBET Cache-> Baza e të dhënave Cache-> Vizitorë detajet Cache

Simon Lloyd
25-05-11, 15:58
Ok, thanks:), i kanë zbatuar këtë shumë postuar nga Michal

Simon Lloyd
25-05-11, 16:07
Kamil, i paaftë en në database cache cache ftuar dhe pastaj u cache pastër (që nuk i bëjnë) dhe të marrë të gjitha këto gabime?
Pastrimi Cache Baza e të dhënave
Tavolina pastruar për: en
BËRË. Cleaned: 3 tabelat në 1 sekonda (3 tavolina cache për çdo gjuhë)

Pastrimi Files Cache Guest

Warning: unlink ([rrugën] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-82-p-3_html0.html) [function.unlink]: Asnjë fotografi të tilla apo directory në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php on line 39

Warning: unlink ([rrugën] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-82-p-6_html0.html) [function.unlink]: Asnjë fotografi të tilla apo directory në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php on line 39

Warning: unlink ([rrugën] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-13_html0.html) [function.unlink]: Asnjë fotografi të tilla apo directory në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php on line 39

Warning: unlink ([rrugën] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-14_html0.html) [function.unlink]: Asnjë fotografi të tilla apo directory në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php on line 39

Warning: unlink ([rrugën] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-15_html0.html) [function.unlink]: Asnjë fotografi të tilla apo directory në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php on line 39

Warning: unlink ([rrugën] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-16_html0.html) [function.unlink]: Asnjë fotografi të tilla apo directory në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php on line 39

Warning: unlink ([rrugën] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-17_html0.html) [function.unlink]: Asnjë fotografi të tilla apo directory në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php on line 39

Warning: unlink ([rrugën] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-18_html0.html) [function.unlink]: Asnjë fotografi të tilla apo directory në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php on line 39

Warning: unlink ([rrugën] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-22_html0.html) [function.unlink]: Asnjë fotografi të tilla apo directory në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php on line 39

Warning: unlink ([rrugën] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-23_html0.html) [function.unlink]: Asnjë fotografi të tilla apo directory në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php on line 39

Warning: unlink ([rrugën] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-24_html0.html) [function.unlink]: Asnjë fotografi të tilla apo directory në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php on line 39

Warning: unlink ([rrugën] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-27_html0.html) [function.unlink]: Asnjë fotografi të tilla apo directory në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php on line 39

Warning: unlink ([rrugën] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-29_html0.html) [function.unlink]: Asnjë fotografi të tilla apo directory në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php on line 39

Warning: unlink ([rrugën] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-31_html0.html) [function.unlink]: Asnjë fotografi të tilla apo directory në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php on line 39

********************... Përfshin / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php on line 39

Warning: unlink ([rrugën] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_showgroups_php9.html) [function.unlink]: Asnjë fotografi të tilla apo directory në [rrugën] / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php on line 39
Fotografi të pastruar për: en
BËRË. Removed: 199 fotografi në 2 sekonda

1 pastruar gjuhën (t)
Pastrimi përfunduar
Ata nuk janë të gjitha gabimet, unë nuk mund të postoni ato këtu si kufiri i karakterit nuk do të lejojnë atë dhe unë nuk mund edhe të ngarkoni një fotografi të thjeshtë teksti për shkak se sistemi juaj shtojcë nuk është duke punuar.

kamilkurczak
25-05-11, 18:07
ok,

ju lutem shikoni chmod tuaj në fotografi brenda dosje vbet_guestcache
Ju lutem kontrolloni chmod e vbet_guestcache / en folder / (duhet të jetë 777)

së dyti, ju lutem shikoni (dhe paste here) localization vbet_guestcache në serverin tuaj. Ju lutem kontrolloni se brenda vbet_guestcache / en / files ende ekzistojnë apo jo (dhe shikoni chmod e dosjeve brenda - duhet të jetë 777)

Simon Lloyd
25-05-11, 18:56
Të gjitha dosjet brenda vbet_guestcache ishin chmod 755, por tani janë 777, dosja është e vendosur këtu / public_html / forumz / vbet_guestcache dhe / public_html / forumz / vbet_guestcache / en është bosh, por do të ishte si i bëhet një sasi të pastër siç u tha më sipër.

A janë këto tani saktë?

EDIT: Në kontrollin e një tjetër fotografi vbet_guestcache (të) i gjeni se çdo gjë brenda atë dosje është chmod 644

kamilkurczak
25-05-11, 19:07
Ju duhet të bëhen chmod në 777 për të gjitha dosjet cache dhe subfolders brenda (përdorimi 'chmod 777-R vbet_guestcache').

dhe provë atë përsëri.

së dyti - ne kemi: Asnjë fotografi ose directory, kështu që unë do të kontrollojë rrugën tuaj directory

Simon Lloyd
25-05-11, 19:09
Të gjitha dosjet vbet_guestcache dhe nën tani janë 777 unë do pm juve akses hollësirat kështu që ju mund të kontrolloni:)

kamilkurczak
25-05-11, 19:13
faleminderit, unë do të kontrolloni patha directory sa më shpejt të jetë e mundur:)

Simon Lloyd
25-05-11, 19:20
pm dërguar:)

kamilkurczak
26-05-11, 22:31
I kontrolluar konfigurimit tuaj në admincp - everythings të mirë,
I kontrolluar dosjet tuaja server - gjithashtu e mirë.

Unë kam nevojë për të kontrolluar cachecleaner tuaj, por unë nuk kam leje për të cache seksionit të pastër

Simon Lloyd
30-05-11, 18:48
Kamil keq, i kanë parë vetëm këtë dhe do të zgjidhur leje (jo se dija ju nuk keni leje) në AdminCp tani

Simon Lloyd
30-05-11, 18:49
Ju keni të gjitha lejet tani:)

kamilkurczak
30-05-11, 20:15
faleminderit, unë do të përpiqen të gjejnë diçka në serverin tuaj

kamilkurczak
31-05-11, 21:03
hey Simon.

I kontrolluar dosjen tuaj cache dhe fotografi autorizimet dhe çdo gjë duket ok.
I kontrolluar tuaj të pastër cache dhe unë nuk mund të riprodhoni këtë çështje në admincp tuaj.

Mund ta kontrolloni sërish dhe confrim se kjo çështje ende ekzistojnë apo jo?
Thanks:)

Simon Lloyd
31-05-11, 21:10
Unë do të kryejë një pastër cache në disa momente dhe le të dini rezultatin

Simon Lloyd
31-05-11, 21:11
Kamil, nuk ka çështje të tjera ekzistojnë, thanks:)

Pastrimi Cache Baza e të dhënave
Pastruar tavolina për: fr
Tavolina pastruar për: ms
Tavolina pastruar për:-të
BËRË. Cleaned: 9 tabelat në 0 sekonda (3 tavolina cache për çdo gjuhë)

Pastrimi Files Cache Guest
Fotografi të pastruar për: fr
Fotografi të pastruar për: ms
Fotografi të pastruar për: datë
BËRË. Removed: 695 fotografi në 6 sekonda

3 pastruar gjuhën (t)
Pastrimi përfunduar

kamilkurczak
31-05-11, 21:13
faleminderit për konfirmim:) çështja është zgjidhur:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET Translator 4.10.1