PDA

View Full Version: Auto përkthyer faqet vs përmbajtjen e udhëzimeve google



StarBuG
30-03-11, 20:20
---
SHËNIM ADMINISTRATOR: këtë post përfshin informacione të rreme në lidhje me deklaratën e Google për përmbajtjen e përkthyer automatikisht. Gjithashtu deklarata nuk vlen për vBET. Ju lutem shikoni këtu për detaje:
Për fat të keq unë kam qenë me pushime kur mesazhi është krijuar dhe shumë informacione të gabuara u përfshi në këtë temë - kjo është arsyeja pse është i përfshirë këtu korrigjim.
---

Përshëndetje

Unë vetëm donte të mos e dini se Matt Cutts tha se auto përkthimin e webpages bie brenda tyre "auto generated content" udhëzime të cilat janë të dënuar që update Panda Google.

Pra vetëm si një paralajmërim që ju mund të dëshironi të rishikojë duke shtuar të gjitha faqet tuaja përkthyer në sitemap tuaj.

Në fakt ju mund të dëshironi të marrin në konsideratë për të bllokuar google nga gjuhët auto liste përkthyer në të gjitha robots.txt anë.

Këtu është video: YouTube - Si duhet të trajtojë përmbajtjen lokalizuar? (Http://www.youtube.com/watch?v=GyWx31GeQWY)

Fala

StarBuG

norku
30-03-11, 21:49
Oops ... duket shumë e qartë se Google nuk i pëlqen ajo që bën pastaj Vbet. Pse Google ende Indeksi auto-përkthyer faqe edhe pse? A nuk ka kuptim.

StarBuG
30-03-11, 22:16
Sepse kur ai viziton faqet që nuk e di se ata janë auto përkthyer.
Ato janë ruajtur në bazën e të dhënave dhe nuk janë të shërbyer nëpërmjet api e tyre për të servil të tyre.

Kjo është krejtësisht e mirë ajo që vBET nuk megjithatë në kuptimin që shumica e njerëzve të përpiqen të përdorin atë.

Kjo është një tipar përkthim që i ndihmon njerëzit flasin gjuhë të ndryshme për të kuptuar përmbajtjen tuaj.
Megjithatë kjo nuk është një mënyrë për të shumëfishohen përmbajtjen e faqes tuaj.
Në qoftë se ju përdorni atë në këtë mënyrë Google do të shohin këtë si cilësi të ulët "përmbajtje të krijuara vetë" dhe për të ndëshkuar faqen tuaj për atë më shpejt ose më vonë.

norku
31-03-11, 08:48
Thanks.

Kamil,

Unë vetëm mund të konfirmoj se në qoftë se ju lutem unë dua të mbajtur Vbet kandidon për forumin tim, por nuk duan të shohin Google auto-përkthyer faqet që kam nevojë vetëm për të bërë në vijim:

1. Enter 'refuzimin: / forum / xx /' në robots.txt ku xx tregon gjuhë të huaj (s) në përdorim në forum time

2. Reverse hapat në këtë post për integrim sitemap:

3. Re-gjenerojnë dhe ri-paraqesë sitemap.

kamilkurczak
31-03-11, 12:34
po. nëse ju ndaloj faqet tuaja për google bots - ju do të keni faqet tuaja nuk e indeksuar nga google.
sigurisht, nëse ju e kundërt të gjitha ndryshimet nga sitemap - e njëjtë - nuk e faqes indeksuar.

sigurisht tashmë ju keni faqet e indeksuar nga google ju që ju duhet të rifreskoni sitemap ri.
****
Added by Michał Podbielski:
Ju nuk keni për të bllokuar çdo material të përkthyera, shih:

norku
31-03-11, 13:15
Faleminderit Kamil. Unë mendoj se është një turp i vërtetë që Google nuk ka si përmbajtje të krijuar në këtë mënyrë. Unë mendoj se ata duhet të bëjë një përjashtim për forume, sepse Vbet është një ide fantastike dhe madje edhe në kohë të shkurtër unë kam atë plotësisht duke punuar pashë një përmirësim në stats tim. Të gjitha nuk është e humbur edhe pse natyrisht, sepse pjesa me të vërtetë i zgjuar e Vbet - që folësit e gjuhëve të huaja mund të marrin pjesë në një forum në gjuhën e tyre - është sigurisht ende atje.

tavenger5
31-03-11, 14:00
HRM, është google përfundimisht do të bjerë vetëm ato faqe përkthyer? Nëse kjo ndodh unë pyes veten në qoftë se do të ndikojë në renditjen e faqeve të gjuhës amtare?

MOGmartin
07-04-11, 11:31
HRM, është google përfundimisht do të bjerë vetëm ato faqe përkthyer? Nëse kjo ndodh unë pyes veten në qoftë se do të ndikojë në renditjen e faqeve të gjuhës amtare?

Google nuk duket të kenë hequr faqet VBET tani: ju lutem shih diskutimin në blogun tim.

Unë personalisht nuk mendoj se këto faqe janë spammy, ata kanë një qëllim legjitim ...
Lost in Translation: Google algo Update 06-04-2010 | SEO Blog nga SEOforums.org (http://seoforums.org/seo-blog/google-translation-algo-update-06-04-2010/)

vBET
07-04-11, 14:41
Përshëndetje

Unë vetëm donte të mos e dini se Matt Cutts tha se auto përkthimin e webpages bie brenda tyre "auto generated content" udhëzime të cilat janë të dënuar që update Panda Google.

...

Këtu është video: YouTube - Si duhet të trajtojë përmbajtjen lokalizuar? (Http://www.youtube.com/watch?v=GyWx31GeQWY)


Kjo nuk është e vërtetë. Ju lutem shikoni video edhe një herë. Ai tha se ajo mund të aplikojnë për udhëzime të krijuara auto përmbajtja dhe atëherë ai është thënë në lidhje me përshtypje të gabuar, kur faqja nuk është plotësisht i lexueshëm për njerëzit. Robots Pra, me të vërtetë Google nuk janë në gjendje të marrin në konsideratë si përmbajtjen e faqeve të krijuara vetë dhe kjo mund të bëhet vetëm duke e njeriut dhe vetëm nëse përkthimi nuk është edhe krejtësisht javë, por u rrëzua, sepse ka faqet e përkthyer në vetvete është shumë e mirë ajo që është përshkruar në filmin e kontekstin se si duhet të duket URL pastaj.

Edhe unë dua të qetë të gjithë përdoruesit tanë, se ajo që tha Cutts Matt për përkthime automatike e cila mund të auto bie Google gjeneruar udhëzimet përmbajtja nuk është i zbatueshëm për të vBET. Kjo është për shkak se:
1. Matt qartë thotë se ai është duke folur për përkthim i thjeshtë i përmbajtjes të tërë, dhe vBET nuk përkthehet tërë përmbajtjen - ajo ruan emrat e përdoruesit dhe fusha të tjera, nëse shënuar si jo për përkthim për vBET.
2. vBET nuk është për përkthim automatik, por në lidhje me mbështetjen e shumë-gjuhësor komunitetet, ku të gjithë mund të shkruajnë në gjuhën e vet në të njëjtën fije. Pra edhe një herë nuk është vetëm përkthimi thjeshtë e faqe të tërë, dhe nuk ka të bëjë me përkthim automatik, por për shumë-gjuhësor komuniteteve.
3. Përkthime vetë janë bërë nga vetë Google i cili ka cilësi shumë të mirë dhe si Matt qartë tha se përkthime të tilla mund të trajtohen si përmbajtje të krijuara vetë vetëm nëse ato janë me të vërtetë nuk i lexueshëm e njeriut.

Pra, shpresoj se përdoruesit tanë të ndjehen më mirë tani:) Për të shmangur ndjenjat e këqija dhe të Profili ata që nuk janë lexuar tema të tërë vetëm headers unë do të ndryshojë titull të kësaj teme. Me respektim të plotë të autorit - ne jemi bërë këtë vetëm për të shmangur keqkuptimet, sepse tema merr diçka shumë të keqe të cilën ne besojmë se nuk është e vërtetë. Shpresoj se kjo është në rregull për Author:)

vBET
07-04-11, 14:47
Thanks.

Kamil,

Unë vetëm mund të konfirmoj se në qoftë se ju lutem unë dua të mbajtur Vbet kandidon për forumin tim, por nuk duan të shohin Google auto-përkthyer faqet që kam nevojë vetëm për të bërë në vijim:

1. Enter 'refuzimin: / forum / xx /' në robots.txt ku xx tregon gjuhë të huaj (s) në përdorim në forum time

2. Reverse hapat në këtë post për integrim sitemap:

3. Re-gjenerojnë dhe ri-paraqesë sitemap.

Ju nuk keni për të bllokuar çdo përmbajtje të përkthyera! Ju lutem shikoni filmin e sërish - të gjithë këtë film është se si të emrit URL e kur ju keni përkthyer përmbajtja, kështu që ka përkthyer përmbajtja është krejtësisht gjobë për Google!

Shënim për përmbajtjen e përkthyer automatikisht nuk zbatohen për vBET dhe StarBuG shkruani informacione të rreme se ajo është konsideruar si dyfishim përmbajtja ajo që nuk është e vërtetë (kjo mund të jetë jo "është", dhe kjo mund të mos zbatohen për vBET) - shih postin tim të mëparshëm.

vBET
07-04-11, 14:52
Faleminderit Kamil. Unë mendoj se është një turp i vërtetë që Google nuk ka si përmbajtje të krijuar në këtë mënyrë. Unë mendoj se ata duhet të bëjë një përjashtim për forume, sepse Vbet është një ide fantastike dhe madje edhe në kohë të shkurtër unë kam atë plotësisht duke punuar pashë një përmirësim në stats tim. Të gjitha nuk është e humbur edhe pse natyrisht, sepse pjesa me të vërtetë i zgjuar e Vbet - që folësit e gjuhëve të huaja mund të marrin pjesë në një forum në gjuhën e tyre - është sigurisht ende atje.

Kjo nuk është e vërtetë që Google nuk ka si përmbajtje të tillë. Kjo është e gjitha keqkuptim për shkak të informatave të rrejshme të cilat StarBuG vënë këtu. Ju lutem shikoni dhe dëgjoni me kujdes film. Këtu keni përshkruar më shumë:

vBET
07-04-11, 15:05
Google nuk duket të kenë hequr faqet VBET tani: ju lutem shih diskutimin në blogun tim.

Unë personalisht nuk mendoj se këto faqe janë spammy, ata kanë një qëllim legjitim ...
Lost in Translation: Google algo Update 06-04-2010 | SEO Blog nga SEOforums.org (http://seoforums.org/seo-blog/google-translation-algo-update-06-04-2010/)

Kam lexuar blogun tuaj. Siç e shoh se është reagim ndaj informatat e fundit ditë. Ju lutem vini re se sipas mendimit tim nuk është e lidhur me përkthime. Sidomos që unë vetëm kontrolluar dhe e shoh se forumi juaj është indeksuar në gjuhë të tjera: site: Forum SEO + SEO Blog SEO & Tools@seoforums.org (http://seoforums.org/de/)

Kështu, sepse Unë shoh se faqet tuaja përkthyer janë të futura unë mendoj se ajo ishte vetëm disa çështje të përkohshme ndoshta edhe në anën Google analytics, por përfundimisht nuk lidhen me vBET. A mund të përshkruani se çfarë ndodh tani?

MOGmartin
07-04-11, 17:08
mate - Im një tifoz i madh i plugin tuaj, dhe unë kam bërë rasti me google se nuk auto saj spam-përkthejnë.

Duke thënë se - hidhini një sy në postin tim blog (http://seoforums.org/seo-blog/google-translation-algo-update-06-04-2010/).

Faqet e auto VBET përkthyer janë booted nga buddy indeksit.

Sugjerimi im: të përdorin një API të ndryshme ose të paktën të japë mundësinë për të. Nuk ka asnjë mënyrë që Google mund të zbulojë se faqet janë të auto përkthyer nëse përkthimi është mjaft e mirë.

Gjuhë të caktuara si puna spanjisht shumë mirë, disa dont.

MOGmartin
07-04-11, 19:27
Kam lexuar blogun tuaj. Siç e shoh se është reagim ndaj informatat e fundit ditë. Ju lutem vini re se sipas mendimit tim nuk është e lidhur me përkthime. Sidomos që unë vetëm kontrolluar dhe e shoh se forumi juaj është indeksuar në gjuhë të tjera: site: Forum SEO + SEO Blog SEO & Tools@seoforums.org (http://seoforums.org/de/)

Kështu, sepse Unë shoh se faqet tuaja përkthyer janë të futura unë mendoj se ajo ishte vetëm disa çështje të përkohshme ndoshta edhe në anën Google analytics, por përfundimisht nuk lidhen me vBET. A mund të përshkruani se çfarë ndodh tani?

faqet e indeksuara janë ende, por ata nuk paraqiten për çdo kërkime.

100% e saj nuk i përkohshëm çështje GA, dhe përkthyer jo (dmth. normale) faqe nuk kanë humbur asnjë vëllim kërkimit.

(Pothuajse) 100% të volumit të kërkimit do të faqet VBET ka ndaluar.


A nuk merrni më të gabuar - Im 100% në anën tuaj këtu, çështja është, google nuk është.

Gjithashtu - Unë nuk jam duke thënë se plugin VBET është në faj apo thyer - ai ende punon shumë mirë dhe është një plugin të madh. Google megjithatë kanë njoftuar se ata janë të trajtuar këto faqe si autogenerated, dhe si të tilla nuk janë të dërguar çdo vëllim kërkimit.

Unë do update ju dhe blogun tim në disa ditësh.


Disa kredenciale për ju: Im një SEO profesional, kanë qenë për 6 vjet, unë flas rregullisht në konferenca - Unë nuk jam dikush që është duke folur me të "njohurive gjysmë" ose një keqkuptim se si funksionon google.

MOGmartin
08-04-11, 11:54
Këtu është stats përditësuar të trafikut.

@ Hilinebuilders këtu është grafiku përditësuar. Parë gjithashtu të njëjtën gjë ... në Twitpic (http://twitpic.com/4i8zwr) 3


FYI: Unë gjithashtu kam faqet powered by wp robot-në wordpress që përdorin përkthehet google API. Ata gjithashtu janë goditur në të njëjtën kohë dhe të humbur 100% e trafikut të tyre.

norku
08-04-11, 16:20
Faleminderit për chaps info ri. I bllokuar faqet e mia përkthyer në 30 mars dhe pastaj vendosi të kundërt ndryshimet disa ditë më vonë kështu që unë kam pasur drejtimin Vbet normalisht përsëri për një javë tani. Unë vetëm kontrolluar faqet e mia ulje dhe pageviews dhe mund të shoh ndonjë rënie të madhe në veprimtarinë për përmbajtjen Vbet-generated. Gjërat duket normale këtu, por unë do të monitorojë stats dhe në qoftë se unë shoh faqet e Vbet duke u rënë unë do të postoj këtu.

MOGmartin
08-04-11, 16:28
Faleminderit për chaps info ri. I bllokuar faqet e mia përkthyer në 30 mars dhe pastaj vendosi të kundërt ndryshimet disa ditë më vonë kështu që unë kam pasur drejtimin Vbet normalisht përsëri për një javë tani. Unë vetëm kontrolluar faqet e mia ulje dhe pageviews dhe mund të shoh ndonjë rënie të madhe në veprimtarinë për përmbajtjen Vbet-generated. Gjërat duket normale këtu, por unë do të monitorojë stats dhe në qoftë se unë shoh faqet e Vbet duke u rënë unë do të postoj këtu.

nuk e tij e aktivitetit (dmth. pageviews) që ju duhet të shikoni në, faqet e saj ulje, trafikut të thotë që Google të dërgojë në ato faqe.

aktiviteti është i përsosur, plugin VBET është i përsosur, çështja nuk është dërguar google trafikut në faqet e ai krijon (e cila është një pjesë e madhe e vlerës së plugin për mua)

norku
08-04-11, 17:19
Siç thashë, kam kontrolluar faqet ulje dhe unë nuk shoh asnjë ndryshim të rëndësishëm. Minave është një forum i vogël dhe unë kam qenë vetëm duke përdorur vbet për disa javë, por rezultatet e mia nuk janë duke treguar një rënie në këtë moment.

Edit: Unë nuk mund të ngarkoni pics këtu, por unë jam duke kërkuar në grafikun këtu (filtruar si tuajat është) dhe kjo tregon një ngjit qëndrueshme. Ndoshta unë do të shihni një rënie në përditësimin e ardhshme, por me siguri tani për tani unë nuk shoh asnjë probs.

vBET
09-04-11, 19:54
mate - Im një tifoz i madh i plugin tuaj, dhe unë kam bërë rasti me google se nuk auto saj spam-përkthejnë.

Duke thënë se - hidhini një sy në postin tim blog (http://seoforums.org/seo-blog/google-translation-algo-update-06-04-2010/).

Faqet e auto VBET përkthyer janë booted nga buddy indeksit.

Sugjerimi im: të përdorin një API të ndryshme ose të paktën të japë mundësinë për të. Nuk ka asnjë mënyrë që Google mund të zbulojë se faqet janë të auto përkthyer nëse përkthimi është mjaft e mirë.

Gjuhë të caktuara si puna spanjisht shumë mirë, disa dont.

Ashtu siç kam shkruar kam lexuar blogun tuaj tashmë:) Dhe kam shkruar se unë shoh faqet tuaja përkthyer nga vBET indeksuar në googe. Shih veten - të shkruani vetëm në google query:
site:http://seoforums.org/de/
Pra, ata nuk janë booted nga indeksi, ose ndoshta unë nuk e kuptoj çfarë do të thotë ...

vBET
09-04-11, 20:21
faqet e indeksuara janë ende, por ata nuk paraqiten për çdo kërkime.


Kjo nuk është e vërtetë. Unë vetëm dërgoj këtë pyetje në Google:

wenn ich tat Blog-Posting zu diesem Zeitpunkt eine Sache in meinem Kopf kommen. Was ist Haupt-Unterschied zwischen Autoblog und spamblog
Rezultati është vetëm një dhe kjo është faqen tuaj në faqen e përkthyer nga vBET.


100% e saj nuk i përkohshëm çështje GA, dhe përkthyer jo (dmth. normale) faqe nuk kanë humbur asnjë vëllim kërkimit.

(Pothuajse) 100% të volumit të kërkimit do të faqet VBET ka ndaluar.


A nuk merrni më të gabuar - Im 100% në anën tuaj këtu, çështja është, google nuk është.

Unë jam i kënaqur që ju pëlqen vBET:) Kjo nuk është për atë se kush është në cilën anë. Ne vetëm duhet të kontrolloni çdo informacion që mund të jetë vendimtar për përdoruesit tanë. Veçanërisht nëse ajo është informacion aq e rëndësishme si kjo. Pra, ne vetëm duhet të korrigjuar ndonjë deklaratë që mund të japin përshtypje të rreme e përdoruesve vBET rreth përdorshmërisë e saj.

Kjo është arsyeja pse ne kontrolluar nuk është e vërtetë se faqet tuaja përkthyer janë hequr nga indeksi. Dhe tani ne kontrolluar nuk nuk është e mundur për të arritur këto duke kerkuar. Dhe në raste të stendat e rezultatet janë të mira - kjo do të thotë se faqet tuaja janë të futura dhe janë të arritshme duke kerkuar.

Ju lutemi vini re se nëse trafiku juaj për faqet e përkthyer është më i ulët se para se ajo mund të jetë e mirë për të krahasuar pozitat tuaja në Google indeks, çka është shumë e rëndësishme për trafikun nga kërkimet. Ndoshta për shkak të ndryshimeve Google disa nga faqet tuaja drejtohem poshtë në indeks. Kjo mund të jetë e përkohshme apo për më gjatë. Vështirë për të të treguar.


Gjithashtu - Unë nuk jam duke thënë se plugin VBET është në faj apo thyer - ai ende punon shumë mirë dhe është një plugin të madh. Google megjithatë kanë njoftuar se ata janë të trajtuar këto faqe si autogenerated, dhe si të tilla nuk janë të dërguar çdo vëllim kërkimit.

Unë do update ju dhe blogun tim në disa ditësh.

Faleminderit për shënim. Natyrisht ne gjithashtu duhet të kontrolloni analizuar informacion të tillë nuk është faji vBET apo jo. Kjo është për të siguruar produkt i madh për përdoruesit tonë dhe si një e përdoruesve tonë ne shpresojmë se ju jeni të kënaqur që ne trajtojmë atë seriozisht dhe të kontrolluar çdo gjë edhe nga ana e mete vBET potencial.

Ne do të presë për update tuaj.



Disa kredenciale për ju: Im një SEO profesional, kanë qenë për 6 vjet, unë flas rregullisht në konferenca - Unë nuk jam dikush që është duke folur me të "njohurive gjysmë" ose një keqkuptim se si funksionon google.

Ne kurrë nuk sugjerojnë se ju nuk e dini se çfarë ju shkruani. Dhe me të vërtetë keq në qoftë se ju mori përshtypje të tillë. Ju lutem vini re se kjo nuk është diskutim private por publike, kështu që ne bord duhet të përfshijë të gjithë informacionin e rëndësishëm edhe në qoftë se ne mendojmë se ju e dini në lidhje me këtë, sepse ajo është edhe për gjithë shoqërinë tonë. Pra, nëse ju shihni disa informacione të qartë për ju, kjo është vetëm për shkak se ne lidhje me kujdes të gjithë përdoruesit tanë për të kuptuar më shumë këtë temë:) Shpresoj se është në rregull për ju - nëse jo ju mund të kaloni në diskutime private me stafin tonë:)

vBET
09-04-11, 20:37
Këtu është stats përditësuar të trafikut.

@ Hilinebuilders këtu është grafiku përditësuar. Parë gjithashtu të njëjtën gjë ... në Twitpic (http://twitpic.com/4i8zwr) 3


FYI: Unë gjithashtu kam faqet powered by wp robot-në wordpress që përdorin përkthehet google API. Ata gjithashtu janë goditur në të njëjtën kohë dhe të humbur 100% e trafikut të tyre.

Lloj pyetje budallaqe - ku ju mund të vënë këtë filtra në analytics? Unë bëra vetëm kontroll të shpejtë dhe nuk e gjeni atë - ju tashmë e dini se ku kështu që unë do të doja të sigurt kohë për kërkim:)

Ne jemi mbi të dhe duke kontrolluar atë. Kjo duket të jetë individuale - disa forume të parë tendenca të tilla disa jo. Në këtë kohë ne nuk jemi në gjendje të përcaktojnë se çfarë është arsyeja. Vetëm në rast se për enyone që ka çështje të tilla - ju lutem sigurohuni që ju nuk e keni bllokuar të gjitha faqet e përkthyer në robots.txt

MOGmartin
11-04-11, 11:57
Lloj pyetje budallaqe - ku ju mund të vënë këtë filtra në analytics?

nuk Michal probs,

saj: PËRMBAJTJA -> faqet e Top Landing
Filter: faqet që përmbajnë këtë varg:



Përditësuar foto me statistikat e kohëve të fundit, dhe ju mund të shihni në kolonën e majtë, ku raporti është:

Twitpic - share foto dhe video on Twitter (http://twitpic.com/4jl0oo)


ju lutem sigurohuni që ju nuk e keni bllokuar të gjitha faqet e përkthyer në robots.txt

FYI - Unë nuk bllokojnë trafikun në çdo mënyrë;)

Vetëm për të RE SHTETIT:
Unë nuk besoj se plugin vbet është prishur. Ajo ende bën pikërisht atë që e saj si reklamohen - njerëzit ende mund të përdorin faqet e përkthyer 100%.

Çështja e vetme është se google kanë ndaluar dërgimin e trafikut në këto faqe përkthyer. Si mallkim e saj të vështirë për gjurmë të një faqe të përkthyer në qoftë se përkthimi një e mirë, kam sugjeruar që ju të inkorporojë të përkthehet yahoo API.

Unë do të bast para të mira se kjo do ta bëjë më të vështirë për google për të filtruar nga e indeksit.

Vetëm për të RE shtetit si dhe:
Unë nuk jam duke thënë Këto faqe janë DE-indeksuar .... Ata thjesht nuk janë kthyer në rezultatet e kërkimit, kur ato përdoren për të.

tavenger5
11-04-11, 15:46
Faleminderit për sigurimin e disa MOGmartin pasqyrë. Unë jam duke parë një rënie në faqet e vBET përkthyer, si edhe, por kjo nuk është gati aq dramatike si tuajat. Dallimi është rreth 25% nga java e kaluar. (26 mars - 1 prill vs 2 prill - 8 prill)

vBET
12-04-11, 12:54
Unë do të ju dërgoj informacion të detajuar me anë PM në ditët e ardhshme serveral ...

Ju lutem shikoni këtë artikull:
technospot.net / blogs / Strategjia-hequr-machine-perkthyer-page-Googles-index /

Në këtë moment, ne nuk shohim patentën tuaj - ju lutem detajet licencës PM ASAP. Nëse ju nuk janë të licencuara user, atëherë ju nuk keni paguar version vBET. Ju lutemi dërgoni informacionin e licencës.

Rreth Lidhje - është përsëri rekomandim për të çaktivizuar përkthime të dobëta automatike e cila nuk mund të kuptohet nga të njeriut.

Ne ju rekomandojmë që nuk lejojnë përkthime automatizuar për të marrë indeksuar. Përkthime Automated jo gjithmonë kuptim dhe ata potencialisht mund të shihet si spam. Më e rëndësishmja, në pikën për të bërë një faqe interneti shumë gjuhë është të arrihet një audiencë më të madhe, duke siguruar përmbajtje të vlefshme në gjuhë të ndryshme. Nëse përdoruesit e juaj nuk mund ta kuptojnë një përkthim të automatizuar ose nëse ai ndjehet artificiale të tyre, ju duhet të pyesni veten nëse jeni të vërtetë doni për të paraqitur këtë lloj përmbajtje të tyre.
Përkthime Google janë shumë të mira dhe të lexueshme për njerëzit, kështu që nuk ka çështje me ato. Pra, çfarë duhet të bëjë të qartë - ajo rekomandon për të çaktivizuar përkthime VETEM të cilat nuk mund të kuptohet nga të njeriut. Ne jemi të siguruar mbështetje për njerëzit e shkruar në gjuhë të ndryshme dhe përkthimet janë me të vërtetë të mirë. Pra, kjo nuk është për përkthime Google ofruar nga vBET.

Unë mendoj se në panik dhe pa lexuar të hollësishëm të deklaratave Google ne kemi këtu shumë keqkuptime. Pra, për të bërë të qartë:
1. Përkthimet janë në rregull për Google
2. Google nuk më pëlqen përkthime të dobëta automatike të cilat nuk janë të lexueshme për njerëzit
3. Duke pasur edhe përkthime të dobëta automatike nuk është e ndaluar, por vetëm nuk rekomandohet
4. Përkthime me vlerë të lartë automatike janë në rregull për Google
5. vBET ofron përkthime Google cilat kanë cilësi shumë të mirë dhe janë të lexueshme e njeriut

vBET
12-04-11, 13:15
nuk Michal probs,

saj: PËRMBAJTJA -> faqet e Top Landing
Filter: faqet që përmbajnë këtë varg:



...

Vetëm për të RE shtetit si dhe:
Unë nuk jam duke thënë Këto faqe janë DE-indeksuar .... Ata thjesht nuk janë kthyer në rezultatet e kërkimit, kur ato përdoren për të.

Thanks Unë do të luajë me të dhe të kontrolloni disa nga forumet tona.

Rreth të shtetit të ri - si unë tregoj këtu Google kthimit faqen tuaj në rezultatet e kërkimit. Unë mendoj se ju mund të keni më pak në kërkim të hyra për shkak të ndryshimeve në pozicionin e indeksit, por përfundimisht faqet tuaja janë ende në indeksin dhe janë kthyer në rezultatet e kërkimit.

Ne do të bëjmë disa hetime vetë - të vlerësojmë kontributin tuaj në të ardhmen nëse ju gjeni diçka më shumë për situatën e forumit tuaj në indeksin e Google.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET 4.10.1