PDA

View Full Version: Zgjidhet Flamujt janë messed up.



Taurus
21-05-11, 16:00
Guys, unë nuk e di se çfarë po ndodh sot! Unë kam pasur load time CPU rritet përdorimi në më shumë se 160, dhe unë mendoj se ishte caching vBET apo më shumë. Dhe tani të gjithë flamujt e mi janë messed plotësisht. Flamuj gabuar për gjuhë të gabuar. Ju lutem shikoni në këtë. Thanks.

Windows 7 Themes - CreativX (http://creativx.net/forums/)

Taurus
22-05-11, 15:57
24 orë, dhe asgjë!

Disa prej nesh kanë forumet e madhe se ju e dini! Mund të ju lutem merrni dikë që të shikojmë në këtë çështje?

vBET
22-05-11, 16:21
Hi. Siç e dini ne e mbështesim për të lira, ende mbështetjen tonë nuk është 24 / 7 dhe për fundjavë është e mundur për postimet të presin pak më gjatë, por gjatë javës së stafit tonë është këtu çdo ditë:)

I kontrolluar forumin tuaj dhe unë nuk e di atë që ju shkruani. Kjo duket të jetë në rregull. Ju lutem shkruani e cila pikërisht flamuri nuk është në rregull dhe është në drop down menu, ose në flamujt futboll?

Gjithashtu - sigurohuni që ju përdorni fotografi aktuale dhe kjo nuk është vetëm çështja me cache shfletuesit tuaj. Version të ri kanë gjuhë të tjera, kështu që flamujt imazhi ndryshuar dhe se është e mundur që ju sapo kishte çështje nuk me cache e shfletuesit tuaj me vBET. Ju mund të përdorni F5 për të rifreskoni faqe, pa përdorimin e cache në IE.

Ju lutem tregoni lëshon ekziston ose është alarm të rremë. Nëse ekziston - ju lutem jepni detajet, sepse unë nuk e shoh ate \\.

Taurus
22-05-11, 16:54
Michal ju lutem miku im. Unë nuk jam budalla. I pastruar herë shfletuesit cache shumë. Flamujt janë krejtësisht të gabuara. Flamujt e gabuar me gjuhë të gabuar. Në këtë moment flamurin spanjoll është vendosur si në anglisht. Ndoshta cache juaj nuk është pastruar!?

Taurus
23-05-11, 10:45
Ky është një mister i vërtetë për mua. Unë kam kaluar gati tërë ditën duke u përpjekur të kuptoj këtë. Duket se anëtarët vetëm në Kinë e ka këtë çështje. Mund të jetë një gjë google ndoshta?

Flamuri Çdo anëtar të tjerë janë të sakta. Por gjymtyrët e mia në Kinë kanë këtë çështje pazakontë. Unë jetojnë dhe punojnë në Kinë shumë.

kamilkurczak
23-05-11, 19:57
Përshëndetje Demi,

Unë mund të gjeni atë që shkaktojnë këtë problem, i kontrolluar në vend burimi dhe përdorimin e google chrome mjetet.

A keni një ide se çfarë unë mund të bëjë që të ketë rezultate të njëjta si ju?
Gjithashtu, ju lutem kopjoni dhe dërgoni me mua duke PM kod burim faqen tuaj me këtë çështje.
Ndoshta unë do të gjeni diçka në burim faqen tuaj.
Po në lidhje me shfletuesit të ndryshme në internet? mund ta kontrolloni atë duke përdorur IE, Chrome apo Opera? Ndoshta kjo është shkaktuar nga browser (e gabuar stilin CSS apo diçka).
cilin version të shfletuesit që ju përdorni janë? në qoftë se IE - ju lutem shkruani cilin version e IE

Taurus
24-05-11, 04:20
Hi Kamil. Unë do t'ju dërgoj një PM tani. Unë kam të njëjtën çështje në të gjithë shfletuesit.

Taurus
24-05-11, 11:30
Well, mrekullisht flamujt janë fiksuar tashmë për mua një herë. E vetmja arsye për këtë dukuri të çuditshme unë mund të mendoj është se ajo kishte diçka të bëjë me rrjetin e ofrimit të mia përmbajtje. Që imazhet flamurin disi u përzier në server Kinë, kur vBET bëri cache. Dhe tani pas disa kohe, ata patën të caktuar përsëri.

Pra, në këtë fazë duket fikse. Thanks Kamil dhe Michal!

kamilkurczak
24-05-11, 11:31
thanks for këtë konfirmim - zgjidhur:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 gives automatic translations