PDA

View Full Version: Zgjidhet Çështjet e kujtesës



norku
15-03-11, 17:40
Unë nuk e di nëse kjo është e Vbet lidhur, por ajo filloi të ndodhë pasi kam instaluar atë kështu që unë jam duke shkuar për të pyetur këtu:)

Unë jam marrë gabimet e mëposhtme, kur klikuar në 'Likes marrë "Muslimanët dhe' Likes Duke pasur parasysh" butonat në faqen profilin e anëtarit:


Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 200593 bytes) in /home/xxxx/public_html/forum/includes/functions.php on line 6862


Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 491520 bytes) in /home/xxxx/public_html/forum/includes/class_core.php(4430) : eval()'d code on line 458

Si unë them, këtë e filluara ndodh menjëherë pas instalimit të Vbet por unë mendoj se jam do të duhet një stërvitje këtu, sepse shifrat nuk përshtaten simptomat.

Memory info:

Nga phpinfo: memory_limit Lokale - Master 128 - 128

From php.ini:
; Suhosin Settings.

suhosin.post.max_vars = 2048

suhosin.request.max_vars = 2048

suhosin.cookie.encrypt = Off

suhosin.memory_limit = 32M

suhosin.session.encrypt = Off

VBulletin: Limit PHP Memory 32m

Memory Server në përdorim në këtë moment: 25.00% (262.136 e 1.048.576)

Mesazhet e gabimit janë sugjeruar se kam nevojë për rritjen e kujtesës, por unë nuk shoh asnjë simptome të tjera të kujtesës të pamjaftueshëm gjatë përdorimit të forumit dhe kam pasur raporte nga gjymtyrët e mia. Unë supozoj megjithatë se ata do të të shohim gabim fatal "Likes".

A keni djema vijnë të gjithë problemet si kjo përderisa përdorin Vbet? Unë do të jenë mirënjohës për çdo këshilla mbi çfarë të provoni.

kamilkurczak
15-03-11, 18:31
hello,
Ok unë do të provuar atë në forum time test. Ju mund thjesht të përpiqet, që vBET duke e bërë këtë çështje - vetëm çaktivizuar vBET dhe të përpiqet të bëjë atë përsëri - Nëse stil çështje ekzistojnë dhe vBET është me aftësi të kufizuara - kjo nuk është çështje vBET. Nëse çështja do të zhduket - kjo është çështje vBET dhe ne do të rregullohet.

Së dyti - ju mund të rrisë kufirin e memory_limit në php.ini në 64 MB dhe restart serverin tuaj. (Ju lutem lexoni vetëm në lidhje me këtë çështje në google).
me vBET ju kanë përmbajtje më 52 dhe 52 përdorues më shumë në forum (nëse i keni të gjitha gjuhët e aktivizuar) - kosto e kujtesës server. Ne jemi ende workin për të bërë më të efektshme vBET (relase e re shumë shpejt).
Këtu keni një listë të


Thanks

norku
15-03-11, 19:13
Thanks. Unë do të jenë të interesuar në rezultatet tuaja. Unë me aftësi të kufizuara Vbet dhe reloaded faqe 'Likes ". Tani unë vetëm të marrë një faqe bosh të bardhë - asnjë gabim kujtesës. Gjithashtu nuk fare se çfarë isha pas:)

Unë do të pres për të dëgjuar atë që ju të zbuloni në faqen tuaj testin para se ngritjen kujtesës në php.ini.

norku
16-03-11, 00:13
I edited php.ini tim dhe rritur kufirin e kujtesës për 64 dhe pastaj të rifilluar Apache, por vBulletin duket të jetë injoruar se krijimi dhe është ende duke u ankuar se kujtesës të pamjaftueshëm ekziston (gabime të njëjta si unë postuar në postin 1).

norku
16-03-11, 09:24
Hi,

A ishit ju në gjendje për të përsëritur të gabimit? Unë nuk mund ta kuptoj pse vBulletin AdminCP është duke treguar një kufi 32m kujtim kur php.ini ka 64.

kamilkurczak
16-03-11, 09:51
jo, unë nuk mund të riprodhoni atë në forum tim test (i klikuar mbi butonat pëlqen në faqen përdoruesit).
A e keni restart serverin tuaj, pasi ndryshimi në php.ini?
Ju lutemi të pyesni në lidhje me atë ofruesin tuaj të presë

norku
16-03-11, 09:55
Po, kam rifilluar Apache pas ndryshimit të php.ini, por kjo nuk pati efekt. Shumë e çuditshme. I kontrolluar përdorimin e përgjithshme e mia kujtesës dhe ajo ishte shumë më poshtë 32m gjithsesi në mënyrë shumë të çuditshme që unë jam marrë këto gabime memorie. Unë kam kërkuar të presë tim të parë në këtë.

norku
16-03-11, 11:54
Zgjidhur. Kam pasur një php.ini paplotë në rrënjë. Gjithçka është duke punuar si duhet tani.

kamilkurczak
21-03-11, 22:42
ok per kete konfirmim:) zgjidhur

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 enjoy automatic translations