PDA

View Full Version: Zgjidhet Mesazh gabimi kur përkthimin - çdo ndihmë?



cactusjack
06-12-09, 17:25
Hi,

Unë shpresoj se dikush mund të ndihmojë.

Unë jam duke u përpjekur për të instaluar vBET (versionin e fundit falas nga vbulletin.org, 2.35) në forum time, por çdo herë që përpiqen për të përkthyer një faqe, kam marrë mesazh:

Fatal error: Call të funksionojë papërcaktuar: iconv () in / home / <forumname> / public_html / përfshinë / vbenterprisetranslator_functions.php on line 258

Unë e kam provuar e mëposhtme:
1. Unë e kam ndryshuar gjuhën time forum në anglisht
2. Unë e kam provuar me, dhe pa një API google kryesore
3. Unë kam kontaktuar kompaninë time hosting, dhe të siguroj se curl dhe IconV janë instaluar dhe punuar.
4. Unë u përpoq pas hapat në postin # 4 të FAQ, por kjo nuk ka kthim asgjë.

A ka ndonjë ndihmë ju mund të ofrojë? Unë jam duke përdorur vBulletin 3.8.4

vBET
10-12-09, 21:54
Ju duhet ta instaloni ICONV në php tuaj - kjo përgjigje që ju do të gjeni edhe në http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq.html # post7

cactusjack
11-12-09, 00:20
Faleminderit për përgjigjen, unë vlerësoj atë.

Unë flas për kompaninë time hosting pas leximit të atë pak FAQ, siç thashë në postin tim origjinal, dhe më siguroi se IconV u instalua. Unë do të përpiqemi përsëri duke folur me ta pse.

vBET
11-12-09, 01:12
Si ju mund të shikoni qartë në mesazhin tuaj gabimi:
Telefononi për të funksionuar papërcaktuar: iconv ()

Ju nuk keni iconv instaluar. Në vend të diskutuar me ta - vetëm për t'u dhënë atyre lidhje në faqen në të cilën ata do të shohin se iconv nuk është në dispozicion për forumin tuaj.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET 4.10.1