PDA

View Full Version: Zgjidhet Mete më shumë! URL gabuar indeksuar nga goodle - Shumë keq!



Snake
14-02-11, 15:59
Tani unë e di pse i larguar vbet para, kështu që shumë bugs!

Google është indeksimit URLs pazakontë, vbet_delayxx kur klikuar ata goto URL saktë.

Shih:

http://www.computer-juice.com/Untitled-2.gif

Youngster
14-02-11, 19:07
Të nderuar Snake,
vonesë është një koleksion. Në këtë grup janë ruajtur lidhjet, dhe tregojnë për examle delay7x-19.959 që do të thotë se 7x është numri i array dhe 19.959 numri i të thread që është indeksuar.
Kjo është bërë, sepse, atëherë është detyrë e dërgoni 1 to google kështu që është për performancën.
Indekset janë ndryshuar pas përkthyer mirë.
Ju keni një lidhje gabim me google kështu që ata nuk janë të përkthyera. Pra, nuk e rishkruaj këtë vonesave (vargjeve), sepse ajo ishte bosh.

Ju lutemi të cache të qartë, nuk sitemap të reja, sepse lidhjet tuaja janë të vjetra dhe google duhet reindex tyre. Redirections janë të mira në mënyrë google duhet reindex atë.

Nëse keni ndonjë pyetje të tjera, shkruani këtu.
Thanks

Snake
14-02-11, 20:48
Pse cache të qartë, nëse URL delayxx përcjellëse tek URL e saktë?

Çështja është se është një 302 përcjellim, jo 301, ashtu google kurrë nuk do të bjerë këto urls delayxx nga indeksi.

Youngster
14-02-11, 23:06
ndonjëherë pastrimin cache jep anwser.
unë do të kontrolluar atë dhe shkruani ketu, kur i mori anwser

vBET
15-02-11, 13:17
Hello.

Unë do të ndihmojë me këtë thread:) Unë do të mësoni më shumë për të nxjerrë sot në mbrëmje tuaj dhe do t'ju japë përgjigje shumë. Në këtë momsnt unë mund të them se është definitivelly bug vBET. Ajo nuk duhet të ndodhë. Unë nuk e di pse Google është indeksimit të saj - ne kemi 301 përcjellëse në mënyrë një gjë të tillë nuk duhet të ekzistojë. Ende natyrisht në lidhje të parë të tilla nuk duhet të vijnë të prodhimit.

Siç kam shkruar - unë do t'ju jap më shumë informacion më vonë dhe ne do të kujdeset për të.

Snake
15-02-11, 13:33
Unë sugest ju ri kontrolloni këto urls delayxx, ata janë 302 përcjellimet!

vBET
15-02-11, 17:41
Pra, kjo është arsyeja pse këto lidhje janë të futura edhe. Hint e madhe. Ne gjithashtu do të kontrollojë të tillë e bën të përcjellim është bërë nga Muslimanët apo nga vBET dhe në qoftë se nga Muslimanët është configurable (ose mund të ndryshohen me kodin tonë të integrimit). Kjo është për të zgjidhur çështjen me faqet e indeksuara tashmë.

Ende natyrisht ne kemi nevojë për të gjetur se pse vBET gjeneruar edhe lidhje të tilla në përgjigje përfundimtare html.

Snake
15-02-11, 17:44
ok, shikojmë përpara për të rregulluar. faleminderit

vBET
15-02-11, 18:31
Unë vetëm i dha detyra shumë specifike në lidhje me atë dhe si për të kontrolluar për djalë.

Gjithashtu ajo do të jetë shumë e dobishme në qoftë se ju mund të thoni se ku lidhje të tilla është krijuar? Në këtë moment, nëse ato faqe janë të futura dhe të përcjellim është 302 ne nuk mund të jetë edhe sigurt ka bug brez ende ekziston në vBET, ose ajo është vetëm bug vjetër e cila nuk do të ndodhë më, por ju keni indeksuar tashmë faqe. Pra ju lutem tregoni a sheh ndonjë faqe ku janë të dukshme të tilla URL në shfletuesin tuaj nën links. Ju lutem kontrolloni disa nga temat tuaja, forume, arkivë, ndoshta RSS. Ju lutem tregoni a keni ndonjë mods që ku të integruar posaçërisht me vBET - ndoshta është çështja. Fëmijë do të kontrollojë atë në forum tuaj gjithashtu (nëse ajo nuk do të jetë i kufizuar), ende ju e dini forumin tuaj të mirë dhe ndoshta ju e dini apo dyshoni se ku URLs të tilla janë të krijuara.

Snake
15-02-11, 19:31
Im nuk jeni të sigurt se çfarë unë mund të bëjë, ju mund të shihni google indeksimit bug here: site: www.computer-juice.com - Google Search

Shiko cache për të parë kodin faqen!

Gjithashtu ai është një 302 përcjellëse tek URL e duhur, ajo duhet të jetë 301, por të rregulluar më mirë do të ishte të mos indeksin gjithsej keqe URLs.

Youngster
15-02-11, 20:35
Të nderuar Snake,

Ju Mund vBET aktiv i do të kontrollojë atë. Shkruani këtu ose pm tek unë kur ju do të vBET aktive dhe flamuj aktive.

Snake
15-02-11, 20:54
Kjo është aktiv, flamuj tregojnë vetëm për mysafirët në futboll

Tifozët e udhëtimit (http://www.travel-fans.com)

Youngster
15-02-11, 21:29
ju lutem aktive ato për të gjitha ok?

Snake
15-02-11, 21:31
I dont duam që ata aktive për të gjithë. Çfarë ndryshimi ka të bëjë për ju? Vetëm logout.

Youngster
15-02-11, 21:37
ok jam kontrolluar atë
prit

Youngster
16-02-11, 22:55
Të nderuar Snake,
Unë nuk e kam gjetur ndonjë URL të gabuar, nëse ju gjeni atë, na jep url për të.
Unë pastaj do pse Ju keni 302 redirection

Snake
16-02-11, 22:59
Ju nuk e keni gjetur ato? LOL.

Këtu ata janë, përsëri!

http://www.computer-juice.com/Untitled-2.gif

Youngster
16-02-11, 23:07
Të nderuar Snake,
ju jeni i dhënë mua exacly të njëjtin problem, por shikoni në:
site: www.computer-juice.com - Google Search
Po disa dhe nuk e kam gjetur ndonjë problem me URL (vbet_delay).

Youngster
16-02-11, 23:16
wroted pm për Ju. Duke pritur për anwser dhe pastaj i do të kontrollojë të gjitha.

kamilkurczak
21-02-11, 12:04
Përshëndetje,
Unë do të kontrollojë këtë 302 përcjellëse në VB dhe kodin vBET. A keni një vBET aktivizuar në faqen tuaj? Nëse jo, ju lutem mundësuar atë:)

kamilkurczak
22-02-11, 12:36
Unë kam gjetur që përdorimi vB në funksion 302 e tij përcjellëse. Në funksion
exec_header_redirect( ju keni një
302 përcjellëse dhe vBET përdorin atë në disa vende.

në vB4 është e lehtë për të rregulluar, sepse ne mund të përdorni këtë funksion vB (exec_header_redirect) me 301 parametër, por në vB3 jo: (
Unë do të përpiqemi të gjejmë se ku kjo çështje është.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1