PDA

View Full Version: Zgjidhet Problem kur vizitorët e regjistruar



tomee123
21-11-09, 20:28
Përshëndetje të gjithë vizitorëve të përpiqen për të, kur Join Forum treguar atyre mesazhin e mëposhtëm Ju keni zgjedhur të mos pranojë kushtet e Forumit, kështu që ju nuk do të jetë në gjendje të vazhdojë në regjistër. Klikoni këtu për t'u kthyer në shtëpi, ose shtypni butonin 'Back' në shfletuesin tuaj, nëse jeni dakord me rregullat e forumit tani. Ky problem është në të gjitha gjuhët A ka një zgjidhje për këtë problem? Thanks

vBET
21-11-09, 20:42
Ju lutem me PM lidhje me forumin tuaj.

tomee123
21-11-09, 20:53
syrionline.com/vb3

vBET
21-11-09, 21:25
Ju lutem përdorni konfigurimin vBET dhe të vendosur se ju keni të drejtë të urdhërojë majtë - ajo do të ndryshojë atë të majta në të djathtë për gjuhët përkatëse. Tani ajo nuk është i lexueshëm për shumë njerëz.

Ju lutem vini re se sipas Opera forum juaj nuk është i lexueshëm - çdo gjë është rrjedhin.

Edhe unë nuk mund ta gjeni lidhjen për të regjistroheni - disa hint, ku do të gjeni atë? :)

tomee123
21-11-09, 21:30
E pra unë ndryshoi drejtimin e Forumit djathta në të majtë për një lidhje me këtë regjistër është syrionline.com/vb3/register.php? Language = sq

vBET
21-11-09, 21:51
Si unë mund të shoh kjo ndodh edhe për faqe nuk përkthyer (unë nuk jam i sigurt - unë nuk e kuptojnë atë don pa përkthim, por e shoh se ka paralajmëruar në vend të formularit të regjistrimit). Kjo është arsyeja pse unë jam duke menduar se nuk është faji i vBET. Ju lutem kontrolloni atë në faqen tuaj origjinale nëse të njëjtën gjë të ndodhë që ju gjithashtu mund të disable vBET dhe kontrolloni përsëri. Nëse ende të ndodhë atëherë ju duhet të shikoni diku tjetër, sepse ajo nuk është faji vBET.

Please let me know jam drejtë.

tomee123
21-11-09, 22:05
Punës time të mirë dhe nuk ka asnjë problem me çdo problem e forumit dhe regjistrimit brenda Forum punon mirë, por problemi është se kur kam zgjedhur një gjuhë tjetër nga gjuha origjinale e forumit, për shembull, ishte një vizitor nga Australia për të zgjedhur gjuhën e Forumit vendit regjistruar tregojnë atij një letër që ai nuk pajtohen me rregullat e Forum A keni një ide?

tomee123
21-11-09, 22:09
Punon mirë

http://www.syrionline.com/vb3/register.php

tomee123
21-11-09, 22:12
Nuk punon dhe kur për të miratuar ligjet e forumit dhe të ndjekin-up tregon më të gabuar, Unë nuk e kanë bërë miratimin e ligjeve http://www.syrionline.com/vb3/register.php?language=en

vBET
21-11-09, 22:41
Punës time të mirë dhe nuk ka asnjë problem me çdo problem e forumit dhe regjistrimit brenda Forum punon mirë, por problemi është se kur kam zgjedhur një gjuhë tjetër nga gjuha origjinale e forumit, për shembull, ishte një vizitor nga Australia për të zgjedhur gjuhën e Forumit vendit regjistruar tregojnë atij një letër që ai nuk pajtohen me rregullat e Forum A keni një ide?

Po kërkoj për tani të dhëna.

vBET
21-11-09, 22:47
Një e dhënë - siç e shoh unë, pasi duke klikuar butonin e regjistrimit nuk ka sjellë që ju të formularit të regjistrimit (url register.php?do=register), Por vetëm për përcaktimin mail (register.php?do=vMail).

Në këtë moment unë nuk kam asnjë ide që e bën këtë shkakton këtë çështje, por ne thjesht mund të kontrolloni atë. Nëse ju mund të lutem për një moment të ndryshojë konfigurimin tuaj, kështu që duke klikuar butonin e regjistrimit gjenerojnë formën e regjistrimit të tërë. Gjithashtu ju lutem më tregoni se si ta konfiguroni vBulletin që të ketë sjelljen e Forumit tuajat - unë do të provuar atë në forumet testet tona.

tomee123
21-11-09, 23:07
Një e dhënë - siç e shoh unë, pasi duke klikuar butonin e regjistrimit nuk ka sjellë që ju të formularit të regjistrimit (url register.php?do=register), Por vetëm për përcaktimin mail (register.php?do=vMail).

Në këtë moment unë nuk kam asnjë ide që e bën këtë shkakton këtë çështje, por ne thjesht mund të kontrolloni atë. Nëse ju mund të lutem për një moment të ndryshojë konfigurimin tuaj, kështu që duke klikuar butonin e regjistrimit gjenerojnë formën e regjistrimit të tërë. Gjithashtu ju lutem më tregoni se si ta konfiguroni vBulletin që të ketë sjelljen e Forumit tuajat - unë do të provuar atë në forumet testet tona.

Unë u ndal Produkt bëj = vMail
Kontrolloni postën
Problemi vazhdon
Tani tregon një lidhje në register.php formularin e regjistrimit? A = regjistruar

vBulletin
Unë kam një të vërtetë licencë

vBET
21-11-09, 23:16
OK. Unë jam ende në kërkim. Një aluzion - ndoshta ka disa çështje me redirections (nëse 301 redirection ndodh atëherë ajo do të humbur informata për marrëveshje për kushtet forum). Unë do të shkruaj një robot në pak minuta kështu që unë do të shohim bën diçka të tillë ndodh. Të jetë i qetë - ne do të gjejmë zgjidhje për këtë:)

vBET
21-11-09, 23:30
OK - Unë e di arsyen. Kjo është ajo që kam menduar - se ju keni redirection, sepse në formë URL qëndron pa parameter gjuhë. Kjo është arsyeja pse ndodh redirection. Unë pyes veten pse URL në formë nuk ka ndryshuar (ajo duhet të jetë) - Unë do të hetojë atë tani:)

vBET
21-11-09, 23:35
A jeni duke përdorur disa mod e cila ndryshime URLs në formë? Po kërkoj në kodin mod, kodin html dhe forumin tonë html kod. Ajo duhet të punojnë. Pra për hetime të mirë unë do të duhet qasje në forum tuaj. Ju lutemi PM mua qasje në FTP tuaj (ndoshta unë nuk do të duhet CP Admin).

vBET
22-11-09, 02:04
Një pyetje e rëndësishme - a jeni në drejtimin e vBET 3.x ...?

Ajo duket sikur ju ta keni 2.x lirë vBET që sapo bërë përkthime dhe nuk mbështetjen e komunitetit shumë gjuhë. Nëse ju doni përdoruesit tuaj shkruani mesazhe në gjuhë të ndryshme dhe do të nënshkruajë deri në forum tuaj nga vende të tjera atëherë ju keni për të blerë vBET licencës 3.x. Na vjen keq unë nuk kam kërkuar atë në fillim do të na stendat e sigurtë shumë kohë;)

tomee123
22-11-09, 19:17
Pra A ju të pranoni pagesa me Western Union? A është me të jetë një promotor i zonave produktin tuaj ((Lindja e Mesme)) paguhet: D

tomee123
23-11-09, 14:58
Pra A ju të pranoni pagesa me Western Union? A është me të jetë një promotor i zonave produktin tuaj ((Lindja e Mesme)) paguhet: D
Unë nuk shoh ndonjë përgjigje! : O

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.10.1