PDA

View Full Version: 404 File not found for Rinise Shqiptare



Schmike
11-05-11, 15:12
Got error mëposhtme, kur unë u përpoq që të integrohen me Rinise Shqiptare Pro:

Not Found

URL kërkuar / testvb / forum / vbet_flag-/ testvb / forum / gallery / nuk u gjet për këtë server.

Përveç kësaj, një gabim 404 Not Found ishte edhe duke u përpjekur për të përdorur një ErrorDocument për të trajtuar kërkesën.

kamilkurczak
11-05-11, 19:06
jeni të sigurtë që ju bëjë të gjitha hapat e integrimeve të mirë?
ju lutem - paste këtu përmbajtjen tuaj htaccess -. Unë do të kontrollojë atë

Schmike
12-05-11, 02:44
Këtu është:

RewriteEngine në
Options + FollowSymLinks

#% RewriteCond {DOCUMENT_ROOT}% {REQUEST_FILENAME}!-F
#% RewriteCond {DOCUMENT_ROOT}% {REQUEST_FILENAME}!-D

RewriteRule ^(.*)/ p ([0-9 ]+)-(.*)- cpage ([0-9 +]). Html $ showphoto.php? Photo = 2 $ & cpage = $ 4 [QSA]
RewriteRule ^(.*)/ p ([0-9 ]+)-(.*). html $ showphoto.php? Photo = 2 $ [QSA]
RewriteRule ^(.*)/ p ([0-9] +). Html $ showphoto.php? Photo = 2 $ [QSA]

RewriteRule ^ g ([0-9 ]+)-(.*)- faqe ([0-9] +). Html $? Showgallery.php cat = $ 1 & page = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^ g ([0-9 ]+)-(.*). html $ showgallery.php? Cat = 1 $ [QSA]

RewriteRule ^(.*)/ indeks ([0-9 ]+)-([ 0-9] +). Html $? Index.php cat = 2 $ & page = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^(.*)/ indeks ([0-9] +). Html $ index.php? Cat = 2 $ [QSA]

RewriteRule ^ m ([0-9 ]+)-(.*)- protype ([0-9] +). Html $ member.php? Uid = $ 1 & protype = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^ m ([0-9 ]+)-(.*). html $ member.php? Uid = $ 1 [QSA]

RewriteRule ^ board.html $ board.php [QSA]
RewriteRule ^ b ([0-9 ]+)-(.*). html $ board.php? Msg = $ 1 [QSA]

RewriteRule ^ u ([0-9 ]+)-(.*)- cat ([0-9] +). Html $ showgallery.php? Ppuser = $ 1 & cat = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^ u ([0-9 ]+)-(.*)- cat ([0-9] +) faqe ([0-9] +). Html $ showgallery.php? Ppuser = $ 1 & cat = 3 $ & faqja = $ 4 [QSA]
RewriteRule ^ u ([0-9 ]+)-(.*)- faqe ([0-9] +). Html $ showgallery.php? Ppuser = $ 1 & page = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^ u ([0-9 ]+)-(.*). html $ showgallery.php? Ppuser = $ 1 [QSA]

RewriteRule ^ s ([0-9 ]+)-(.*)- faqe ([0-9] +). Html $? Showmembers.php cat = $ 1 & page = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^ s ([0-9 ]+)-(.*). html $? Showmembers.php cat = 1 $ [QSA]

RewriteRule / ADDITIONAL_DIRECTORY / 2 $? Language = $ 1 [L, QSA]

% RewriteCond {QUERY_STRING}! = Ridrejtuar
% RewriteCond {QUERY_STRING} language =
RewriteRule ^(.*)$ vbenterprisetranslator_front_controller.php? Ridrejtuar = $ 1 & vbet_outside = vërtetë [L, QSA]

#% RewriteCond {QUERY_STRING}! Vbet_outside = vërtetë
# RewriteRule ^(.*)$ $ 1? Vbet_outside = vërtetë [L, QSA]

kamilkurczak
13-05-11, 16:26
. Htaccess duket e mirë - unë do të gjejnë një tjetër zgjidhje për ju

Schmike
13-05-11, 16:29
A ka ndonjë settings shtesë që kam nevojë për të vendosur që nga ajo në një subfolder në VB?

Schmike
18-05-11, 03:23
ndonjë më të reja? nevojë për të marrë atë asap.

kamilkurczak
18-05-11, 20:54
aghh I anashkaluar faktin se ju nuk shkruani emrin e dosje.
Ju lutemi të ndryshojë "SET_HERE_FULL_FORUM_DIRECTORY_PATH 'të plotë rrugën tuaj directory forum.
Duhet të punojnë.
Në përgjithësi, ju lutem shikoni edhe një herë të gjitha hapat e integrimit:

Schmike
19-05-11, 13:55
do të thotë në vbenterprisetranslator_front_controller.php?

kjo ishte bërë në këtë linjë:
define ('VBET_FORUMDIR', '<my path>');

kamilkurczak
19-05-11, 16:10
po, dhe ndryshimi ADDITIONAL_DIRECTORY në htaccess për me emrin tuaj directory.

Schmike
19-05-11, 17:40
Vlera për ADDITIONAL_DIRECTORY është i njëjtë si për rrugën kam hyrë në vbenterprisetranslator_front_controller.php?

Kjo nuk është duke punuar. Unë kam ndryshuar atë në rrugën e galeri e mia me lidhje me web faqen time kryesore e cila është / testvb / forum / gallery, ajo gjithashtu nuk punojnë.

kamilkurczak
21-05-11, 00:24
ju lutem shikoni edhe një herë të gjitha hapat e nga këtu:


n Paketa vBET / do-not-upload/tools/vbenterprisetranslator_front_controller.php ndryshim 'SET_HERE_FULL_FORUM_DIRECTORY_PATH' të plotë rrugën tuaj directory forum.
Mos përdorni '/' në fund. Nëse ju nuk e dini se çfarë është rruga e juaj:

1. Ngarko foto vBET_package / A-nuk-upload / tools / actualdirectory.php për dosjen tuaj forum.
2. Vendos të ngrejë actualdirectory.php URL në shfletuesin web dhe të shohin rezultatet.

së dyti: ndryshimi ka ADDITIONAL_DIRECTORY me emrin tuaj directory

Schmike
22-05-11, 05:58
të gjitha është bërë.

Kjo është fotografi tim aktual:
RewriteEngine në
Options + FollowSymLinks

#% RewriteCond {DOCUMENT_ROOT}% {REQUEST_FILENAME}!-F
#% RewriteCond {DOCUMENT_ROOT}% {REQUEST_FILENAME}!-D

RewriteRule ^(.*)/ p ([0-9 ]+)-(.*)- cpage ([0-9 +]). Html $ showphoto.php? Photo = 2 $ & cpage = $ 4 [QSA]
RewriteRule ^(.*)/ p ([0-9 ]+)-(.*). html $ showphoto.php? Photo = 2 $ [QSA]
RewriteRule ^(.*)/ p ([0-9] +). Html $ showphoto.php? Photo = 2 $ [QSA]

RewriteRule ^ g ([0-9 ]+)-(.*)- faqe ([0-9] +). Html $? Showgallery.php cat = $ 1 & page = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^ g ([0-9 ]+)-(.*). html $ showgallery.php? Cat = 1 $ [QSA]

RewriteRule ^(.*)/ indeks ([0-9 ]+)-([ 0-9] +). Html $? Index.php cat = 2 $ & page = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^(.*)/ indeks ([0-9] +). Html $ index.php? Cat = 2 $ [QSA]

RewriteRule ^ m ([0-9 ]+)-(.*)- protype ([0-9] +). Html $ member.php? Uid = $ 1 & protype = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^ m ([0-9 ]+)-(.*). html $ member.php? Uid = $ 1 [QSA]

RewriteRule ^ board.html $ board.php [QSA]
RewriteRule ^ b ([0-9 ]+)-(.*). html $ board.php? Msg = $ 1 [QSA]

RewriteRule ^ u ([0-9 ]+)-(.*)- cat ([0-9] +). Html $ showgallery.php? Ppuser = $ 1 & cat = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^ u ([0-9 ]+)-(.*)- cat ([0-9] +) faqe ([0-9] +). Html $ showgallery.php? Ppuser = $ 1 & cat = 3 $ & faqja = $ 4 [QSA]
RewriteRule ^ u ([0-9 ]+)-(.*)- faqe ([0-9] +). Html $ showgallery.php? Ppuser = $ 1 & page = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^ u ([0-9 ]+)-(.*). html $ showgallery.php? Ppuser = $ 1 [QSA]

RewriteRule ^ s ([0-9 ]+)-(.*)- faqe ([0-9] +). Html $? Showmembers.php cat = $ 1 & page = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^ s ([0-9 ]+)-(.*). html $? Showmembers.php cat = 1 $ [QSA]

RewriteRule / Gallery / 2 $? Language = $ 1 [L, QSA]

% RewriteCond {QUERY_STRING}! = Ridrejtuar
% RewriteCond {QUERY_STRING} language =
RewriteRule ^(.*)$ vbenterprisetranslator_front_controller.php? Ridrejtuar = $ 1 & vbet_outside = vërtetë [L, QSA]

#% RewriteCond {QUERY_STRING}! Vbet_outside = vërtetë
# RewriteRule ^(.*)$ $ 1? Vbet_outside = vërtetë [L, QSA]

vBET
22-05-11, 16:14
Unë nuk shoh licencës tuaj, kështu që unë nuk mund të kontrolloni se çfarë është struktura juaj forum (me subdirectory për forum apo jo), kështu që unë nuk mund t'ju them i keni përdorur lë të kuptohet se e përshtatshme. Unë mund të them se ju nuk e përdorni atë appropriatelly, sepse rregull me kodet e gjuhës nuk duhet të jetë në këtë file. Htaccess ... Anyway - ju lutemi PM dhënat tuaja patentën e parë dhe të jepni këtu URL juaj forum.

kamilkurczak
23-05-11, 23:17
edhe një herë.
Rregullat e nga këtu:

vënë në. htaccess nga dosja yout Ministrisë së Mbrojtjes

2. Rregullat nga:
si:
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/gallery/(.*)?$ /gallery/$2?language=$1 [L,QSA]
ngjitur në htaccess tuaj në dosjen tuaj kryesor.

Ju lutemi paste këtu fotografi dy tuaja htaccess pas ndryshimeve (një nga dosje mod, një directory forumi kryesor) dhe shkruaj i cili është nga dosja kryesore dhe shkruaj e cila është nga dosje mod. Unë do të kontrollojë atë.

Schmike
26-05-11, 17:04
Htaccess Rinise Shqiptare:
RewriteEngine në
Options + FollowSymLinks

#% RewriteCond {DOCUMENT_ROOT}% {REQUEST_FILENAME}!-F
#% RewriteCond {DOCUMENT_ROOT}% {REQUEST_FILENAME}!-D

RewriteRule ^(.*)/ p ([0-9 ]+)-(.*)- cpage ([0-9 +]). Html $ showphoto.php? Photo = 2 $ & cpage = $ 4 [QSA]
RewriteRule ^(.*)/ p ([0-9 ]+)-(.*). html $ showphoto.php? Photo = 2 $ [QSA]
RewriteRule ^(.*)/ p ([0-9] +). Html $ showphoto.php? Photo = 2 $ [QSA]

RewriteRule ^ g ([0-9 ]+)-(.*)- faqe ([0-9] +). Html $? Showgallery.php cat = $ 1 & page = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^ g ([0-9 ]+)-(.*). html $ showgallery.php? Cat = 1 $ [QSA]

RewriteRule ^(.*)/ indeks ([0-9 ]+)-([ 0-9] +). Html $? Index.php cat = 2 $ & page = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^(.*)/ indeks ([0-9] +). Html $ index.php? Cat = 2 $ [QSA]

RewriteRule ^ m ([0-9 ]+)-(.*)- protype ([0-9] +). Html $ member.php? Uid = $ 1 & protype = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^ m ([0-9 ]+)-(.*). html $ member.php? Uid = $ 1 [QSA]

RewriteRule ^ board.html $ board.php [QSA]
RewriteRule ^ b ([0-9 ]+)-(.*). html $ board.php? Msg = $ 1 [QSA]

RewriteRule ^ u ([0-9 ]+)-(.*)- cat ([0-9] +). Html $ showgallery.php? Ppuser = $ 1 & cat = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^ u ([0-9 ]+)-(.*)- cat ([0-9] +) faqe ([0-9] +). Html $ showgallery.php? Ppuser = $ 1 & cat = 3 $ & faqja = $ 4 [QSA]
RewriteRule ^ u ([0-9 ]+)-(.*)- faqe ([0-9] +). Html $ showgallery.php? Ppuser = $ 1 & page = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^ u ([0-9 ]+)-(.*). html $ showgallery.php? Ppuser = $ 1 [QSA]

RewriteRule ^ s ([0-9 ]+)-(.*)- faqe ([0-9] +). Html $? Showmembers.php cat = $ 1 & page = $ 3 [QSA]
RewriteRule ^ s ([0-9 ]+)-(.*). html $? Showmembers.php cat = 1 $ [QSA]

% RewriteCond {QUERY_STRING}! = Ridrejtuar
% RewriteCond {QUERY_STRING} language =
RewriteRule ^(.*)$ vbenterprisetranslator_front_controller.php? Ridrejtuar = $ 1 & vbet_outside = vërtetë [L, QSA]

#% RewriteCond {QUERY_STRING}! Vbet_outside = vërtetë
# RewriteRule ^(.*)$ $ 1? Vbet_outside = vërtetë [L, QSA]

Forum htaccess:
# RREGULLAT për përkthim lidhje SEO pa motor SEO (në lidhjet e para vBulletin)
# Nëse jeni duke përdorur 'Mod Rewrite Friendly URLs' vB pastaj këto rregulla vetëm para rregullat vB
RewriteRule archive / index.php? / $ 2 & language = $ 1 [L, QSA]
RewriteRule index.php? language = $ 1 [L, QSA]
RewriteRule 2 $? Language = $ 1 [QSA]
RewriteRule / Gallery / 2 $? Language = $ 1 [L, QSA]

kamilkurczak
26-05-11, 22:16
ju keni nevojë për të vënë rregulla për Rinise Shqiptare PARA rregullat e vjetër të vBET.
Si ky:


Forum htaccess:
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/gallery/(.*)?$ /gallery/$2?language=$1 [L,QSA]
#RULES for SEO translation links without any SEO engine (on raw vBulletin links)
#If you are using vB 'Mod Rewrite Friendly URLs' then put those rules JUST BEFORE vB rules
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|sq|ca|et|tl|gl|hi|id|lv|lt|mt|sl|uk|vi|cy|yi)/archive/index.php/(.*)?$ archive/index.php?/$2&language=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1 [QSA]

Schmike
27-05-11, 03:25
bërë. por ende ka njëjtin gabim.

vBET
29-05-11, 15:24
Unë erdha këtu për të parë se pse e merr kaq shumë kohë ...

Ju ende nuk e ka dërguar këtu URL juaj forum, kështu që unë nuk mund të kontrolloni këtë çështje.

Kam shkruar se ka udhëzime të veçanta për forumet të cilat janë në subdirectory dhe për forume të cilat nuk përdorin subdirectory në URL. Ju jeni duke përdorur lë të kuptohet se për forume të cilat nuk kanë subdirectory në URL, por në postin e parë që ju dha rrugën '/ testvb / forum / gallery /' kështu që unë mendoj se ju keni subdirectory në URL dhe lë të kuptohet se të përdorura gabim ...

Ju lutem vini re se ju mund të blini gjithmonë e shërbimit të integrimit (http://www.vbenterprisetranslator.com/integration-service.php) për $ 30. Mbështetjen tonë forum është i lirë, ende e shoh se ju keni shumë çështje që lë të kuptohet se ugar e dhënë, kështu që ndoshta blerjen e shërbimit të integrimit do të jetë zgjidhje më të mirë për ju.

Gjithsesi, nëse ju doni që ne të ju ndihmojë duke forum - ju lutem shkruani URL për faqe ku ne mund të shohim këtë çështje.

Schmike
30-05-11, 05:08
Unë kam qenë pak e zënë gjatë ditëve të fundit. Unë do të vazhdojë deri hapat përsëri për t'u siguruar që unë nuk e humbas asgjë jashtë.

kamilkurczak
30-05-11, 18:05
ok, kështu që ne jemi duke pritur për konfirmimin tuaj

Schmike
01-06-11, 15:03
Hapa:
zëvendësojë SET_HERE_FULL_FORUM_DIRECTORY_PATH me rrugën time forum
zëvendësojë të gjitha [L] në htaccess time për [QSA]
shtuar edhe rregullat për htaccess
shtuar rregull në krye të forumeve htaccess dhe ta zëvendësojë ADDITIONAL_DIRECTORY për galeri e cila është subfolder im

Unë ende hasin të njëjtin problem. Në rast se kam humbur më parë, ky është testvb web faqen time provë setup.

vBET
02-06-11, 22:07
Unë ndjehem si ne jemi vetëm kthyer rreth gjithë kohës ... Ju nuk përgjigjet për çështjet më të rëndësishme.

Ju ende nuk e ka dërguar këtu URL juaj forum, kështu që unë nuk mund të kontrolloni këtë çështje.

Kam shkruar se ka udhëzime të veçanta për forumet të cilat janë në subdirectory dhe për forume të cilat nuk përdorin subdirectory në URL. Ju jeni duke përdorur lë të kuptohet se për forume të cilat nuk kanë subdirectory në URL, por në postin e parë që ju dha rrugën '/ testvb / forum / gallery /' kështu që unë mendoj se ju keni subdirectory në URL dhe lë të kuptohet se të përdorura gabim ...

I shkroi atë dhe përsëri ju nuk e keni dërguar URL, edhe kur ju e dini se unë nuk jam në gjendje për të verifikuar keni marrë hapat e duhura pa kontrolluar strukturën forum. Kjo është kritike. Unë nuk do të mund të ju ndihmojë derisa ju të japin informacionin e kërkuar.

Unë gjithashtu vënë vëmendjen tuaj për dallimet në integrimin në përputhje me strukturën e juaj forum (kjo është ajo që unë duhet të kontrolloni). Por ju injoruar atë përsëri. I kam asnjë përgjigje në të gjitha. Ju vetëm të përsëritura të cilat hapa ju mori - E di që kjo tashmë nga mesazhet tuaj të mëparshëm. Gjë është: janë ata HAPAT saktë? Dhe ne nuk jemi në gjendje të ju them këtë derisa ju të sigurojë informacion më të rëndësishme në lidhje me strukturën e juaj forum.

Edhe një herë:

Kam shkruar se ka udhëzime të veçanta për forumet të cilat janë në subdirectory dhe për forume të cilat nuk përdorin subdirectory në URL. Ju jeni duke përdorur lë të kuptohet se për forume të cilat nuk kanë subdirectory në URL, por në postin e parë që ju dha rrugën '/ testvb / forum / gallery /' kështu që unë mendoj se ju keni subdirectory në URL dhe lë të kuptohet se të përdorura gabim ...

Dhe përsëri: këtu ju keni përshkruar 2 raste të ndryshme - gjë që ju dhe unë përdorur gabuar një, por unë nuk mund t'ju them deri sa të japin informacion kërkuar. Ju lutemi dërgoni URL forum ku ne mund të shohim këtë çështje. Gjithashtu vetëm ju lutem detaje qasje PM me FTP dhe CP Admin - ne do të kontrollojë të keni atë ashtu siç duhet të jetë.

Schmike
04-06-11, 03:58
A pm keni detajet e nevojshme.

vBET
05-06-11, 10:25
Vetëm ishte aty - ju nuk keni kthyer në lidhje SEO ... Udhëzimet e integrimit janë duke supozuar që lidh SEO janë kthyer në ... Kjo ishte çështja. Kjo është arsyeja pse ju nuk e keni atë përkthyer, sepse lidhjet tuaja të mos shkojnë me rregullat.

Ne mund të ndryshojë rregullat - nuk ka asnjë problem. Parë - në forum përfundimtar (këtu është test) që ju doni me lidhje SEO ndezur apo jo? Nëse po atëhere ju lutem të parë të kthehet në lidhje SEO në forum tuaj, dhe shikoni se si ajo është duke punuar. Nëse jo - le të na njohin, ne do të ju jap rregulla të modifikuar.

Schmike
05-06-11, 10:30
Ju lutem jepni rregullat e modifikuar në vend. Thanks.

vBET
05-06-11, 10:41
Unë do të përgatis ata dhe ta dërgojnë atë për ju. Në këtë moment - siç e shoh unë në këtë moment ju nuk keni htaccess në dosje galeri .... Në vend të kësaj ju keni htaccess. Ju lutemi sigurohuni se ai është në rregull për të serverit tuaj.

vBET
05-06-11, 10:49
Për htaccess në forume directory.:
1. Ju ende keni ka thyer me rregull / ADDITIONAL_DIRECTORY /, të cilat ju na është ndryshuar ... Ne nuk jemi të jenë në gjendje të ju ndihmojnë, kur të japin informacion të rremë.
2. Kur lidhje SEO nuk janë përdorur, atëherë ju nuk keni nevojë për rregulla vBET ka fare - ju thjesht mund të largojë atë.

Për htaccess në directory galeri.:
1. JU nuk e kanë atë. Ju keni emrin e gabuar në vend - ju lutem htaccess saktë për htaccess.
2. Nuk ka ndryshime rregull duhet të jenë të nevojshme - si unë shoh është supozimi se sundimi të tjera të ndryshuar tashmë lidhje SEO në gjuhën link = kështu që duhet të punojnë mirë.

Ju lutem tregoni e bëri atë të ndihmuar dhe cilat janë çështjet nëse nuk.

Schmike
05-06-11, 11:18
Unë kam hequr këtë rregull në forume. Htaccess dhe u riemërua galeri htaccess për të. Htaccess.

url:


error:
Not Found

URL kërkuar / testvb / forum / vbet_flag-/ testvb / forum / gallery / indeksi nuk u gjet për këtë server.

Përveç kësaj, një gabim 404 Not Found ishte edhe duke u përpjekur për të përdorur një ErrorDocument për të trajtuar kërkesën.

vBET
06-06-11, 00:55
URL ju keni është thyer - diçka që ende nuk është e drejtë dhe duket sikur kërkesat nuk janë të ardhur nga kontrollues tonë përpara. Unë jam duke shkuar atje për të kontrolluar.

vBET
06-06-11, 01:03
Unë kam hequr këtë rregull në forume. Htaccess dhe u riemërua galeri htaccess për të. Htaccess.

Jo ju nuk e keni. Ju u tha pikërisht për të ndryshuar emrin nga htaccess për të. Htaccess. Pikërisht:

htaccess saktë për të. htaccess
Vend të kësaj ju ndryshuar për të. Htaccess dhe përsëri u dha informacione të rreme në lidhje me hapat që keni marrë, duke shkruar se ajo është ndryshuar për të. Htaccess

Ju lutemi drejtime ugar saktë dhe nuk japin informacion të rremë më - kjo është arsyeja pse u desh kaq shumë kohë, sepse ju jeni bërë një gjë dhe të shkrimit që ju bëri diçka tjetër.

Ju lutem tregoni bëri këtë ndihmë?

Schmike
06-06-11, 03:05
Jo ju nuk e keni. Ju u tha pikërisht për të ndryshuar emrin nga htaccess për të. Htaccess. Pikërisht:

Vend të kësaj ju ndryshuar për të. Htaccess dhe përsëri u dha informacione të rreme në lidhje me hapat që keni marrë, duke shkruar se ajo është ndryshuar për të. Htaccess

Ju lutemi drejtime ugar saktë dhe nuk japin informacion të rremë më - kjo është arsyeja pse u desh kaq shumë kohë, sepse ju jeni bërë një gjë dhe të shkrimit që ju bëri diçka tjetër.

Ju lutem tregoni bëri këtë ndihmë?

Unë seriozisht nuk kam asnjë ide për këtë që raste të ndjeshme.

Ajo është vetëm duke punuar për faqen time kryesore tani. Faqe të tjera nuk janë përkthyer kur unë klikoni mbi përkthimin, por kam arritur të rregullohet me

Duket duke punuar mirë tani. Faleminderit dhe të vjen keq për telashe.

vBET
06-06-11, 17:11
Madhe se ajo është duke punuar tani:) Nëse ju do të keni ndonjë çështje të tjera, atëhere ju lutem të shkruani vetëm:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1