PDA

View Full Version: Zgjidhet Rinise Shqiptare Pa një flamur, Sant vBET në priv



Maciej
07-04-11, 21:58
Wszystko jest w miarę dobrze..

1.Po za SANT VBET w wiadomościach prywatnych..
Po co to jest i jak to wyłączyć... jak ktoś dostaje wiadomość wyświetla mu
****> Sant Sant vBET Mbyll vBET çfarë është kjo reklama apo çfarë? :) 2 Pasi të instalohet në VB Rinise Shqiptare 4.1.3 ka flamuj në galeri si ju shkruani .. Ashtu si gjithçka në rregull, por flamujve ishin vetëm kornizë .. Unë duhet të shtoj se, unë kam uninstalled dhe instaluar çdo gjë përsëri ... Një rrugë e zgjidhje Administracjo?

kamilkurczak
08-04-11, 08:25
e mundur që ju keni një konflikt (me një tjetër modem për shembull). Ti e di atë, ju mund të fikur të tjera të modës, dhe të lënë vetëm vBET në dhe të shohim nëse ajo ende është. atë që ju shihni në lajmeve janë komentet e bëra nga vBET që të mos për të shënuar atë që duhet të përkthehet (Unë e kuptoj se kjo është një nofkë). Nëse ju jeni një mënyrë për të hequr comments - turn it off dhe të shohim nëse ajo punon.

Maciej
11-04-11, 23:53
joinadventures.com / gallery / index.php

Çfarë mund të bëj për të bërë foto të postoni compatibly cilat vbet .. + I kanë problem në lidhje si SEO Galeria (http://www.joinadventures.com/pl/gallery/index.php) nëse ndryshimi i vë në lidhje SEO zakon të hapur galeri foto .. Flamuj dhe ikona rrëshqitje në bloks nuk janë të dukshme ..

ju lutem më ndihmoni ...

kamilkurczak
12-04-11, 12:28
kështu që ju lutemi provoni të integruar mod tuaj,
këtu ju keni të gjitha udhëzimet se si të bëhet kjo:

Maciej
12-04-11, 14:59
Ok ajo punon tani që vënë URL ... Unë mund të shoh fotografitë dhe të gjitha .. THX për të gjithë ..

Vetëm Unë kam ende problem: nuk ka flamujt në gjuhën e parazgjedhur për flamuj Iam vetëm në kur Iam në galeri (Rinise Shqiptare) ata janë bosh .. Pasi të zgjidhni një tjetër gjuhë np. Polish ose ndonjë e ndryshme se parazgjedhur ata janë të dukshme ... kontrolloni këtë link ju do të shihni .. Galeri (http://www.joinadventures.com/gallery/index.php) Të gjitha pjesa tjetër është e mirë ..

Vetëm error logs treguar mua diçka si kjo:
[12-prill-2011 05:52:39] Fatal error PHP: Thirrje për vbet_global_shutdown padefinuar function () in / home1/joinadve/public_html/includes/functions.php (7313): eval () 'd code on line 2

A e dini pse ndodh kjo?

kamilkurczak
12-04-11, 15:08
të drejtë, në disa servera këtë funksion nuk mund të gjenden - me siguri për shkak të disa confict, kështu:
1. Shko tek admincp-> plugins dhe produkte-> plugins dhe gjeni goditje global_shutdown në vBET paketë.
2. në këtë funksion koment
vbet_global_shutdown();
shembull:

//vbet_global_shutdown();

3. ruajtur dhe për të provuar atë!

Maciej
12-04-11, 15:35
ok vetëm flamujt dhe pjesa tjetër do të jetë mirë nëse keni ndonjë propozim ..

kamilkurczak
12-04-11, 15:54
ju lutem paste url këtu në këtë faqe, pa flamuj

Maciej
12-04-11, 16:08
Galeri (http://www.joinadventures.com/gallery/index.php)

kamilkurczak
12-04-11, 22:45
ok ne do të kontrollojë atë për ju:)

Maciej
14-04-11, 00:43
ok nëse unë të lëvizur një fotografi të reja Rinise Shqiptare zbulim në directory rrënjë ie flamuj bezpośrednoi dhe çdo gjë tjetër punon .. Poble është se dosjet nuk mund të jetë në rrënjët për shkak të index.php që kafshon me vBulletin dhe indeksi kur ju lloji në vend të një domain www cms galeri të hapura të cilat mërzitur mua dhe unë nuk mund të ndryshojë. Pyetje çfarë mund të bëj në mënyrë që flamuri u shfaq në galeri subdomain .. Prubowałem chmod 777 dhe unë mendoj se çdo gjë në aspektin e parashikimeve njohurive strategjike mund të jetë një noob .. Unë do të shtoja që problemi qëndron diku në rrugën e flamurit, ose akcesie, sepse qoftë se kam ndryshuar në Galerinë në çdo flamuj përkthimi duket dhe punon çdo gjë, por, po shkova me gjuhën default që ato nuk ekzistojnë .. Unë nuk kam asnjë fuqi për të ... : D ndoshta duhet një magjistar, si unë sjell në mendje deri këto flamuj

Maciej
14-04-11, 01:05
importuar ok fotografi në një fotografi subdomain vBET Rinise Shqiptare dhe gjithçka, por loja nuk ka nevojë për një magjistar dhe rimëkëmbur in htacces

Maciej
14-04-11, 01:15
Ok kështu që nuk ishte e lehtë, sepse pas asaj që unë kam tani prblem me të vizitorit të fundit 3 (s) në këtë faqe:
<- VBET_SNTA -> Maciek *