PDA

View Full Version: Zgjidhet Googlebot ka zbuluar gabimet



Vetall
14-01-11, 12:49
Mirëdita! Mori një mesazh nga Google:

Googlebot Робот столкнулся с проблемами при сканировании вашего сайта http://www.manual-car.org.ua/.

Робот Googlebot обнаружил чрезвычайно большое количество ссылок на вашем сайте. Это может свидетельствовать о проблеме, связанной со структурой URL-адресов сайта. Возможно, робот Googlebot без необходимости сканирует большое количество различных URL, указывающих на идентичное или похожее содержание, либо сканирует разделы сайта, не требующие сканирования. В результате робот Googlebot может потреблять гораздо больше ресурсов канала передачи данных, чем необходимо. Кроме того, есть вероятность, что он не сможет полностью просканировать все содержание сайта.


Приводим примерный список URL-адресов с возможными проблемами. Обратите внимание, что данный список может быть неполным.


* Http://www.manual-car.org.ua/id/member.php/12471-elili
* Http://www.manual-car.org.ua/et/memberlist.php?&pp=30&order=desc&sort=posts&page=286
* Http://www.manual-car.org.ua/mk/pt/en/tr/yi/af/en/archive/index.php/f-1.html?language=tl
* Http://www.manual-car.org.ua/th/bg/en/ko/en/archive/index.php/f-1.html?language=tl
* Http://www.manual-car.org.ua/yi/memberlist.php?&pp=30&order=asc&sort=reputation&page=107
* Http://www.manual-car.org.ua/?pageid=Mitsubishi&news_all_page=117
* Http://www.manual-car.org.ua/hi/archive/index.php/t-1584.html
* Http://www.manual-car.org.ua/hr/da/cs/archive/index.php/f-1.html?language=tl
* Http://www.manual-car.org.ua/is/es/sw/iw/member.php?u=2342&language=id
* Http://www.manual-car.org.ua/th/member.php?u=15412
* Http://www.manual-car.org.ua/ko/memberlist.php?ltr=0Q&order=DESC&sort=posts&pp=30
* Http://www.manual-car.org.ua/be/showpost.php?p=1338
* Http://www.manual-car.org.ua/ja/member.php?u=2398&tab=aboutme
* Http://www.manual-car.org.ua/af/member.php?u=16856
* Http://www.manual-car.org.ua/sl/showthread.php?p=2711
* Http://www.manual-car.org.ua/ga/af/gl/member.php?u=2525
* Http://www.manual-car.org.ua/zh-CN/member.php/13062-nicko.black
* Http://www.manual-car.org.ua/uk/fi/vi/?pageid=Nissan&language=yi
* Http://www.manual-car.org.ua/tl/showthread.php?t=887&daysprune=-1
* Http://www.manual-car.org.ua/sl/attachment.php?attachmentid=1198&d=1288080097
* Http://www.manual-car.org.ua/da/fa/ko/hi/af/en/archive/index.php/f-1.html?language=tl
* Http://www.manual-car.org.ua/th/member.php?u=509&tab=aboutme
* Http://www.manual-car.org.ua/pt/member.php?u=3692&tab=aboutme
* Http://www.manual-car.org.ua/id/archive/index.php/t-658.html
*
* Http://www.manual-car.org.ua/mt/?
* Http://www.manual-car.org.ua/mk/ko/es/it/fa/af/en/archive/index.php/f-1.html?language=tl
* Http://www.manual-car.org.ua/uk/member.php?u=18428
* Http://www.manual-car.org.ua/fa/ja/lt/archive/index.php/f-1.html?language=tl
* Http://www.manual-car.org.ua/zh-CN/es/sw/de/no/vi/?pageid=Nissan&language=lt
* Http://www.manual-car.org.ua/ca/sl/fi/hi/af/en/archive/index.php/f-1.html?language=tl
* Http://www.manual-car.org.ua/hr/newreply.php?t=1792
* Http://www.manual-car.org.ua/fa/showthread.php?t=1810&page=1
* Http://www.manual-car.org.ua/gl/showthread.php?t=1018&pagenumber=&p=1377
* Http://www.manual-car.org.ua/no/forumdisplay.php?f=57&page=2
* Http://www.manual-car.org.ua/de/?pageid=Kia&news_all_page=24
* Http://www.manual-car.org.ua/et/memberlist.php?&order=asc&sort=username&page=218
* Http://www.manual-car.org.ua/en/showthread.php?t=1587&page=1
* Http://www.manual-car.org.ua/ro/memberlist.php?&pp=30&order=desc&sort=posts&page=441
* Http://www.manual-car.org.ua/ca/member.php/12388-audrius
* Http://www.manual-car.org.ua/es/showthread.php?t=1119&p=1544
* Http://www.manual-car.org.ua/th/fr/es/ko/fa/af/en/archive/index.php/f-1.html?language=tl
* Http://www.manual-car.org.ua/es/es/hu/ar/vi/?pageid=Nissan&language=sw
* Http://www.manual-car.org.ua/da/sk/pt/vi/?pageid=Nissan&language=cy
* Http://www.manual-car.org.ua/lv/member.php?u=9707&tab=aboutme
* Http://www.manual-car.org.ua/id/showthread.php?p=1826
*
* Http://www.manual-car.org.ua/mt/es/ms/nl/yi/member.php?u=2126&language=tl
* Http://www.manual-car.org.ua/it/ar/be/af/ar/tr/member.php?u=1

përdorni robots.txt (http://www.manual-car.org.ua/robots.txt) - si për të rregulluar këto gabime skanograf Google ..? Ju faleminderit!

kamilkurczak
14-01-11, 13:32
hmm Si unë shoh në postin zour ju keni një URL në:
1. attachment
2 anëtar
3. antareve
dhe në dosjen tuaj robots.txt Unë nuk mund të shihni këtë faqe të bllokuara (duhet të jetë për të gjitha gjuhe aktivizuar)

shembull:

Disallow: /forum/mt/member.php
Disallow: /no/member.php
Disallow: /fa/member.php
Disallow: /pl/member.php
Disallow: /pt/member.php
Disallow: /ro/member.php
Disallow: /ru/member.php
Disallow: /sr/member.php
Disallow: /sk/member.php
Disallow: /sl/member.php
Disallow: /es/member.php
Disallow: /sw/member.php
Disallow: /sv/member.php

Disallow: /memberlist.php
Disallow: /af/memberlist.php
Disallow: /sq/memberlist.php
Disallow: /ar/memberlist.php
Disallow: /hy/memberlist.php
Disallow: /az/memberlist.php
Disallow: /eu/memberlist.php
Disallow: /be/memberlist.php
Disallow: /bg/memberlist.php
Disallow: /ca/memberlist.php
Disallow: /zh-CN/memberlist.php
Disallow: /hr/memberlist.php


kështu që i bllokojnë këtë faqe për të gjitha gjuhët në robots.txt.

Po në lidhje me lidhjet e arkiv? Unë kam qenë në arkiv tuaj dhe lidhjet dhe përkthimet në brendësi duket ok, por në këtë mesazh google ju keni një çelës të dyfishtë ose më shumë coge në url. Ndoshta cache vjetër? ju lutem provoni të clead gjitha cache dhe kontrolloni atë përsëri.

Vetall
14-01-11, 14:37
hmm Si unë shoh në postin zour ju keni një URL në:
1. attachment
2 anëtar
3. antareve
dhe në dosjen tuaj robots.txt Unë nuk mund të shihni këtë faqe të bllokuara (duhet të jetë për të gjitha gjuhe aktivizuar)

shembull:

Disallow: /forum/mt/member.php
Disallow: /no/member.php
Disallow: /fa/member.php
Disallow: /pl/member.php
Disallow: /pt/member.php

Disallow: /memberlist.php
Disallow: /af/memberlist.php
Disallow: /sq/memberlist.php
Disallow: /ar/memberlist.php
Disallow: /hy/memberlist.php



kështu që i bllokojnë këtë faqe për të gjitha gjuhët në robots.txt.

- Added robots në të gjitha gjuhët ....


... në këtë mesazh google ju keni një çelës të dyfishtë ose më shumë coge në url. Ndoshta cache vjetër? ju lutem provoni të clead gjitha cache dhe kontrolloni atë përsëri.
- Një sasi që keni në mendje (vBulletin ose server cache cache, FreeBSD)?

vBET
14-01-11, 19:20
Hello. Unë e shoh këtë çështje - ajo është për shkak se ju keni në disa lidhje kodin herë gjuhën! Pra, nuk është lak në lidhje e cila ofron në sasi të pafund të URLs me faqet e njëjtë.

Unë do të shpejtë shikoni se çfarë ndodh atje - ka këto lidhje janë brenda e forumit tuaj (kështu që nuk vBET në forum tuaj në faqen e përkthyer gjeneron URL gabuar), apo ndoshta ju jeni sulmuar nga dikush nga jashtë që në faqen e vet krijuar URL dorë gabuar dhe Google filloi zvarritje atë.

Gjithashtu unë do t'ju jap shtesë. Rregull htaccess i cili do të gjeni URL tillë dhe përcjellëse tek 1 gjuhën që përdoret. Kjo do të zgjidhë këtë çështje.

Ju lutem jepni disa pak kohë për të kontrolluar atë në forumin tuaj të parë:)

vBET
14-01-11, 19:40
Pas kontrollit të shpejtë të lidhjeve të përmendura shoh se ju keni edhe çështje të tjera në forum tuaj - nuk ka lidhje me vBET. Faqet tuaja Arkivi i gjeneron gabuar. Kjo nuk është e lidhur me vBET, sepse ajo ndodh në origjinal - faqe nuk përkthyer.

Ju lutem shikoni këtu:

http://www.manual-car.org.ua/archive/index.php/f-1.html
Nuk ka përmbajtjen ... Ajo duhet të përfshijë lidhje me nën-forume, por kjo nuk ka.

Gjithashtu kontrolluar këtë faqe unë mund të them se vBET gjeneron lidhje të përshtatshme. Kur unë shkova në një përkthyer:

http://www.manual-car.org.ua/pl/archive/index.php/f-1.html

Të gjitha lidhjet në flamuj të tjerë janë në rregull - Mos shtoni më shumë se një kod gjuhë si ju keni nga Google:

http://www.manual-car.org.ua/mk/pt/en/tr/yi/af/en/archive/index.php/f-1.html?language=tl

Ju lutem vini re gjuhën = në fund të URL - ju keni kthyer në lidhjet SEO, kështu që vBET nuk gjeneron asgjë të tillë. Ndoshta keni pasur language = llojin e lidhjeve më parë dhe ndryshuar atë SEO pa shtuar për të. Rregullat e htaccess shtesë që do të përcjellim = gjuhës lidhje me SEO links.

Dhe kjo = gjuha është arsyeja e gjithë çështja. Ju mund të kontrolloni - links krijuar nga vBET janë në rregull pas përkthimit. Links të shkruar me dorë me gjuhën = krijon gabim.

Ju lutem jepni përmbajtjen e plotë tuaj htaccess -. Unë do të shkruaj ju kthehet si duhet të shikojmë pas duke shtuar rregullat e duhura.

Vetall
17-01-11, 06:59
Options + FollowSymLinks
RewriteEngine On
RewriteRule ^ ((urllist | Mapa e faqes) .* \\ (xml |..? Txt) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]

% RewriteCond {HTTP_HOST} ^ manual-car.org \\. Ua $ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.manual-car.org.ua/ $ 1 [R = 301, L]



# RREGULLAT për përkthim lidhje SEO pa motor SEO (në lidhjet e para vBulletin)
# Nëse jeni duke përdorur 'Mod Rewrite Friendly URLs' vB pastaj këto rregulla vetëm para rregullat vB
RewriteRule archive / index.php? / $ 2 & language = $ 1 [L, QSA]
RewriteRule index.php? language = $ 1 [L, QSA]
RewriteRule 2 $? Language = $ 1 [QSA]

#************************************************* ***********************--
# RREGULLAT për përkthim lidhje SEO me Muslimanët (duhet të përfshihen të gjitha rregullat para se të vbseo.php)
# RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & ridrejtuar = / [L, QSA]
# RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php? vbet_lang = $ 1 & ridrejtuar = / $ 2 [L, QSA]

#% RewriteCond {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
# RewriteRule ^ ((arkiva /)?(.* \\. Php (/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

#% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-F
#% RewriteCond {REQUEST_FILENAME}!-D
#% RewriteCond {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | images) /
# RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

#************************************************* ***********************--
# RREGULLAT për faqet jashtë directory forum trajtohen nga vBulletin

# Këto rregulla duhet të jetë në dosje domain kryesore
# RewriteRule index.php? Gjuha = $ 1 & vbet_outside = vërtetë [L, QSA]
# RewriteRule 2 $? Gjuha = $ 1 & vbet_outside = vërtetë [L, QSA]

# Ky rregull duhet të jetë në çdo directory të cilat duhet të jenë mbështetur (pa directory forum vetë)
#% RewriteCond {QUERY_STRING}! Vbet_outside = vërtetë
# RewriteRule ^(.*)$ $ 1? Vbet_outside = vërtetë [L, QSA]


##### Fillimi VB Pro Garage Settings ##########

RewriteRule ^ garage.html garage.php $ [NC, L]
RewriteRule ^ garazh-kategori-([0-9 ]+)-([ 0-9] +). Html $ garage.php? Sub_id = $ 1 & page = $ 2 [QSA, NC, L]
RewriteRule ^ garazh-kategori-([0-9] +). Html $ garage.php? Sub_id = $ 1 [QSA, NC, L]
RewriteRule ^ garazh-shfletoni-([0-9] +). Html $ garage.php? Bëjë = shfletoni & page = 1 $ [QSA, NC, L]
RewriteRule ^ garazh-browse.html $ garage.php? Bëjë = shfletoni [QSA, NC, L]
RewriteRule ^ garazh-search.html $ garage.php? Bëni = kërko [QSA, NC, L]
RewriteRule ^ garazh-automjet-map.html $ garage.php? Bëjë = veh_map [NC, L]
RewriteRule ^ garazh-search_results-([0-9] +). Html $ garage.php? Bëjë = search_results & page = 1 $ [QSA, NC, L]
RewriteRule ^ garazh-search_results.html $ garage.php? Bëjë = search_results [QSA, NC, L]
RewriteRule ^ garazh-timeslips-([0-9] +). Html $ garage.php? Bëjë = timeslip & page = 1 $ [QSA, NC, L]
RewriteRule ^ garazh-timeslips.html $ garage.php? Bëjë = timeslip [QSA, NC, L]
RewriteRule ^ garazh-automjeteve-([0-9] +)-AllImages-([a-ZA-Z0-9_-] +). Html $ garage_vehicle.php? Bëjë = view_vehicle & subdo = images & rendit = të gjitha & id = 1 $ [NC, L ]
RewriteRule ^ garazh-automjeteve-([0-9 ]+)-([ a-ZA-Z0-9_-] +). Html $ garage_vehicle.php? Bëjë = view_vehicle & id = 1 $ [NC, L]
RewriteRule ^ garazh-image-komente-([0-9 ]+)-([ 0-9] +). Html $ garage_comments.php? Bëjë = view_img_comments & id = $ 1 & page = 2 $ [NC, L]
RewriteRule ^ garazh-image-komente-([0-9] +). Html $ garage_comments.php? Bëjë = view_img_comments & id = 1 $ [NC, L]
RewriteRule ^ garazh-user-view-([0-9] +). Html $ garage.php? Bëjë = user_garage_view & id = 1 $ [NC, L]
RewriteRule ^ garazh-bashkëngjitni-([0-9] +). Html $ garage_attachment.php? Id = 1 $ [NC, L]
RewriteRule ^ garazh-bashkëngjitni-([0-9] +)-full.html $ garage_attachment.php? Id = $ 1 & attach_type = plotë [NC, L]
RewriteRule ^ garazh-view-timeslip-([0-9] +). Html $ garage_timeslips.php? Bëjë = view_timeslip & id = 1 $ [NC, L]
RewriteRule ^ garazh-gjitha-komente-([0-9] +). Html $ garage_comments.php? Bëjë = viewall & page = 1 $ [NC, L]
RewriteRule ^ garazh-gjitha-comments.html $ garage_comments.php? Bëjë = viewall [NC, L]
RewriteRule ^ garazh-shfletoni-make-([0-9 ]+)-([ a-ZA-Z0-9_-] +). Html $ garage.php? Bëjë = browse_front_model & front_make_id = 1 $ [NC, L]
RewriteRule ^ garazh-shfletoni-model-([0-9 0-9 ]+)-([ ]+)-([ a-ZA-Z0-9_-] +). Html $ garage.php? Bëjë = browse_model & front_model_id = $ 2 & page = 1 $ [NC, L]
RewriteRule ^ garazh-shfletoni-model-([0-9 ]+)-([ a-ZA-Z0-9_-] +). Html $ garage.php? Bëjë = browse_model & front_model_id = 1 $ [NC, L]

##### End VB Pro Garage Settings ##########

kamilkurczak
17-01-11, 14:20
hello,

Siç tha Michał url indeksuar me kod gjuhën brenda mund të sigurojë këtë çështje.

Siç e shoh unë ju nuk e përdorni Muslimanët?
Unë do të kontrollojë htaccess. Tuaj Fille dhe shkruani këtu një të re për ju, sepse kodin nga FAQ është duke punuar vetëm me Muslimanët.
Unë jam duke punuar në doze për ju.

kamilkurczak
18-01-11, 15:00
Përshëndetje,
Unë kam një doze për ju.
Kjo zgjidhje ju përcjellim nga kodi i gjuhës shumë (shembull: / pl / ru / IW /) në një kod gjuhës (në këtë shembull duhet të jetë / pl /)
Kjo është zgjidhje për faqe foruma:

1.open, modifikoni dhe të bëjë një kopje të / forum root / përfshin file / vbenterprisetranslator_functions_hooks.php
2. në këtë fotografi të gjeni:

function vbet_global_bootstrap_complete() {
3. në këtë funksion të gjeni:

if (THIS_SCRIPT != 'css' && !$vbulletin->userinfo['userid'] && $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_guestfilecache_use'] && vbet_isLangOn($_REQUEST['language'], 'vbenterprisetranslator_guestfilecache')
4. PARA paste këtë kod:

if ('REQUEST_URI' == $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_linkstype'] && $_REQUEST['goto'] != 'newpost' && $_REQUEST['language'])
{
require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_url_tracking.php');
$url = str_replace('/'.$_REQUEST['language'].'/', '/', $_SERVER['REQUEST_URI']);

if(preg_match('/\/('.VBET_LANGUAGESMATCH.')\//',$url))
{

$url = preg_replace('/('.VBET_LANGUAGESMATCH.')\//','',$url);
exec_header_redirect($url);
}
}
5. ruajtur dhe përditësimin e file.
6. provuar atë.

dhe këtu ju keni një zgjidhje për pjesë të arkivit të forumit tuaj:

1.open, modifikoni dhe të bëjë një kopje të / forum root / përfshin file / vbenterprisetranslator_functions_hooks.php
2. në këtë fotografi të gjeni:

function vbet_archive_complete(&$output) {
3. në këtë funksion të gjeni:

$vboptions['cutbburl'] = vbet_createURLForAddressNoReplace($_REQUEST['language'], $vboptions['cutbburl']);
}
4. paste PAS këtë kod:

if ('REQUEST_URI' == $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_linkstype'])
{
$url = str_replace('/'.$_REQUEST['language'].'/', '/', $_SERVER['REQUEST_URI']);

if(preg_match('/\/('.VBET_LANGUAGESMATCH.')\//',$url))
{

$url = preg_replace('/('.VBET_LANGUAGESMATCH.')\//','',$url);
exec_header_redirect($url);
}
}
5. ruajtur dhe përditësimin e file.
6. provuar atë.

Ju lutemi, pas kësaj ndryshon konfirmuar atë këtu dhe unë do të kontrollojë se si punon në forum tuaj.

Unë jam duke pritur për konfirmim.
Unë do të shkojë këtë thread në pjesën e raportimit bug.
Zgjidhen dhe do të përfshihen në relase ardhshëm.
Thanks.

Vetall
18-01-11, 20:15
Hi! Faleminderit për punën tuaj! vetëm mua në dosje / forum root / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_hooks.php nuk kanë:

function vbet_global_bootstrap_complete() {


if (THIS_SCRIPT != 'css' && !$vbulletin->userinfo['userid'] && $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_guestfilecache_use'] && vbet_isLangOn($_REQUEST['language'], 'vbenterprisetranslator_guestfilecache')

por nuk është:

if (THIS_SCRIPT != 'css' && !$vbulletin->userinfo['userid'] && $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_guestfilecache_use']


I vënë atë në para të kodit tuaj:

if ('REQUEST_URI' == $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_linkstype'] && $_REQUEST['goto'] != 'newpost' && $_REQUEST['language'])
{
require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_url_tracking.php');
$url = str_replace('/'.$_REQUEST['language'].'/', '/', $_SERVER['REQUEST_URI']);

if(preg_match('/\/('.VBET_LANGUAGESMATCH.')\//',$url))
{

$url = preg_replace('/('.VBET_LANGUAGESMATCH.')\//','',$url);
exec_header_redirect($url);
}
}


Unë gjithashtu përfundoi Ndryshimi i dytë:

$vboptions['cutbburl'] = vbet_createURLForAddressNoReplace($_REQUEST['language'], $vboptions['cutbburl']);
}
if ('REQUEST_URI' == $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_linkstype'])
{
$url = str_replace('/'.$_REQUEST['language'].'/', '/', $_SERVER['REQUEST_URI']);
// if languages code is still in url
if(preg_match('/\/('.VBET_LANGUAGESMATCH.')\//',$url))
{
//all unnecessary languages are cut off immediately (no more redirection)
$url = preg_replace('/('.VBET_LANGUAGESMATCH.')\//','',$url);
exec_header_redirect($url);
}
}
}
function vbet_editor_toolbar_end(&$editor_template_name) {
require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_utils.php');


Kontrollo:


http://www.manual-car.org.ua/zh-CN/es/sw/de/no/vi/?pageid=Nissan

- Është shndërruar në


http://www.manual-car.org.ua/zh-CN/?pageid=Nissan

- Works!



http://www.manual-car.org.ua/ca/sl/fi/hi/af/en/archive/index.php/f-1.html?language=tl

- Jo konvertuar mbetet i njëjtë:


http://www.manual-car.org.ua/ca/sl/fi/hi/af/en/archive/index.php/f-1.html?language=tl[- Does not work ... :-(

kamilkurczak
19-01-11, 10:22
hello,

Së pari, ju lutem redaktoni shkrimin tuaj, sepse ajo nuk është përkthyer (ju lutemi të vendosur një gjuhë të mirë)
kështu që ju lutemi provoni këtë kod në arkiv:
dhe këtu ju keni një zgjidhje për pjesë të arkivit të forumit tuaj:

1.open, modifikoni dhe të bëjë një kopje të / forum root / përfshin file / vbenterprisetranslator_functions_hooks.php
2. në këtë fotografi të gjeni:

function vbet_archive_complete(&$output) {
3. në këtë funksion të gjeni:

$vboptions['cutbburl'] = vbet_createURLForAddressNoReplace($_REQUEST['language'], $vboptions['cutbburl']);
}
4. paste PAS këtë kod:

if ('REQUEST_URI' == $vbulletin->options['vbenterprisetranslator_linkstype'])
{
require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_url_tracking.php');
$url = str_replace('/'.$_REQUEST['language'].'/', '/', $_SERVER['REQUEST_URI']);

if(preg_match('/\/('.VBET_LANGUAGESMATCH.')\//',$url))
{

$url = preg_replace('/('.VBET_LANGUAGESMATCH.')\//','',$url);
exec_header_redirect($url);
}
}
5. ruajtur dhe përditësimin e file.
6. provuar atë.

Ju lutemi, pas kësaj ndryshon konfirmuar atë këtu dhe unë do të kontrollojë se si punon në forum tuaj.

Unë jam duke pritur për konfirmim.

Thanks.

Vetall
19-01-11, 14:15
Thanks ****** Ndryshimet e përmbushura - punon ...


http://www.manual-car.org.ua/ca/sl/fi/hi/af/en/archive/index.php/f-1.html?language=tl


për të zëvendësuar:



http://www.manual-car.org.ua/tl/archive/index.php/f-1.html?language=tl

kamilkurczak
20-01-11, 10:05
Faleminderit për konfirmimin tuaj. zgjidhur:)

ctrenks
25-01-11, 16:44
A ka kjo të bëjë një 301 aktuale përpara pse? R = 301

kamilkurczak
26-01-11, 11:18
Kjo është një zgjidhje për vBET version 4 por ju përdorni një vBET në 3 version:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 supports automatic translations