PDA

View Full Version: Për të shpjeguar Warning Google Email: Googlebot gjetur një numër jashtëzakonisht të lartë të URL-në faqen tuaj



mario06
16-01-11, 10:17
Warning Google Email: Googlebot gjetur një numër jashtëzakonisht të lartë të URL-në faqen tuaj

Mora kete email (paralajmërim) nga Googles Webmaster Tools

Lutemi kini parasysh se unë nuk kam Muslimanët instaluar.

Unë dua një fix për këtë problem para google ul gradën faqe ose ndalon mua fare, të ardhurat e mia Adsense ka rënë tashmë nga gjysma dhe Bots Google kanë sulmuar fjalë për fjalë web faqen time.

Është rasti i dytë i një problem të tillë me vBET përshkruara këtu: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/1076-warning-google.html

Unë kam dërguar email në të gjitha Administratorët vBET në PD ashtu siç kërkohet, unë nuk mund publikisht postoni e-mail që ju duhet të dini për shkak se ajo shkon kundër Googles TOS me mi ligjet e privacy lokale si do të ishte një ndalim të sigurt për Google llogarinë time Adsense kështu don ' t kërkoni.

Kam nevojë për një fix menjëhershme për këtë problem pa vonesa të mëtejshme, ajo është 3 ditë se unë kam qenë duke folur për këtë në linkun e mësipërm.

Fala

yahoooh
16-01-11, 17:32
Unë mendoj se arsyeja që ju mundësojnë të gjitha 52 gjuhëve
Unë mendojnë se nëse VBE bëjnë requst gjuhë si ajax nga langages klikoni dhe të hollë të sjellë lidhjet aktivizuar për gjuhë të tjera mund të ndihmojë në këtë

tavenger5
16-01-11, 17:39
i merrni të njëjtën paralajmërim dhe unë vetëm 12 gjuhë aktivizuar

vBET
16-01-11, 20:03
Unë mendoj se arsyeja që ju mundësojnë të gjitha 52 gjuhëve
Unë mendojnë se nëse VBE bëjnë requst gjuhë si ajax nga langages klikoni dhe të hollë të sjellë lidhjet aktivizuar për gjuhë të tjera mund të ndihmojë në këtë

Jo kjo nuk është arsyeja. Shumë tonë dhe të forumeve të tjera kanë përfshirë të gjitha gjuhët dhe ajo është e mirë. Kështu që ju mund të përdorni sa më shumë gjuhë si ju mund. Çështja është diku tjetër dhe në këtë moment ne e dimë 2 arsye të ndryshme për këtë.

Edited:
Tani ne e dimë më shumë arsye:) Pra ju lutem të hapur thread tuaj dhe na jepni postën tuaj nga Google:)

vBET
16-01-11, 20:05
i merrni të njëjtën paralajmërim dhe unë vetëm 12 gjuhë aktivizuar

Hi - ju lutem krijoni thread ri rreth isue tuaj me email tuaj. Ju mori lniks të ndryshme dhe ne Kow 2 arsye për këtë çështje. Për të ndihmuar ne duhet të dimë rastin tuaj. Pra ju lutem thread hapur të reja për atë dhe ne do t'ju ndihmojë:)

vBET
16-01-11, 20:06
mario06 - Unë jam vetëm gjatë kontrolluar lidhjet tuaja. Unë do t'ju jap përgjigjen në kohë të shkurtër:)

Ju lutemi vini re se si ne përshkruar më parë - stafi ynë është në dispozicion për të fillojë të punojë mbi çështjen kur të reja ticked arrin në formë të thread reja për këtë çështje. Përndryshe ne nuk jemi në gjendje për të menaxhuar atë dhe jemi të informuar klientit tonë se ai duhet të hapur vet thread tij të re në lidhje me çështjen e tij. Ashtu si ju vetëm e bëri dhe tani ne jemi në gjendje të ju ndihmojnë:)

vBET
16-01-11, 20:38
Hi:)

Një nga arsyet (nuk do të jenë të tjerët - gjatë hetimit ende) e problemit është që ju lejohet të faqeve të indeksit të tilla si faqe anëtare. Ata nuk janë relevante dhe faqet më të anëtare janë të njëjtë në 99% - vetëm ndryshon nga anëtari emrin. Pra, kur ai ishte përkthyer përveç kësaj që keni bërë 52 herë më shumë faqe të tilla të cilat janë pothuajse të njëjta (të njëjtën faqet e përmbajtjes pas përkthimit do t'i japë të njëjtën përmbajtje të përkthyera). Ne zyrtarisht këshillojmë për të bllokuar faqet e parëndësishme nga robot.txt - Këtu ju do të gjeni se si ta bëni këtë: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html # post1178

Ju lutem vini re se kjo do të bëjë ato faqe të zhduket formë indeksi i Google dhe kjo është e mirë për SEO tuaj që Google do të shohin dhe të indeksit të vetëm faqet relevante me përmbajtje relevante.

Gjithashtu siç e shoh unë ju bërë ndryshime që Google të gjeneruara këtë email, sepse si unë shoh se jeni bllokuar faqet anëtar për mysafirët. Kjo gjithashtu zgjidh këtë pjesë të çështjes. Megjithatë, nëse ju doni të ftuar të shihni faqet anëtare, por nuk Google tregues - vetëm përdorni robots.txt për atë:)

Unë shoh se ka edhe lidhje për arkivin dhe temat e - unë jam duke shkuar për të analizuar këtë të drejtë tani:)

vBET
16-01-11, 21:22
Hi perseri:)

Unë mendoj se unë e di se çfarë mund të jetë shkaku tjetër - si unë jam në kërkim të flamujve lidhje nuk ka lidhje pa = gjuhës në të gjitha ... Ju lutem tregoni se çfarë është forumi juaj i parazgjedhur gjuhës - për këtë lidhje të gjuhës duhet të jetë pa language = sepse tani çdo faqe që kanë të dyfishta për Google. Një herë për URL normale dhe herën e dytë me gjuhën YOUR_DEFAULT_LANGUAGE =.

Gjithashtu ju lutem tregoni a keni ndryshuar template tonë me emrin vbenterprisetranslator_flag? Ne duhet të dini është se bug vBET apo të krijuara nga ndryshimi të konsumatorëve.

Arsyeja që unë mendoj se mund të jetë gjithashtu (nuk mund të shikoni tani, por ne tashmë kemi detyrë TODO që do të lejojë për të parë atë në të ardhmen), që ju sapo e kishte pastruar cache dhe nuk kishte çështje me lidhje Google - në këtë faqe rast të gjeneruar, pa përmbajtje ( sepse përkthimi nuk janë marrë) dhe fjalë për fjalë përmbajtja është njëjtë për të gjitha përkthimet. Por gjëra të tilla, nëse ndodhin janë të përkohshme dhe nëse ju jeni bllokuar nga Google nuk zhduket vetë ata - ata janë çështje mes tuaj dhe Google server dhe vBET mund të bëjë asgjë me këtë. Unë nuk them se ishte arsyeja. Unë mendoj se kjo mund të jetë. Si Po kërkoj tani në lidhjet e dhënë nga Google shoh asnjë çështje të përshkruara në të gjitha. Pra, ajo mund të jetë ajo.

Still - Ju lutem përgjigjuni pyetjeve në lidhje Gjuha e albumit dhe template.

Unë shoh se një gjë - faqet e përkthyer tuaj arkiv për të nuk janë duke punuar subforums dhe të japë rezultate të zbrazët. Faqet kryesore dhe pas janë në rregull. Për Arkivi faqe subforum ka gabim. Kjo gjithashtu e bën shumë lidhje do të njëjtën përmbajtje - përmbajtja e zbrazët dhe kjo gjithashtu mund të jetë arsyeja pse Google shkroi atë. Ju lutem tregoni cilin version e Forumit jeni duke përdorur? Supported 3.8 ose disa të ulët - si më kujtohet një gjë e tillë ndodh në 3,6 për shkak të bug vB. Nëse nuk është i mbështetur version dhe bug vB - Unë do të gjeni thread lidhje me të dhe unë fuqimisht rekomandoj të shkruaj për vB ekipit për zgjidhjen e këtij bug. Për fat të keq unë pres që ata nuk do ta bëjë këtë pasi që nuk është i mbështetur version më. Por - së pari ju lutem tregoni cilin version jeni duke përdorur, kështu që unë nuk do bel më shumë fjalë dhe kohën tuaj për spekulime;)

vBET
16-01-11, 21:39
Hi përsëri përsëri:)

Këtë herë kam kontrolluar thread tuaj tregojnë lidhjet dhe shoh 2 gjëra këtu
1. Askush nuk është fajtor - e pashë disa nga ato lidhje (jo të gjitha shih numrin 2) të gjitha ato temat ishte shumë e shkurtër që ka vetëm një fjali në të. Pra, të gjitha këto ishin shumë të ngjashme nga default - 99% e përmbajtje është layout. Ajo ka asgjë të bëjë me vBET - kjo është vetëm përmbajtja e temat tuaj. vBET vetëm përkthen atë në mënyrë të vërtetë është më shumë faqe të ngjashme për ata, por nëse ju nuk vBET disable faqet e përkthyer do të vazhdojë të jetë i ngjashëm me njëri-tjetrin në qoftë se ju keni vetëm një fjali në post vetëm në fije. Pra, ne kemi asgjë për të bërë këtu.
2. Ndoshta ju jeni duke vrarë forum veten tuaj duke kufizuar numrin e postimeve për të parë nga vizitorë. Tani të gjitha faqet për mua kanë përmbajtje të njëjtë me të komunikuar se unë duhet të regjistroheni. Mos harroni se Google është duke kërkuar faqen tuaj si mysafir - kështu që nëse mod juaj kufizuar është budalla ai do të vrasë forum tuaj, sepse do të shihni përmbajtjen e Google të njëjtën kudo duke i thënë atij për të regjistruar;) Ju lutem sigurohuni që kufizues mod është mjaft i zgjuar ose çaktivizuar atë.

mario06
17-01-11, 09:19
Hi përsëri përsëri:)

Këtë herë kam kontrolluar thread tuaj tregojnë lidhjet dhe shoh 2 gjëra këtu
1. Askush nuk është fajtor - e pashë disa nga ato lidhje (jo të gjitha shih numrin 2) të gjitha ato temat ishte shumë e shkurtër që ka vetëm një fjali në të. Pra, të gjitha këto ishin shumë të ngjashme nga default - 99% e përmbajtje është layout. Ajo ka asgjë të bëjë me vBET - kjo është vetëm përmbajtja e temat tuaj. vBET vetëm përkthen atë në mënyrë të vërtetë është më shumë faqe të ngjashme për ata, por nëse ju nuk vBET disable faqet e përkthyer do të vazhdojë të jetë i ngjashëm me njëri-tjetrin në qoftë se ju keni vetëm një fjali në post vetëm në fije. Pra, ne kemi asgjë për të bërë këtu.
2. Ndoshta ju jeni duke vrarë forum veten tuaj duke kufizuar numrin e postimeve për të parë nga vizitorë. Tani të gjitha faqet për mua kanë përmbajtje të njëjtë me të komunikuar se unë duhet të regjistroheni. Mos harroni se Google është duke kërkuar faqen tuaj si mysafir - kështu që nëse mod juaj kufizuar është budalla ai do të vrasë forum tuaj, sepse do të shihni përmbajtjen e Google të njëjtën kudo duke i thënë atij për të regjistruar;) Ju lutem sigurohuni që kufizues mod është mjaft i zgjuar ose çaktivizuar atë.

1. Kjo është një Forum italian, përmbajtja në postimet është mesatare dhe kjo ka të bëjë asgjë me atë që tha.

2. Unë nuk jam vrarë forum sepse ju lutem regjistrohuni mod pas 3 vizita (një nga mods më popullor instaluar) nuk ka të bëjë me robotët si ata kalojnë nëpër, madje edhe fëmijët e di se për më tepër unë kam qenë duke përdorur vBET që nga version falas doli (për një vit?!?) dhe asgjë nuk ka ndryshuar ose ka shtuar që nga atëherë.

Problemi është se forumi im është konsideruar të jetë një forum të mesme, me 368.000 temat, kur Google e dërgon atë bots në faqen time ata e shohin në mënyrë efektive 368.000 temat por në www.google.52languages ata ishin duke parë 1.540,000 temat e indeksuar e cila shkaktoi bot google për të sulmuar web faqen time duke u përpjekur për të gjetur se ku janë ata. Cache ime ishte caktuar për pesë ditë me të gjitha gjuhët që cached Por tani (testimit) Unë kam vendosur atë në 2 ditë me 4 gjuhë të kopje, në këtë pikë unë mund të konfirmoj se problemi është vBET sepse tani unë jam deri në 766.000 temat e indeksuar dhe bots Google kanë ndaluar sulmuar web faqen time.

Shembull: faqe juaj ka 5.578 temat e efektive, por Google sheh 334.000 temat e indeksuara, a kuptoni se ku është problemi?

Pa vepra ju duhet ta gjeni se çfarë po ndodh me google dhe të gjejnë një zgjidhje të për problemin sepse Google ka gjetur gjuhë të 52x është e rreme | links kopjuar indeksuar të thotë se lidhjet e përkthyer nuk ekzistojnë fizikisht dhe unë nuk mund të argumentojnë se që nga viti është e vërtetë, është kopje e ruajtur në serverat tanë, është si cheating.

Në forumet e vogël ata nuk i kushtojnë shumë vëmendje, por mbi të mesme | forume të mëdha nuk kalojnë nga pavëzhguara.

Ju duhet të fillojnë të investojnë parametri gjuhën për URL ('adresa? Language = en') kjo është ajo që është shkaktuar Googles bots për të verifikuar faqet vBET mundësuar. Ju keni Muslimanët (nuk) do të thotë se ju jeni duke përdorur parametër të ndryshme të gjuhës të cilat në këtë moment është duke kaluar nga Googles vëmendje.

Një shumë e përdoruesve vBET të tjerë janë të pasur të njëjtin problem kështu që nuk është një rastësi!

PS. Google Qendra Ndihmë Deklarata: Në përgjithësi, ky mesazh është treguar kur kemi zbuluar një numër relativisht të lartë të URL për faqen tuaj.

Fala

vBET
17-01-11, 17:45
1. Ju lutemi të kthehet në flamurin italian në forumin tuaj (nuk e kam gjetur atë) - tani përdoruesit që ndryshuar gjuha nuk janë në gjendje të kthehen në gjuhën origjinale. Siç kam shkruar përmbajtja e temat të cilat unë kam qenë në gjendje për të parë para se të pashë se unë duhet që të regjistroheni ishte vetëm një fjali në të gjitha rastet. Kjo nuk është ajo që personalisht kam marrë gjatësi si mesatare e përmbajtjes. Edhe një herë këtë e bën faqet duket shumë e ngjashme që diferenca midis temat e shkurtër është vetëm një fjali - pjesa tjetër është paraqitjen e cila është e njëjtë. Unë nuk e di se si ju janë aq të sigurt se ajo nuk ka të bëjë me këtë rast. Nëse ju e dini diçka që ne nuk lutem vetëm ndajnë atë kështu që ne do të jetë në gjendje të ju ndihmojnë të shpejtë. A e dini pse ky email është dërguar?

2. Unë nuk nyjë atë që është e programit të shkollës për fëmijët në vendin tuaj, por unë shpresoj se ajo do të jetë shumë i dobishëm për ta që të dinë se ju lutemi regjistrohuni mod pas 3 vizita nuk ka të bëjë me robotët si ata të shkojnë përmes.
Ju lutemi të përqëndrohet në këtë çështje. Dhe të japin përgjigje të kërkuara - Unë nuk di që mod jeni duke përdorur dhe unë nuk të pyesin edhe për shkak se ajo nuk është e rëndësishme për mua - e rëndësishme ishte është boot sigurt. Nëse ju jeni 100% i sigurt që ai është i sigurt, atëherë e madhe. Vetëm në rast se keni pasur ndonjë dyshim që ju mund të shihni se si Google e sheh forumin tuaj në Webmaster Tools.

Lutemi kini parasysh se çizmet Google nuk janë sulmuar asnjë faqe - Google nuk dëmtojnë faqet. Ne këshilla për të përdorur cache për periudhë më të gjatë të lejuara, sepse ajo është më mirë për punën. Gjithashtu nëse ju mendoni se është me siguri arsyeja e vetme është numri i përkthimit në faqen tuaj - të ndjehen të lirë për të çaktivizuar disa nga këto dhe të mundësojë atë përsëri një nga një nga koha në kohë. Ju lutem ende e konsiderojnë se licenca juaj është aktive për 6 muaj dhe ju mori këtë email tani. Është e vështirë të besohet se për 6 muaj Google nuk e panë ata links - në fakt shumë prej atyre që ju keni indeksuar tashmë. Kështu që unë nuk jam i sigurt se ky është shkaku i email që keni. Edhe në qoftë se ajo është e ju lutem konsideroni të gjithë informacionin që është dhënë për ju, pas analizës së këtyre lidhjeve.

Unë nuk e di çfarë do të thotë nga temat e efektive.

Gjithashtu ju lutem vini re se ne jemi duke punuar në këtë çështje - ju mori rezultatet e analizuar tonë. Dhe ju lutem të mbajë me thënë atë që e konsideron Google - sepse jeni ju që konsideron se Google gjeni se nuk e saktë. Ne kemi shumë të forumeve që kanë absolutisht asnjë çështje me Google dhe kanë të gjitha gjuhët e ndezur. Dhe kjo nuk është e vërtetë se përmbajtja nuk është fizikisht ekziston, ju lutem mos i thoni atë që ne mund të argumentojnë se diçka ... Përmbajtja ekziston për të gjithë ata që viziton atë dhe atë fizikisht ekziston në bazën e të dhënave në cache origjinale dhe në formë të përkthyera. Kjo nuk është llotari botëve - kjo është përkthim ajo nuk mund të ndodhë në qoftë se përmbajtja nuk ekziston. Dhe asgjë nuk është cheating këtu - ju lutem lexoni TOS Google - ky është Google i cili pohon se përkthimi mund të jetë kopje e ruajtur për max 15 ditë. Kjo është në rregull gjithçka me Google në rastin e përkthimeve faqes automatike - është Google i cili bëri këtë përkthim:)

Gjithashtu nuk ka klienti mund të them se çdo material që është Transmetuar atij është nga fotografi statike apo jo. Në fakt, në këtë ditë pothuajse asgjë nuk është statike tani. Në asnjë vBulletin hoes parë nga struktura statike HTML - bazën e çdo gjë në të dhënat e bazës së të dhënave (gjuhë, templates, stilet). Unë nuk kam asnjë ide se çfarë është njohuritë tuaja në lidhje me server me klient arkitekturë klienti i hollë, por ju lutem vini re se përmbajtja ekziston në qoftë se përgjigjet e link. Google thënë se mendon se cheating sepse nuk ekziston nuk ka të bëjë me realitetin.

Gjithashtu ju lutem vini re se ju mund të përdorni në çdo lidhje moment vBET SEO dhe kanë / en / në vend të gjuhës = - ky konfigurim është vetëm deri në ju dhe vBET e mbështet atë pa Muslimanët.

Rreth vini re që ju dha - si kam shkruajtur në qoftë se ju mendoni se ju zbuluar arsyeja e vërtetë e problemit, atëherë ju keni zgjidhje. Megjithatë ju lutem konsiderojnë se kjo është një përgjigje e përgjithshme edhe pa kontrolluar se çfarë ndodh. Unë nuk do të mbështeteni në të:
1 - ju keni shumë të ngjashme të lidhjet për gjysmë viti.
2 - mail Google vetë tregon:
"Googlebot mund të panevojshme të zvarritje një numër i madh i URLs veçantë që tregojnë për përmbajtjen identike ose të ngjashme, ose pjesë zvarritje e faqes tuaj që nuk kanë për qëllim të të gjurmuar nga Googlebot."

Pra edhe një herë ju lutem konsideroni këshillat tona dhe analizuar rezultat. Nëse ju mendoni se është vetëm çështja e numrit të përkthimeve të cilat ju ndezur - atëherë ju e dini zgjidhje.

A ju ende nevojë për ndihmën tonë / këshillojnë në këtë çështje?

mario06
17-01-11, 18:46
E vetmja gjë që u fikur ishte gjuha italiane (I kthyer atë në) që është gjuha amtare forumet unë nuk mendoj se rëndësi gjithsesi unë kam qenë e mirë që një vit më parë në mënyrë whats up tani?

Ja një shembull (faqen tuaj) të asaj që dua të them, kur them postimet efektive indeksuar.

Para se të vBET (forum efikas indeksuar stats):
http://img203.imageshack.us/img203/275/5582.jpg

Pas vBET (nuk forum efikas indeksuar stats):
http://img266.imageshack.us/img266/8489/3330001.jpg

Çfarë unë jam duke u përpjekur të them është se postimet 52x gjuhën e përkthyer tani janë duke u shqyrtuar postimet e kopjuar nga Google. Mail-i është vetë shpjegues

Në fjalët e mia kur them një sulm bot Unë do të thotë kur ju keni 300 bots Google shumë zvarritje faqen tuaj në të njëjtën kohë të hahet dhe të vrullshëm larg në bandwidth tuaj, RAM dhe CPU dhe duke shkaktuar stalla forum. Dhe ata shkruan ajo në letrën e tyre poshtë në një mënyrë më profesionale, por kuptimi është i njëjtë.

Google zyrtare Email:
Googlebot hasur probleme zvarritje http://mysite.com/ faqen tuaj.
Googlebot hasur një numër jashtëzakonisht të madh të lidhjeve në faqen tuaj. Kjo mund të tregojë një problem me strukturën e sitit tuaj URL. Googlebot mund të panevojshme të zvarritje një numër i madh i URLs veçantë që tregojnë për përmbajtjen identike ose të ngjashme, ose pjesë zvarritje e faqes tuaj që nuk kanë për qëllim të të gjurmuar nga Googlebot. Si rezultat mund të konsumojnë Googlebot Bandwidth shumë më tepër se të nevojshme, ose mund të jetë në gjendje që plotësisht të indeksit të gjitha të përmbajtjes në faqen tuaj.

A e keni lexuar se çfarë ekipi mbështetjen Google shkroi mua? -> Në përgjithësi, ky mesazh është treguar kur kemi zbuluar një numër relativisht të lartë të URL për faqen tuaj.

Ju ka shkruajtur gjithçka dhe asgjë, sepse unë nuk e kuptoj gjuhën angleze tuaj, vetëm më jep mua një gjendje e vështirë në hapa të thjeshtë si;
1. A kjo
2. A se
3. Dhe kjo
etj

Fala

mario06
19-01-11, 06:03
Akoma duke pritur për një zgjidhje.

Fala

vBET
20-01-11, 19:36
E vetmja gjë që u fikur ishte gjuha italiane (I kthyer atë në) që është gjuha amtare forumet unë nuk mendoj se rëndësi gjithsesi unë kam qenë e mirë që një vit më parë në mënyrë whats up tani?

Kjo është vetëm këshillë nga ekipi ynë se pa këtë flamur përdoruesit e tuaja nuk janë në gjendje të kthehen në gjuhën origjinale, kur ata klikoni mbi disa flamurin. Pra, është e mençur për të mbajtur flamurin e gjuhën tuaj default:)


Ja një shembull (faqen tuaj) të asaj që dua të them, kur them postimet efektive indeksuar.

Para se të vBET (forum efikas indeksuar stats):
http://img203.imageshack.us/img203/275/5582.jpg

Pas vBET (nuk forum efikas indeksuar stats):
http://img266.imageshack.us/img266/8489/3330001.jpg

Çfarë unë jam duke u përpjekur të them është se postimet 52x gjuhën e përkthyer tani janë duke u shqyrtuar postimet e kopjuar nga Google. Mail-i është vetë shpjegues


Kjo nuk është e vërtetë. Ju keni probleme me forumin tuaj. Ju keni thyer Arkiva - dhe lidhjet më keni marrë nga Google në email-it janë në lidhje me arkivin. Ju totalisht injorohet mbështetjen tonë - nuk më jeni përgjigjur pyetjeve në lidhje me versionin dhe për të mbajtur treguar se çfarë ju mendoni dhe çfarë nuk është e vërtetë. Nëse ju doni të zgjidhur çështjen tuaj, ju lutem lë të kuptohet se ugar mbështetjen tonë. Ne kemi kërkuar që në lidhje me vB versionin tuaj, sepse ju keni arkiv thyer. A është mbështetur 3,8 ose disa jo versionin e mbështetur? Ne e dimë se arkiv është thyer në 3,6 për shkak të bug vBulletin. Kjo ju jep mijëra nuk lidhjeve të punës - dhe ju mori nga email Google rreth lidhjeve të gabuar. Në vend që të dëgjojnë mbështetjen tonë dhe të bashkëpunojnë ju mbani thënë disa ide qesharake dhe ju mendoni se është e rëndësishme për ta vënë atë në të kuqe.
Cili është qëllimi juaj këtu? Ju dëshironi përkrahjen tonë për të zgjidhur çështjen tuaj ose ju jeni duke u munduar të trembë të tjerët? Sepse nëse ju doni të zgjidhur këtë çështje ju lutemi të bashkëpunojnë me mbështetjen tonë.

Gjithashtu për imazhin të cilin ju dha - kjo është keqinterpretim tuaj. Google nuk pyet për numrin e posteve treguar nga forumi. Dhe kjo nuk mund të kujdesen për të. Kjo është për shkak Google indekset e të gjitha faqet të cilat nuk janë të bllokuar! Në forum ju keni faqe anëtar, grupi, bogs ndoshta, albume dhe kështu me radhë ... dhe kështu me radhë ... Gjithashtu forum mund të ketë shumë të plugins të tjera të cilat krijon faqe shtesë (si Arcade).
Pra ju lutem kuptoni: ju jeni gabim. Google nuk e konsiderojnë përmbajtjen e përkthyer si dyfishim. Ju keni problem me forum tuaj dhe ne zonat e zbuluar shkak të mundshëm. Pra ju lutem - ugar udhëzimet tona / pyetje. Përndryshe kjo mund të jetë shënuar zgjidhet si kur ju duket mos u interesuar me mbështetjen tonë ashtu si të përsëris atë që ju mendoni se gabimisht - ne tashmë e lexuar këtë - nuk ka ndonjë nevojë për të përsëritur atë përsëri. Kjo nuk është e vërtetë. Ju lutemi të përqëndrohet në zgjidhjen e problemit, nëse ju dëshironi që ajo të zgjidhet. Ju lutemi përgjigjuni pyetjes dhe për të mbajtur vëmendjen në arkiv tuaj.


Google zyrtare Email:
Googlebot hasur probleme zvarritje http://mysite.com/ faqen tuaj.
Googlebot hasur një numër jashtëzakonisht të madh të lidhjeve në faqen tuaj. Kjo mund të tregojë një problem me strukturën e sitit tuaj URL. Googlebot mund të panevojshme të zvarritje një numër i madh i URLs veçantë që tregojnë për përmbajtjen identike ose të ngjashme, ose pjesë zvarritje e faqes tuaj që nuk kanë për qëllim të të gjurmuar nga Googlebot. Si rezultat mund të konsumojnë Googlebot Bandwidth shumë më tepër se të nevojshme, ose mund të jetë në gjendje që plotësisht të indeksit të gjitha të përmbajtjes në faqen tuaj.

Saktësisht! STRUKTURA E KENI GABUAR! Ju kanë përmbajtje gabuar! dhe ne shkroi atë për ju në fillim - Ju keni rrëzua arkiv, ku mijëra e nuk lidhjeve të punës! Pra ju lutem niseni duke përdorur mbështetjen tonë që keni kërkuar në vend që të përpiqet të trembë përdoruesit tanë. Çfarë jeni duke pritur nga ne, kur ju të kërkoni mbështetje dhe të injorojë atë?


Ju ka shkruajtur gjithçka dhe asgjë, sepse unë nuk e kuptoj gjuhën angleze tuaj, vetëm më jep mua një gjendje e vështirë në hapa të thjeshtë si;
1. A kjo
2. A se
3. Dhe kjo
etj

Fala

Këtu ju kam informacionin e saktë që ju duhet të bllokojë faqet anëtare dhe si ta bëni këtë:


Këtu keni informacion që Arkivi i juaj është rrëzua, pyetje në lidhje me versionin tuaj të vBulletin dhe çfarë të bëni nëse nuk është i mbështetur version:

Kjo është shumë e saktë udhëzim - ju lutem tregoni cilin version te vBulletin jeni duke përdorur.

Dhe këtu keni informacion që ju dal nuk duhet të bëjë asgjë me postime të cilat janë shumë të shkurtër (vetëm 1 dënim) për shkak se kjo është çështja e përmbajtja nuk e vBET. Kur përmbajtja do të merrni më të gjatë (përdoruesit do të merrni pergjigje) ata që përmbajtja e faqe do të jetë jo më të ngjashme:


Pra:
1. Mbani faqet tuaja anëtare të bllokuar në mënyrë si ju bërë kohët e fundit (vetëm për përdoruesit e regjistruar) ose nga robots.txt si është përshkruar këtu: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance . html # post1178
2. Check in Webmaster Tools nuk tuaj "3 vizita për Guest" mod është Google kursejnë - kontrolloni se sa Google parë forumin tuaj, duke i dhënë URL për disa fije. Kontrolloni disa herë (nuk mund të them do të Google do të përdorin të njëjtën IP për çdo kontroll). Në këtë mënyrë ju do të jetë me të vërtetë i sigurt se mod është ruajtur për robotë.
3. Ju keni thyer Arkiva - ju lutem tregoni cilin version te vBulletin jeni duke përdorur?
4. Për temat e shkurtër mund të jap vetëm disa përgjigje më të gjatë atje (të ndryshme natyrisht) ose vetëm mbani atë si ajo shpreson që njerëzit do të përgjigjen ato temat.

PS.
Ju lutemi të marrë keqardhjet e mia për përgjigjen vonë. Unë isha në delegacionin dhe Kamil u tha për të lënë këtë çështje për mua. Pra edhe një herë vjen keq:)

pepito69
20-01-11, 22:50
Përshëndetje,
Unë duhet të them se është e drejtë Mikal, i kishte të njëjtën paralajmërim nga google dhe është e lehtë për të zgjidhur në qoftë se ju të shikojmë se çfarë URL janë shkaktuar problemin. Në shembullin tim, i kishte një shumë të përmbajtjes të dyfishta, sepse vbet kuadrat: & language = en, në një URL frëngjisht. Nëse ju shkoni në parametrat në mjetet webmaster ju mund të zgjidhin këtë duke përjashtuar këtë parametër. Dhe gjithashtu shikoni në robots dosjen tuaj. Unë gjithashtu kam lejoj në robots fotografi arkiv, nuk kanë nevojë për të. Ka shumë punë për të bërë me robots.txt qoftë se ju përdorni VBET.
Dhe unë nuk sugjeroj që të përdorin më shumë se 20 gjuhë, ju nuk keni nevojë për të:)

mario06
21-01-11, 07:56
Post dyfishtë, Na vjen keq!

mario06
21-01-11, 08:38
Kjo është vetëm këshillë nga ekipi ynë se pa këtë flamur përdoruesit e tuaja nuk janë në gjendje të kthehen në gjuhën origjinale, kur ata klikoni mbi disa flamurin. Pra, është e mençur për të mbajtur flamurin e gjuhën tuaj default:)



Kjo nuk është e vërtetë. Ju keni probleme me forumin tuaj. Ju keni thyer Arkiva - dhe lidhjet më keni marrë nga Google në email-it janë në lidhje me arkivin. Ju totalisht injorohet mbështetjen tonë - nuk më jeni përgjigjur pyetjeve në lidhje me versionin dhe për të mbajtur treguar se çfarë ju mendoni dhe çfarë nuk është e vërtetë. Nëse ju doni të zgjidhur çështjen tuaj, ju lutem lë të kuptohet se ugar mbështetjen tonë. Ne kemi kërkuar që në lidhje me vB versionin tuaj, sepse ju keni arkiv thyer. A është mbështetur 3,8 ose disa jo versionin e mbështetur? Ne e dimë se arkiv është thyer në 3,6 për shkak të bug vBulletin. Kjo ju jep mijëra nuk lidhjeve të punës - dhe ju mori nga email Google rreth lidhjeve të gabuar. Në vend që të dëgjojnë mbështetjen tonë dhe të bashkëpunojnë ju mbani thënë disa ide qesharake dhe ju mendoni se është e rëndësishme për ta vënë atë në të kuqe.
Cili është qëllimi juaj këtu? Ju dëshironi përkrahjen tonë për të zgjidhur çështjen tuaj ose ju jeni duke u munduar të trembë të tjerët? Sepse nëse ju doni të zgjidhur këtë çështje ju lutemi të bashkëpunojnë me mbështetjen tonë.

Gjithashtu për imazhin të cilin ju dha - kjo është keqinterpretim tuaj. Google nuk pyet për numrin e posteve treguar nga forumi. Dhe kjo nuk mund të kujdesen për të. Kjo është për shkak Google indekset e të gjitha faqet të cilat nuk janë të bllokuar! Në forum ju keni faqe anëtar, grupi, bogs ndoshta, albume dhe kështu me radhë ... dhe kështu me radhë ... Gjithashtu forum mund të ketë shumë të plugins të tjera të cilat krijon faqe shtesë (si Arcade).
Pra ju lutem kuptoni: ju jeni gabim. Google nuk e konsiderojnë përmbajtjen e përkthyer si dyfishim. Ju keni problem me forum tuaj dhe ne zonat e zbuluar shkak të mundshëm. Pra ju lutem - ugar udhëzimet tona / pyetje. Përndryshe kjo mund të jetë shënuar zgjidhet si kur ju duket mos u interesuar me mbështetjen tonë ashtu si të përsëris atë që ju mendoni se gabimisht - ne tashmë e lexuar këtë - nuk ka ndonjë nevojë për të përsëritur atë përsëri. Kjo nuk është e vërtetë. Ju lutemi të përqëndrohet në zgjidhjen e problemit, nëse ju dëshironi që ajo të zgjidhet. Ju lutemi përgjigjuni pyetjes dhe për të mbajtur vëmendjen në arkiv tuaj.



Saktësisht! STRUKTURA E KENI GABUAR! Ju kanë përmbajtje gabuar! dhe ne shkroi atë për ju në fillim - Ju keni rrëzua arkiv, ku mijëra e nuk lidhjeve të punës! Pra ju lutem niseni duke përdorur mbështetjen tonë që keni kërkuar në vend që të përpiqet të trembë përdoruesit tanë. Çfarë jeni duke pritur nga ne, kur ju të kërkoni mbështetje dhe të injorojë atë?



Këtu ju kam informacionin e saktë që ju duhet të bllokojë faqet anëtare dhe si ta bëni këtë:


Këtu keni informacion që Arkivi i juaj është rrëzua, pyetje në lidhje me versionin tuaj të vBulletin dhe çfarë të bëni nëse nuk është i mbështetur version:

Kjo është shumë e saktë udhëzim - ju lutem tregoni cilin version te vBulletin jeni duke përdorur.

Dhe këtu keni informacion që ju dal nuk duhet të bëjë asgjë me postime të cilat janë shumë të shkurtër (vetëm 1 dënim) për shkak se kjo është çështja e përmbajtja nuk e vBET. Kur përmbajtja do të merrni më të gjatë (përdoruesit do të merrni pergjigje) ata që përmbajtja e faqe do të jetë jo më të ngjashme:


Pra:
1. Mbani faqet tuaja anëtare të bllokuar në mënyrë si ju bërë kohët e fundit (vetëm për përdoruesit e regjistruar) ose nga robots.txt si është përshkruar këtu: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance . html # post1178
2. Check in Webmaster Tools nuk tuaj "3 vizita për Guest" mod është Google kursejnë - kontrolloni se sa Google parë forumin tuaj, duke i dhënë URL për disa fije. Kontrolloni disa herë (nuk mund të them do të Google do të përdorin të njëjtën IP për çdo kontroll). Në këtë mënyrë ju do të jetë me të vërtetë i sigurt se mod është ruajtur për robotë.
3. Ju keni thyer Arkiva - ju lutem tregoni cilin version te vBulletin jeni duke përdorur?
4. Për temat e shkurtër mund të jap vetëm disa përgjigje më të gjatë atje (të ndryshme natyrisht) ose vetëm mbani atë si ajo shpreson që njerëzit do të përgjigjen ato temat.

PS.
Ju lutemi të marrë keqardhjet e mia për përgjigjen vonë. Unë isha në delegacionin dhe Kamil u tha për të lënë këtë çështje për mua. Pra edhe një herë vjen keq:)

1. Robots.txt im ka qenë i njëjtë, unë nuk ka ndryshuar asgjë dhe duket gjobë:
User-agent: *
Lejoj: / admincp /
Lejoj: / clientscript /
Lejoj: / cpstyles /
Lejoj: / Anëtarët /
Lejoj: / customavatars /
Lejoj: / customprofilepics /
Lejoj: / images /
Lejoj: / modcp /
Lejoj: / ajax.php
Lejoj: / attachment.php
Lejoj: / calendar.php
Lejoj: / cron.php
Lejoj: / editpost.php
Lejoj: / global.php
Lejoj: / image.php
Lejoj: / inlinemod.php
Lejoj: / joinrequests.php
Lejoj: / login.php
Lejoj: / member.php
Lejoj: / memberlist.php
Lejoj: / misc.php
Lejoj: / moderator.php
Lejoj: / newattachment.php
Lejoj: / newreply.php
Lejoj: / newthread.php
Lejoj: / online.php
Lejoj: / poll.php
Lejoj: / postings.php
Lejoj: / printthread.php
Lejoj: / private.php
Lejoj: / profile.php
Lejoj: / register.php
Lejoj: / report.php
Lejoj: / reputation.php
Lejoj: / search.php
Lejoj: / sendmessage.php
Lejoj: / showgroups.php
Lejoj: / subscription.php
Lejoj: / threadrate.php
Lejoj: / usercp.php
Lejoj: / usernote.php
2. Jo kjo nuk do të shpëtojë
3. Arkivi My works fine, të gjitha lidhjet testuar dhe punon, ku e shihni atë thyer?
4. I vetmi postimet e vogla janë, ku anëtarët e rinj të paraqesin veten dhe vetëm thonë "Mirëdita, emri im është Tom" Unë nuk mund të bëjë asgjë në lidhje me, 90% e posteve janë miq të thotë të mesme.


pepito69 tha diçka interesante që përfshin url parametri si thashë më lart
Në shembullin tim, i kishte një shumë të përmbajtjes të dyfishta, sepse vbet kuadrat: & language = en, në një URL frëngjisht. Nëse ju shkoni në parametrat në mjetet webmaster ju mund të zgjidhin këtë duke përjashtuar këtë parametër.
por ai mori vetëm atë për një gjuhë unë jam marrë atë për të gjitha gjuhët kështu është kjo arsyeja dhe çfarë duhet të bëj saktësisht?

PS. Unë nuk kam instaluar, por përdorin Muslimanët sitemap Muslimanët e cila tashmë e përjashton arkivi, jam unë mendoj për të përjashtuar atë robots.txt për të? Unë kurrë nuk kanë parë njeri këtu apo ndonjë vend tjetër të përjashtojë atë në robots.txt tyre

Unë dua udhëzime të thjeshta të hollësishme,
SHEMBULL:

1. A kjo
2. A se
3. Dhe kjo

pepito69,
Unë kurrë nuk kanë parë të tillë robots.txt të madh që keni, është e gjitha se me të vërtetë e nevojshme?
Në pasuri e patundshme ka vetëm 3 bots që konsiderohen Bots Bad * dhe nuk do të jetë më e lehtë për të vënë ato në. Dosjen tuaj htaccess, apo jo?
PS. Flamujt tuaja nuk janë duke treguar

* Baiduspider
* Mozilla / 5 (.*) Twiceler
* Yeti

pepito69
21-01-11, 18:30
Thanks Mario,

Po, fotografi robots im ndoshta është i madh, nuk është e optimizuar por ai punon për mua dhe mos lënduar mua.
Unë do të përfshijnë këtë bots në htaccess time, thanks.


por ai mori vetëm atë për një gjuhë unë jam marrë atë për të gjitha gjuhe

Jo miku im, unë gjithashtu kanë atë në të gjitha gjuhët, që ishte vetëm një shembull. Por, pasi kam përdorur parametrat e në mjetet e webmaster i kanë rritur google zvarritje time. Unë ende nuk e di se si të zgjidhin probleme të tjera me VBET, më e rëndësishme për mua, si OBE i kanë me gjuhën kodin dhe fjalët e thyer që përdorin disa thekse (O, N, etj).
E pra, i përjashton arkiv në robots.txt, dhe unë nuk kam asnjë faqe arkiv në indeksin e google.
Mendova shumë herë për të përdorur sitemap Muslimanët, por web faqen time është shumë e mirë crawled blerë google. Unë gjithmonë të zbatohet ky rregull: në qoftë se diçka funksionon, nuk e prek.

Na vjen keq unë nuk mund t'ju them se çfarë ju duhet të bëni, unë vetëm të ndarë përvojën time.

Thanks. Flamujt e mia nuk tregojnë në / index.php por janë të dukshme në faqen e forume, unë do të zgjidhë tani.

vBET
21-01-11, 20:55
1. Robots.txt im ka qenë i njëjtë, unë nuk ka ndryshuar asgjë dhe duket gjobë:
User-agent: *
Lejoj: / admincp /
Lejoj: / clientscript /
Lejoj: / cpstyles /
Lejoj: / Anëtarët /
Lejoj: / customavatars /
Lejoj: / customprofilepics /
Lejoj: / images /
Lejoj: / modcp /
Lejoj: / ajax.php
Lejoj: / attachment.php
Lejoj: / calendar.php
Lejoj: / cron.php
Lejoj: / editpost.php
Lejoj: / global.php
Lejoj: / image.php
Lejoj: / inlinemod.php
Lejoj: / joinrequests.php
Lejoj: / login.php
Lejoj: / member.php
Lejoj: / memberlist.php
Lejoj: / misc.php
Lejoj: / moderator.php
Lejoj: / newattachment.php
Lejoj: / newreply.php
Lejoj: / newthread.php
Lejoj: / online.php
Lejoj: / poll.php
Lejoj: / postings.php
Lejoj: / printthread.php
Lejoj: / private.php
Lejoj: / profile.php
Lejoj: / register.php
Lejoj: / report.php
Lejoj: / reputation.php
Lejoj: / search.php
Lejoj: / sendmessage.php
Lejoj: / showgroups.php
Lejoj: / subscription.php
Lejoj: / threadrate.php
Lejoj: / usercp.php
Lejoj: / usernote.php
2. Jo kjo nuk do të shpëtojë
3. Arkivi My works fine, të gjitha lidhjet testuar dhe punon, ku e shihni atë thyer?
4. I vetmi postimet e vogla janë, ku anëtarët e rinj të paraqesin veten dhe vetëm thonë "Mirëdita, emri im është Tom" Unë nuk mund të bëjë asgjë në lidhje me, 90% e posteve janë miq të thotë të mesme.


pepito69 tha diçka interesante që përfshin url parametri si thashë më lart
por ai mori vetëm atë për një gjuhë unë jam marrë atë për të gjitha gjuhët kështu është kjo arsyeja dhe çfarë duhet të bëj saktësisht?

PS. Unë nuk kam instaluar, por përdorin Muslimanët sitemap Muslimanët e cila tashmë e përjashton arkivi, jam unë mendoj për të përjashtuar atë robots.txt për të? Unë kurrë nuk kanë parë njeri këtu apo ndonjë vend tjetër të përjashtojë atë në robots.txt tyre

Unë dua udhëzime të thjeshta të hollësishme,
SHEMBULL:

1. A kjo
2. A se
3. Dhe kjo

pepito69,
Unë kurrë nuk kanë parë të tillë robots.txt të madh që keni, është e gjitha se me të vërtetë e nevojshme?
Në pasuri e patundshme ka vetëm 3 bots që konsiderohen Bots Bad * dhe nuk do të jetë më e lehtë për të vënë ato në. Dosjen tuaj htaccess, apo jo?
PS. Flamujt tuaja nuk janë duke treguar

* Baiduspider
* Mozilla / 5 (.*) Twiceler
* Yeti

1. Nuk ishte e njëjtë - përndryshe Google nuk do të ju tregojnë lidhje në faqen anëtare, sepse Google nuk vizita faqet e bllokuar nga robots.php dhe ju mori në email paralajmëruar këtë link:

http://YOUR_PAGE/member.php?u=63920&language=ro
Tani ajo është në rregull. Kjo nuk ishte disa kohë më parë dhe Google ishte atje. Ju mund të jetë i qetë tani në lidhje me këtë pjesë:)
2. Nëse nuk është i sigurt për robots dhe tregon për bllokimin robots komunikuar ju duhet të konsiderojnë seriozisht duke hequr këtë mod. Përndryshe Google do të fillojë faqet e indeksimit të cilën ai të parë - faqe aq me bllokimin komunikojnë. Gjithashtu në këtë rast është shkaku kryesor i problemit - të gjitha faqet duket për të njëjtën Google - komunikojnë vetëm bllokuar.
Me sa kuptoj unë ju kontrolluar në mjetet webmasteri se si Google shohin forumin tuaj dhe që ju pashë se Google parë të komunikojnë se ai duhet të regjistroheni - po?
3. Siç kam shkruar në fillim lidhjet tuaja për nën-forume në arkivin nuk janë duke punuar në të gjitha. Vetëm në forum kryesore dhe për temat. Kjo e bën me mijëra të lidhjeve të gabuar në faqet tuaja arkiv. Për shembull:

http://YOUR_FORUM/archive/index.php/t-25194.html?language=pl
Kjo është lidhje me shkel arkivit dhe ajo është duke punuar, por në të përmbajtjes ka lidhje në krye të faqes në forume nën ku thread është përfshirë. Shembull:

http://YOUR_FORUM/archive/index.php/f-182.html
Dhe të gjithë këto lidhje nuk janë duke punuar - vetëm për forumin kryesor. Të gjitha nën-forumet lidhje Arkivi i nuk janë duke punuar. Kjo ju bën të mijëra e nuk e lidhjeve që punojnë në mijëra faqe temat e arkivit.
JU ende nuk ka thënë SHBA CILAT vBulletin ® Versioni jeni duke përdorur ...
Në këtë moment unë mund të vë bast se nuk është i mbështetur vBulletin 3.6 - ju lutem mos u bëni merak, ne nuk do të ndalet mbështetjen ju. Ne duhet të dimë se për të ju ndihmojë më mirë, sepse në 3,6 ajo është e njohur bug vBulletin. Nëse kjo është versioni tjetër është e mundur që ajo është bug vBET. Është e rëndësishme për të zbuluar se çfarë është shkaku për t'ju ndihmuar.
4. Unë nuk jam shkrim rreth 90% e postimeve tuaja. Unë kam qenë shkruar në lidhje me mesazhet e shënuar në Google Mail. Të tjerët janë jashtë fushëveprimit të këtij diskutimi. Google listuara ju temat e vetëm me një fjali si kam shkruar ju (të paktën ato që unë kam qenë në gjendje e shoh para se të mod tuaj më tha për të regjistruar). A e kuptoni tani? Kjo nuk është çështja me gjithë forumin tuaj. Si unë tashmë e ka shkruar - unë nuk do të shqetësohen për ato - njerëzit do të shkruajnë përgjigjet atje dhe ata nuk do të jetë i ngjashëm më - ashtu si 90% e postimeve tuaja që duket krejtësisht të ndryshme.

Lutemi kini parasysh se pepito69 mund të kenë konfigurimin të ndryshme që ju. Në rastin tuaj duke injoruar parameter gjuha nuk është i këshilluar, pasi ju nuk jeni duke përdorur lidhjet e SEO dhe kjo është vetëm mënyrë për të njohin se URLs janë të ndryshme. Nëse ju them Google të injorojë këtë atribut për Google gjitha magjistare URL ndryshon vetëm vlerën e parametri gjuhë do të konsiderohet si përmbajtje të njëjtë - kjo do të krijojë kaos në faqe të indeksuara e cila do të ndryshojë gjuhë rastësisht në Google indeksi, apo Google thjesht do të indeksit gjuhën tuaj kryesor faqe. Unë mendoj kështu - më të reja kontrolluar dhe nuk këshillojnë për rastin tuaj. Ju lutem, mos e bëjmë këtë për aq kohë sa ju nuk e përdorni links SEO.

Udhëzime të thjeshta në këtë moment:
1. Nëse tuaj "3 herë mod" nuk është i sigurt Google - çaktivizuar atë dhe kontaktoni autorin mod lidhje me të.
2. TELL US cilin version te vBulletin jeni duke përdorur.

Kjo është hera e 3 ne jemi pyetur në lidhje me këtë ... Sa ju jeni duke pritur ne të ju ndihmojë nëse ju nuk bashkëpunojnë. Ne nuk kemi shkop magjik i cili do të krijojë zgjidhje. Ne duhet të dinë se çfarë po ndodh në serverin tuaj.

Rreth të mëdha htaccess -. Unë nuk e di atë që ju shkruani në lidhje me saktësisht, por unë bast se për ju nuk është e nevojshme të mëdha të tilla - Unë supozoj se ka rregulla për të bllokuar lidhjet e Muslimanët për faqet anëtare dhe kështu me radhë. Ju nuk jeni duke përdorur Muslimanët dhe ju nuk jeni duke përdorur lidhjet e SEO - robots.txt tuaj të vogël është e mirë.

mario06
22-01-11, 07:24

TELL US WHICH VERSION OF VBULLETIN ARE YOU USING.
Unë jam duke përdorur versionin 3.6.12, ju duhet të dini këtë sepse kam paguar një tarifë shtesë për të marrë atë të punës (e bëjnë të pajtueshme) për shkak të problemit arkivit kështu që nëse është e arkivit thats të shkaktuar këtë atëherë është e (pa vepra) faji juaj që nga viti ju e bëri atë. :


Nëse tuaj "3 herë mod" nuk është i sigurt Google - çaktivizuar atë dhe kontaktoni autorin mod lidhje me të.
Author tha se nuk ka dëm google.


1. Nuk ishte e njëjtë - përndryshe Google nuk do të ju tregojnë lidhje në faqen anëtare, sepse Google nuk vizita faqet e bllokuar nga robots.php dhe ju mori në email paralajmëruar këtë link:
1. E vetmja gjë që i shtoi ishte / Anëtarët / .. çdo gjë tjetër, duke përfshirë memberslist.php ishte tashmë atje, faji im, kështu që le të mbyllur këtë argument.


2. Nëse nuk është i sigurt për robots dhe tregon për bllokimin robots komunikuar ju duhet të konsiderojnë seriozisht duke hequr këtë mod. Përndryshe Google do të fillojë faqet e indeksimit të cilën ai të parë - faqe aq me bllokimin komunikojnë. Gjithashtu në këtë rast është shkaku kryesor i problemit - të gjitha faqet duket për të njëjtën Google - komunikojnë vetëm bllokuar.
2. Nuk ka absolutisht nuk ka nevojë të jetë i vrazhdë, unë e kuptoj se si të përdorin robots.txt, por në udhëzon tuaj optimization (mendimin tim) ligët tuaj më shumë në drejtim struktura Muslimanët, vetëm i mbajnë në mend se të paktën 80% e përdoruesve vBulletin don ' t përdorin Muslimanët kështu që ju duhet të mbani 2 temat e veçanta, kur ju flisni për këshilla, tweaks dhe optimization, shembull, "Muslimanët Optimization" dhe "jo Optimization Muslimanët", për ta bërë atë më shumë përdorues miqësore.


3. Të gjitha lidhjet e arkivit që ju të postuar thyer si duket të jetë duke punuar mirë për mua, këtu është një pasqyrë e shembull thyer lidhjen tuaj arkiv:


http://YOUR_FORUM/archive/index.php/t-25194.html?language=pl
http://img138.imageshack.us/img138/364/43312523.jpg


4. Komenti htaccess nuk ishte për ju, por për anëtarin pepito69


Listen Michael Unë nuk dua të argumentojnë çdo letër të vetme që është shkruar me ju, unë vetëm dua një 1 lehtë. 2. 3. fix dhe asgjë më shumë.

Best Regards


[Jashtë orarit]
Nga ajo që përfaqësuesi google më tha, struktura url më poshtë është duke u indeksuar 4 herë, por në pronë për ta është konsideruar të jetë 1 dhe duhet të indeksuara si i tillë dhe kjo është ndoshta arsyeja pse unë kam email. Pas poshtë është vetëm një shembull;


http://www.mysite.com/showthread.php?t=64661 Original
Perkthyer http://www.mysite.com/showthread.php?t=64661&language=pl
Perkthyer http://www.mysite.com/showthread.php?t=64661&language=en
Perkthyer http://www.mysite.com/showthread.php?t=64661&language=es
[Jashtë orarit]

vBET
22-01-11, 19:17

TELL US WHICH VERSION OF VBULLETIN ARE YOU USING.
Unë jam duke përdorur versionin 3.6.12, ju duhet të dini këtë sepse kam paguar një tarifë shtesë për të marrë atë të punës (e bëjnë të pajtueshme) për shkak të problemit arkivit kështu që nëse është e arkivit thats të shkaktuar këtë atëherë është e (pa vepra) faji juaj që nga viti ju e bëri atë. :

Ne kemi shumë të përdoruesve. Ne e dimë se çfarë kemi përfshirë në fije aktuale. Thanks for dhënë versionin tuaj vBulletin:)

Për këtë çështje. Ju u informua se integrimi mund të mos jetë e mundur që nga versioni juaj nuk është i mbështetur dhe keni vendosur të shkoni për të anyway. Bug në arkivin që keni është në anën vBulletin. Ju u informua edhe PM për këtë.
Kështu që ju ishte i vetëdijshëm për të mos punuar arkiv Nën-Forume mbi versionin tuaj të vjetër nuk mbështeten vBulletin, që nga fillimi. Ju u tha gjithashtu se, sepse kjo është gabim vBulletin ju duhet të kontaktoni ekipin vBulletin për të zgjidhur atë.
Gjithashtu siç e shoh unë në fije shumë të ju jeni duke treguar mbi ju refuzuar mbështetjen tonë në të ardhmen. Por sigurisht ju keni të drejtë të plotë për të fajësuar të gjithë për ndonjë gjë:)

Çfarë duhet të bëni tani me arkiv? Ju keni tani disa opcione:
1. Kontaktoni ekipin vBulletin për të zgjidhur bug tyre. Siç e dini (nga tregimet e vjetra) vBulletin 3.6 kenë bug dhe kur ju të shtoni ndonjë parametër shtesë në URL të arkivit faqja e nën-forum pastaj nuk punon. Kjo është jashtë fushës që nga vBulletin vBET vjetër sillen në këtë mënyrë edhe kur vBET nuk është instaluar - aq me fjalë të shkurtra: kjo është bug vBulletin. Ajo është gjithashtu jashtë fushës sonë, sepse ajo nuk është i mbështetur version. Kështu që ju mund të kërkoni vBuletin janë ata ende janë përgjegjës për kodin e tyre dhe ata do të korrigjuar atë. Ata mund të refuzojnë kur ata të marrë në konsideratë vB3.6 si pa mbështetje.
2. Ju mund të bllokojë të gjithë arkivin në robots.txt - jo ide e mirë ne nuk e këshillojnë atë.
3. Ju mund disable përkthimin e faqeve të arkivit. Nuk do të jetë më pak faqe në indeksin e Google, por nuk do të ketë lidhje më të thyer.
4. Ju mund të redaktoni paraqitjen e faqes tuaj thread arkivit në mënyrë lidhje të nën-forume arkiv nuk do të përfshihen. Ju mund ta bëni atë të përfshira për të mos përkthehet faqe dhe me aftësi të kufizuara për të përkthyer një të tillë. Në faqen kryesore tuaj arkiv forum ka lidhje të prishura ose të nën-forum do të jenë ende në, por kjo është vetëm disa mijëra lidhje jo në mijëra faqe thread arkivi. Ju mund të bëhet edhe 301 redirection për arkivin Forum main page kështu që do të jenë vetëm në gjuhën origjinale.

Ju lutem na tregoni cili version ju preferoni dhe ne do t'ju udhëzojë më shumë në një të zgjedhur.


Author tha se nuk ka dëm google.
Unë jam i humbur këtu. Së pari ju ka shkruajtur ai është i sigurt. Pastaj ju ka shkruajtur se nuk është i sigurt. Tani ai është i sigurt përsëri. Ajo që unë jam i interesuar është ajo që kam shkruar për ju në lidhje Webmaster Tools. Ne nuk jemi të interesuar se çfarë autori mod është thënë që ju - kjo është mes jush dhe tij. Ne jemi të interesuar se si Google shohin forum tuaj. Nëse Google shikoni forumin tuaj si komunikojnë bllokuar atëherë mod dëmton Google, sepse Google shihni përmbajtjen e njëjtë kudo (kështu çdo post konsiderohet si përmbajtje të dyfishta). Në këtë rast ne nuk e këshilla për të përdorur mod më deri sa do të jetë i sigurt për Google - kështu që deri sa ju do të jetë në gjendje për të parë në se Google Webmaster Tools të parë të gjitha faqet normalisht dhe nuk është i bllokuar. Kjo është se si është dhe ne kemi asgjë më shumë për të thënë në këtë fushë. Kjo është zgjedhja juaj do t'ju këshilla ugar ose jo. Pra, check it të parë dhe nëse nuk është e sigurt, atëherë marrë vendimin tuaj që ju doni të dëgjoni.


2. Nuk ka absolutisht nuk ka nevojë të jetë i vrazhdë, unë e kuptoj se si të përdorin robots.txt, por në udhëzon tuaj optimization (mendimin tim) ligët tuaj më shumë në drejtim struktura Muslimanët, vetëm i mbajnë në mend se të paktën 80% e përdoruesve vBulletin don ' t përdorin Muslimanët kështu që ju duhet të mbani 2 temat e veçanta, kur ju flisni për këshilla, tweaks dhe optimization, shembull, "Muslimanët Optimization" dhe "jo Optimization Muslimanët", për ta bërë atë më shumë përdorues miqësore.

Unë kërkoj falje nëse ju e konsideroni përgjigjen tonë si i pasjellshëm. Unë vetëm shtuar në listën e TODO për të bërë fotografi të veçantë robot.txt për lidhje jo SEO. Faleminderit për shënimin tuaj.


3. Të gjitha lidhjet e arkivit që ju të postuar thyer si duket të jetë duke punuar mirë për mua, këtu është një pasqyrë e shembull thyer lidhjen tuaj arkiv:


http://YOUR_FORUM/archive/index.php/t-25194.html?language=pl
http://img138.imageshack.us/img138/364/43312523.jpg

Ju lutem lexoni me kujdes dhe një herë atë që kam shkruar për ju në përgjigje të fundit. Unë kurrë nuk shkroi që lidhen:

http://YOUR_FORUM/archive/index.php/t-25194.html?language=pl
është prishur. Kam shkruar se ajo është duke punuar - të thyera janë lidhjet e përfshirë në këtë faqe. Ju lutem lexoni përsëri atë që u përshkrua më parë. Unë e di se kjo faqe është duke punuar. Kjo është arsyeja pse kam shkruar ju:

Për shembull:

http://YOUR_FORUM/archive/index.php/t-25194.html?language=pl
Kjo është lidhje me shkel arkivit dhe ajo është duke punuar, por në të përmbajtjes ka lidhje në krye të faqes në forume nën ku thread është përfshirë. Shembull:

http://YOUR_FORUM/archive/index.php/f-182.html
Dhe të gjithë këto lidhje nuk janë duke punuar - vetëm për forumin kryesor. Të gjitha nën-forumet lidhje Arkivi i nuk janë duke punuar.
Kam shkruar se kjo lidhje është duke punuar - ju nuk duhet të jepni të shtëna ekran dhe të provojë për mua se ajo është duke punuar;) Vetëm ju lutem lexoni me kujdes atë që unë jam me shkrim për ju. Dhe tani shikoni në imazhin tuaj dhe i kushtoj vëmendje në lidhje të lartë (links të arkivit nën-forume) - ata janë thyer:) (me përjashtim lidhje në arkiv kryesore forum)


Listen Michael Unë nuk dua të argumentojnë çdo letër të vetme që është shkruar me ju, unë vetëm dua një 1 lehtë. 2. 3. fix dhe asgjë më shumë.

Great:) Shpresoj që ju të kuptoni fushën e lëshimit dhe tani e di se çfarë janë zgjedhje. Ju lutem na tregoni në cilën ju preferoni dhe ne do ju udhëzojë në këtë drejtim.


Nga ajo që përfaqësuesi google më tha, struktura url më poshtë është duke u indeksuar 4 herë, por në pronë për ta është konsideruar të jetë 1 dhe duhet të indeksuara si i tillë dhe kjo është ndoshta arsyeja pse unë kam email. Pas poshtë është vetëm një shembull;


http://www.mysite.com/showthread.php?t=64661 Original
Perkthyer http://www.mysite.com/showthread.php?t=64661&language=pl
Perkthyer http://www.mysite.com/showthread.php?t=64661&language=en
Perkthyer http://www.mysite.com/showthread.php?t=64661&language=es

Të gjitha ato faqet kanë përmbajtje krejtësisht të ndryshme dhe çdo boot nuk mund të them se ai është i njëjtë kur teksti është krejtësisht e ndryshme. Këto janë faqe të ndryshme e cila shërben përmbajtje të ndryshme në shënjestër për pranuesit të ndryshme, dhe përgjigja nuk kanë kuptim për ne në të gjitha. Ju lutemi PM me mesazh të gjithë keni, me kontakt me burimin e këtij mesazhi. Ne do të donim për të shpjeguar atë. Shumica e ndoshta personi i cili kontroll nuk e pa përmbajtje reale, por vetëm duke bllokuar mesazh (si kam bërë tani) - kështu që rasti ins të tilla reagime nuk kanë vlerë fare. Edhe një herë - ju lutem detajet PM ne do të verifikojë atë.

mario06
23-01-11, 09:22
http://img31.imageshack.us/img31/2613/95809131.jpg
Këtu qartë se kjo lidhje nuk ishte duke punuar (e gabuar do të thotë të njëjtën gjë) shënuar me të kuqe dhe tani ju thoni se nuk ju tha se?!?


Unë jam i humbur këtu. Së pari ju ka shkruajtur ai është i sigurt. Pastaj ju ka shkruajtur se nuk është i sigurt. Tani ai është i sigurt përsëri. Ajo që unë jam i interesuar është ajo që kam shkruar për ju në lidhje Webmaster Tools. Ne nuk jemi të interesuar se çfarë autori mod është thënë që ju - kjo është mes jush dhe tij. Ne jemi të interesuar se si Google shohin forum tuaj. Nëse Google shikoni forumin tuaj si komunikojnë bllokuar atëherë mod dëmton Google, sepse Google shihni përmbajtjen e njëjtë kudo (kështu çdo post konsiderohet si përmbajtje të dyfishta). Në këtë rast ne nuk e këshilla për të përdorur mod më deri sa do të jetë i sigurt për Google - kështu që deri sa ju do të jetë në gjendje për të parë në se Google Webmaster Tools të parë të gjitha faqet normalisht dhe nuk është i bllokuar. Kjo është se si është dhe ne kemi asgjë më shumë për të thënë në këtë fushë. Kjo është zgjedhja juaj do t'ju këshilla ugar ose jo. Pra, check it të parë dhe nëse nuk është e sigurt, atëherë marrë vendimin tuaj që ju doni të dëgjoni.

Që unë jam në anglisht dhe e di shumë mirë gjuhën, unë gjithmonë kam thënë se se kufizuar mod mysafir nuk ka dëm, dëm, bother, suprem, të shtypur bots google.



Për këtë çështje. Ju u informua se integrimi mund të mos jetë e mundur që nga versioni juaj nuk është i mbështetur dhe keni vendosur të shkoni për të anyway. Bug në arkivin që keni është në anën vBulletin. Ju u informua edhe PM për këtë.
Kështu që ju ishte i vetëdijshëm për të mos punuar arkiv Nën-Forume mbi versionin tuaj të vjetër nuk mbështeten vBulletin, që nga fillimi. Ju u tha gjithashtu se, sepse kjo është gabim vBulletin ju duhet të kontaktoni ekipin vBulletin për të zgjidhur atë.
Gjithashtu siç e shoh unë në fije shumë të ju jeni duke treguar mbi ju refuzuar mbështetjen tonë në të ardhmen. Por sigurisht ju keni të drejtë të plotë për të fajësuar të gjithë për asgjë

Ju më tha se për një tarifë shtesë ju do të keni bërë versioni im compatible atëherë pasi të punës që ju thanë se tyre ishte një problem me arkivin që unë nuk e kam gjetur, sepse të gjitha lidhjet punuar për mua. I kontaktuar vBulletin (kur më tha se) dhe ata thanë se gjithçka ishte ok.


I kontaktuar Mbështetje vBulletin përsëri sot dhe kam marrë një përgjigje të ngjashme si një vit një muaj më parë, në fjalë të thjeshta arkiv ime punon ashtu siç duhet! Lexoni vBulletins komente më poshtë, kam fshehur emrin për arsye pivacy, por unë mund t'ju siguroj se ai është anëtari më i vjetër ka kaq tani çka?
http://img153.imageshack.us/img153/9333/vbulletinm.jpg
http://img203.imageshack.us/img203/5306/77575048.jpg

PS. Nëse ende tuaj të pakënaqur me përgjigje të tyre dhe duan që unë të bëj një pyetje më shumë teknike postoni këtu dhe unë do të kopjoni / paste atë për mbështetjen e ekipit vBulletin direkt ok?

Që nga vBulletin tha se nuk ka bug dhe çdo gjë është duke punuar mirë e problemit është në fund tuaj kështu që unë jam duke pritur për të rregulluar.

Best Regards

vBET
24-01-11, 19:05
http://img31.imageshack.us/img31/2613/95809131.jpg
Këtu qartë se kjo lidhje nuk ishte duke punuar (e gabuar do të thotë të njëjtën gjë) shënuar me të kuqe dhe tani ju thoni se nuk ju tha se?!?

Ju jeni me të vërtetë humbur kohë. Dhe një herë ju nuk e keni lexuar me kujdes. Ju lutem - lexoni pika e tërë. Nëse unë ju shkruaj: "Unë jam pak konfuze" - do të gonna të provojë mua se kam shkruar se unë jam pak? Atë që është rreth anyway? ...

Kjo është ajo që unë ka shkruajtur:

3. Siç kam shkruar në fillim lidhjet tuaja për nën-forume në arkivin nuk janë duke punuar në të gjitha. Vetëm në forum kryesore dhe për temat. Kjo e bën me mijëra të lidhjeve të gabuar në faqet tuaja arkiv. Për shembull:

http://YOUR_FORUM/archive/index.php/t-25194.html?language=pl
Kjo është lidhje me shkel arkivit dhe ajo është duke punuar, por në të përmbajtjes ka lidhje në krye të faqes në forume nën ku thread është përfshirë. Shembull:

http://YOUR_FORUM/archive/index.php/f-182.html
Dhe të gjithë këto lidhje nuk janë duke punuar - vetëm për forumin kryesor. Të gjitha nën-forumet lidhje Arkivi i nuk janë duke punuar. Kjo ju bën të mijëra e nuk e lidhjeve që punojnë në mijëra faqe temat e arkivit.
Unë ju dha shembullin e vendit ku do të gjeni lidhjet e thyera dhe shembullin e ardhshëm të lidhjes thyer vetë (pas përkthimit të thyer). Na vjen keq - por ajo është problemi këtu? A ende nuk e di se çfarë është ajo në lidhje me, ose jeni duke u përpjekur për të provuar diçka këtu?
Gjithashtu ju lutem vini re se ju mund të përdorni thonjëza - duke përfshirë imazhe nuk është e domosdoshme:)


Ju më tha se për një tarifë shtesë ju do të keni bërë versioni im compatible atëherë pasi të punës që ju thanë se tyre ishte një problem me arkivin që unë nuk e kam gjetur, sepse të gjitha lidhjet punuar për mua. I kontaktuar vBulletin (kur më tha se) dhe ata thanë se gjithçka ishte ok.

Nuk është e vërtetë - atë që kam shkruar që ju keni në kryeministrat tuaj dhe unë gjithashtu. EOT. Lexoni një herë nëse duhet të kujtojmë këtë. Ne tashmë ka filluar duke cituar kryeministrat tonë në fije të tjera (ju i lidhur këtu) kështu që nuk ka nevojë për të filluar përsëri. Çdo përmbajtje të tjera të përfshira PM publikisht këtu do të konsiderohet si SPAM, pasi ajo është tashmë në temë tjetër. Çdo dyfishim të bëra nga përdoruesit njëjti konsiderohet si SPAM në këtë forum dhe në ndonjë forum tjetër unë e di. Pra ju lutem - mos fillojnë të SPAM.


I kontaktuar Mbështetje vBulletin përsëri sot dhe kam marrë një përgjigje të ngjashme si një vit një muaj më parë, në fjalë të thjeshta arkiv ime punon ashtu siç duhet! Lexoni vBulletins komente më poshtë, kam fshehur emrin për arsye pivacy, por unë mund t'ju siguroj se ai është anëtari më i vjetër ka kaq tani çka?
http://img153.imageshack.us/img153/9333/vbulletinm.jpg
http://img203.imageshack.us/img203/5306/77575048.jpg

Arkivi i nën-forum faqet vBulletin 3.6 crashes nëse keni ndonjë parametër ad shtesë për URL. Ju mund të kontrolloni atë edhe në rast të pastër - pa vBET as ndonjë mod tjera. I kontrolluar atë në forum tuaj me aftësi të kufizuara vBET. Pra, është bug vBulletin, pasi vBulletin kanë arkitekturë plugin dhe mbështet për funksionalitetin e plugin shtesë. Arkivi i kanë pikat e saj të zgjerimit se çfarë do të thotë se arkiv edhe ishte parashikuar që të zgjatet. Nëse duke shtuar çdo parametër për URL thyen faqe të tërë kjo do të thotë se ka një bug në kodin vBulletin dhe kjo është puna vBulletin ekip për të zgjidhur atë.



PS. Nëse ende tuaj të pakënaqur me përgjigje të tyre dhe duan që unë të bëj një pyetje më shumë teknike postoni këtu dhe unë do të kopjoni / paste atë për mbështetjen e ekipit vBulletin direkt ok?

Unë nuk e kuptoj çka do të thotë me shkrim se nuk ka për qëllim të subforums të shfaqen në arkiv - ajo është dhe është prodhuar nga vBulletin ... Ndoshta ju nuk e kuptoni njëri-tjetrin. Vetëm për t'u dhënë atyre URL:

http://YOUR_FORUM/archive/index.php/f-182.html
Dhe them se ajo do të thyen në qoftë se ju shtoni ndonjë parametër për URL - kjo është bug. Ju gjithashtu mund t'u japë atyre paragrafin e mëparshëm.


Që nga vBulletin tha se nuk ka bug dhe çdo gjë është duke punuar mirë e problemit është në fund tuaj kështu që unë jam duke pritur për të rregulluar.

Jo kjo do të thotë se ata nuk e dinë se çfarë do të thotë ose vetëm ata skuqur ju off. Kjo nuk do të bëjë gabim e tyre zhduket nga kodin e tyre dhe hidhen në kodin tonë, vetëm për shkak se ata shkruan se nuk ka bug. Kjo nuk funksionon në këtë mënyrë. Dhe kam shkruajtur se si ju mund të kontrolloni veten se është bug vBulletin. Kam shkruar për ju atëherë, kam shkruar tani. Pra, vetëm të kontrolloni atë dhe ju lutem mos me shkrim se është në anën tonë, sepse ajo nuk do të bëjë të shfaqet në anën tonë, pasi përsëritjen atë përsëri dhe përsëri. A e keni kontrolluar edhe atë? A keni aftësi të kufizuara vBET dhe kontrolluar veten se lidhja do të rrëzimit me ndonjë parametër shtuar URL? A e keni?

mario06
25-01-11, 08:30
Anëtar vBulletin është anëtar i lartë dhe unë nuk besoj në të gjitha ato që ai bëri një gabim duke kontrolluar arkivin (ai arrihen forumin si admin) e as që ai brushed me off. "Ndoshta" keqkuptuar ne njëri-tjetrin kështu që unë kam kërkuar për ndihmë të mëtejshme prej tyre kështu që lejon të shohim se çfarë thonë ata përsëri.

Kërkuar mbështetje është konsideruar të jetë SPAM për ju? Nëse kjo është rast unë kërkojë falje për të kërkuar për mbështetjen! Ju duhet të shikojmë seriozisht në këtë çështje nga këndvështrimi im, vBulletin thotë se nuk ka bug, ju thoni se kjo është një bug vBulletin mënyrë të vënë veten në këpucët e mia dhe të kërkojë të cilin duhet ta besoj?

PS. Unë kurrë nuk e cituar diçka nga një PM dërguar ose nga ju, unë cituar vetëm citate tuaj.

PS2. Që unë nuk jam një coder thënë mua për të parë gjërat që nuk ka kuptim kështu që unë duhet ose të besim ju ose vBulletin në këtë pikë.

PS3. Pasi ne jetojmë në një botë të civilizuar demokratike ne debatuar çështje të caktuara, gjëra të thënë dhe pika të ndryshme të parë dhe asgjë më shumë. Nuk ka ndjenja të vështirë nga ana ime. Unë vetëm dua të paqe të zgjidhur problemin:)

Best Regards

vBET
25-01-11, 10:04
Anëtar vBulletin është anëtar i lartë dhe unë nuk besoj në të gjitha ato që ai bëri një gabim duke kontrolluar arkivin (ai arrihen forumin si admin) e as që ai brushed off mua apo se kemi keqkuptuar njëri-tjetrin nga gjuha angleze është gjuhë tonë amtare . Snapshots flasin qartë. Ju nuk doni ose nuk janë në gjendje për të rregulluar këtë çështje dhe unë do të pranojnë se.

Kërkuar mbështetje është konsideruar të jetë SPAM?!? Nëse kjo është rast unë kërkojë falje për të kërkuar për mbështetjen! Ju thatë se ka një bug, vbulletin, tha se nuk ka! Kush duhet ta besoj?

PS. Unë kurrë nuk e cituar diçka nga një PM dërguar ose nga ju, unë cituar vetëm citate tuaj.

PS2. Nëse thread doli jashtë teme nuk është faji im, i kërkova disa herë që të më jepni një gjendje e vështirë të thjeshtë në një 1. 2. 3. mënyrë, por unë vetëm e mori këtë
1. Është faji i tij
2. Është faji juaj
3. Është faji i tyre.

Pasi ne jetojmë në një botë të civilizuar, ne debatuar në mënyrë demokratike për çështje të caktuara, gjëra të thënë dhe pika të ndryshme të parë dhe asgjë më shumë. Për mua çështja është e mbyllur kështu që ju mund të ngushtë this thread. Pa ndjenja të vështirë nga ana ime. :)

Best Regards

Kjo nuk është ajo që ju besoni në lidhje - kjo është për atë që ndodh me të vërtetë dhe ju thjesht mund të kontrolloni vetë - ne ju ka dhënë udhëzime se si të bëhet kjo. Pra ju lutem mendoj juaj mendon se larg, sepse ata që ju çon në drejtimin e gabuar dhe vetëm kontrolloni atë. A ta kontrolloni?

Ju lutem vini re se ne nuk këshilla për të lënë këtë çështje ashtu siç është. Ne fuqimisht rekomandojmë për të zgjidhur atë. Ne ju dha mundësi të tjera nëse ekipi vBulletin nuk duan për të korrigjuar bug tyre. Ju mund të përdorni një nga ata si zgjidhje të përkohshme dhe ende kontaktoni ekipin vBulletin për të zgjidhur bug tyre. Nëse ju dëshironi për të zgjidhur atë lutem na tregoni cilat mundësi ju preferoni dhe ne do t'ju udhëzojë më shumë në këtë drejtim. Në këtë moment, sipas dëshirës tuaj - temë konsiderohet zgjidhur.

mario06
25-01-11, 10:57
I u dha atyre informacionin e kështu që unë jam duke pritur për një përgjigje, unë nuk e mbylli këtë çështje ende. :)

Fala

vBET
25-01-11, 17:59
I u dha atyre informacionin e kështu që unë jam duke pritur për një përgjigje, unë nuk e mbylli këtë çështje ende. :)

Fala

Kështu që unë vendosur edhe këtu nuk zgjidhur ende. Ne me të vërtetë do të doja të ju ndihmojë të bëni atë që punojnë:)

tavenger5
26-01-11, 17:50
Pse jeni duke përdorur arkiv përsëri? Kjo është një sasi masive të përmbajtjes të panevojshme kopjuar.

mario06
29-01-11, 08:43
Pse jeni duke përdorur arkiv përsëri? Kjo është një sasi masive të përmbajtjes të panevojshme kopjuar.

Arkivi është i rekomanduar që të jetë dissabled qoftë se duke përdorur Muslimanët nga ekipi Muslimanët, unë nuk jam duke përdorur Muslimanët apo Zoints kështu që nuk ka dobi në paaftësi për mua.
PS. Google ndan dhe marr më të mirë të 2 nga temat e forumit normale dhe temat e forumit Arkivi kështu që ata nuk ju ndëshkoj për atë që nuk është arsye. Këtu është një Guide Google Duplicate Content Guide from Youtube, t'i kushtojë vëmendje:

http://www.youtube.com/watch?v=6hSoXutuj0g

mario06
29-01-11, 08:50
Kështu që unë vendosur edhe këtu nuk zgjidhur ende. Ne me të vërtetë do të doja të ju ndihmojë të bëni atë që punojnë:)


Këtu janë përgjigjet nga Ekipi vBulletin Support, kam dërguar atyre gjithë listën e URL-mail nga Google (si ju dërgova) dhe shembuj thyer tuaj link.


xxxxxxxxxxx
25 Jan '11 11:14


http://mysite.com/archive/index.php/t-61966.html?language=zh-TW

Siç mund ta shikoni, do të ndonjë nga ato urls nuk ka "crash" Kështu që unë nuk jam i sigurt çfarë ata janë duke folur rreth.

Nëse ka një bug, ju lutem jepni mua me bug report. Por nuk ka crashing në vazhdim e sipër.

Të gjithë, të mirë
xxxxxxxxxxx
Ekipi mbështetje, vBulletin

Blerje vBulletin, software më të fuqishme në dispozicion forum. (Http://www.vbulletin.com/)
mailto: support@vbulletin.com



xxxxxxxxxxxx
26 Jan '11 01:12

Personi me të cilin ishin duke folur për të tha se ishte një bug, dhe se ai ishte duke punuar me ne në lidhje me të. Unë nuk shoh një çështje me URL tuaj arkiv, ata nuk janë crashing forum. Unë do të doja të dëgjuar për këtë raport bug, pasi kodi arkivi nuk ka ndryshuar në moshë.


Të gjithë, të mirë
xxxxxxxxxxxxx
Ekipi mbështetje, vBulletin

Blerje vBulletin, software më të fuqishme në dispozicion forum. (Http://www.vbulletin.com/)
mailto: support@vbulletin.com

Pra, këtu ju shkoni Michael, ata kanë deklaruar në përgjigje të shumta që arkivi nuk ka asnjë problem, tani çka më tej?

Fala

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.10.1