PDA

View Full Version: Zgjidhet Muslimanët Botimi Sitemap - No URLs Jashtme Character



Snake
14-02-11, 12:15
URL nuk ndjekur
Kur ne testuar një mostër prej URLs nga Sitemap tuaj, kemi gjetur se disa URL përcjellim në vende të tjera. Ne rekomandojmë që Sitemap tuaj përmbajnë URL këtë pikë në destinacionin e fundit (përcjellëse target) në vend të Redirecting për një URL.
Të gjitha URLs vBET në sitemap tim anglisht nuk kanë karaktere të karakteret e duhura huaj dhe Google nuk ka si ky Për shembull URL në sitemap:. E OS në një kompjuter portativ - sistemi i ri operativ nuk shfaq lëng kompjuter (http:// operimin e sistemit nuk është i listuar lëng kompjuter - OS në laptop të ri: www.computer-juice.com/forums/ja/f11/operating-system-missing-no-os-new-laptop-22853/) Ridrejton këtu (http://www.computer-juice.com/forums/ja/f11/% E3% 82% B7% E3% 82% B9% E3% 83% 86% E3% 83% A0% E3% 81% AE% E4% B8% 8D% E8% B6% B3% E3% 81% 97% E3% 81% A6% E3% 81% 84% E3% 82% 8B% E3% 82% AA% E3% 83% 9A% E3% 83% AC% E3% 83% BC% E3% 83% 86% E3% 82% A3% E3% 83% B3% E3% 82% B0% E6%-96% B0% E3% 81% 97% E3% 81 % 84% E3% 83% 8E% E3% 83% BC% E3% 83% 88% E3% 83% 91% E3% 82% BD% E3% 82% B3% E3% 83% B3% E3% 81% A7 % E3% 82% E3% 82os% 81% AF% E3% 80% 81-22.853 /) Si mund ta fix this?

kamilkurczak
14-02-11, 12:38
Kjo është e mirë - Kjo është se si ajo duhet të punojnë. Pse? Performance.
Në këtë brez moment të 52 herë më shumë lidhje për temat mund të konsumojnë shumë kohë për forume të mëdha. Përkthimi i të gjithë ata që janë në të njëjtën kohë mund të bëhet me të vërtetë, me të vërtetë kohë dhe gjenerojnë shumë pyetje për të bazës së të dhënave.

Dhe kjo është e mirë për google - siç e shihni, ju keni një 301 përcjellëse tek faqja me url përkthyer.

Google do të preferonte që lidhjet janë përkthyer, por nuk shqetësohet fare.

Më shumë këtu: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet-integration-other-plugins/

Snake
14-02-11, 12:40
Çfarë, ju jeni tashmë duke shtuar 52x lidhjet për sitemap, ngarkesën në server është rritur tashmë, nëse ju shtoni karaktere normale apo të huaj.

Ju nuk mund të shihet vetëm të bëjë këtë dhe kjo është justifikim tuaj, oh dhe Google do të mendjes, që është arsyeja pse ata të më jepni një paralajmërim dhe më tregoni se për të ndryshuar atë!

kamilkurczak
14-02-11, 13:07
Ky mesazh nga google është për informacionin tuaj. Ata mendojnë se ju ndoshta keni një lidhje të keqe në sitemap, Ata mendojnë se nuk është e mirë për ju dhe ju nuk e dini asgjë për këtë,
por ju e dini - këtë lidhje janë ridrejtuar (me 301) në formë të mirë dhe kjo është e mirë për google dhe shumë të mirë për faqen tuaj (punën).

Në këtë moment vBET nuk mbështesin përkthimin e url në sitemap. Ju lutem, bëni një fije të re në kërkesën TIPARET dhe ne do gjë në lidhje me këtë (që ne mund të bëjë këtë si një opsion në admincp).

Gjithashtu, ju nuk mund të integrohen vBET me sitemap - Ju do të keni në lidhje Sitemaps vetëm titujt origjinale. Google links zvarritje përkthyer veten (por ajo do të marrë më) dhe ju do të keni përkthyer urls:)

Nga faqja ime është e gjitha. Nëse ju mund të - ju mund të hapur një temë të re në kërkesën Features.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET Translator 4.10.1