PDA

View Full Version: vBET të thotë se kanë rënë tags mi nga indesku Google!



dong
17-05-11, 13:14
Unë kam të instaluar në mënyrë tuaj NLP-er - tagger automatike thread dhe vBET versionin e lirë. Që unë instaluar vBET re se ra nga indeksi Google tags tim me gjuhën bazë (Polish). Nga ajo që unë mund të shoh atë në forum juaj është e indeksuar vetëm 50 tags: hyjë në faqe: adresën e një forum në Google, sepse unë nuk mund të ngjitur një lidhje. Ndoshta kjo është për shkak se ka gabime në Sitemapie (në mënyrë që ata më thonë të Webmaster Tools)? Në mënyrë specifike, ata sugjerojnë se disa lidhje të çojë në të njëjtin vend. Ndoshta koha për të menduar mbi këtë NLP-er? Numri i vizitave në ditë ra mua nga 13-10.000 nga fakti që tags kanë rënë jashtë e indeksit.

vBET
18-05-11, 20:10
Ju lutemi të furnizimit me një lidhje në këtë faqe interneti kështu që ne mund të shohim se çfarë ndodh në qoftë se ka një përcjellëse, ose të njëjtat lidhje punojnë mirë. Sa për portalit të thjeshtë-NLP është të japë informacion të rremë, i cili është aktualisht gjuha kryesore e Google crawled ka rreth 275 rezultatet, dhe unë mendoj se ata janë të gjithë tags që ekzistojnë në atë forum (ka më pak se 120, por disa kanë disa faqe në rezultatet e) . Rishikimi Simple - hedhin atë në një pyetje për Google:

site:forum.simple-nlp.pl/tags/
Në lidhje me këtë një gabim nga ana juaj unë dyshoj se ajo mund të jetë një gabim për tags indeksuar në vetë forum tuaj - ngarkoni lidhje që do të verifikojë atë më parë. Ju shkruani mesazhe - të japë hollësi. Ne nuk jemi në gjendje të përgjigjet për gabimet e papërcaktuar apo ndihmë, pa informata specifike. Quite në periferi - vBET nuk do të ndryshojë faqe në gjuhën natyrore (administruar duke shtuar flamuj) kështu që nëse me të vërtetë të zhduken nga tags faqe indeksi, atëherë unë sugjeroj që ju të verifikuar nëse ndonjëherë ato nuk janë mbyllur në fotografi robots.txt, ju lutem Submit informacionin e nevojshëm.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 gives automatic translations