PDA

View Full Version: Zgjidhet User CP opsion në profilin doesnt përditësimin lang settings



tsak76
24-11-10, 19:06
User Cp mundësi për të zgjedhur lang doesnt punë jo edhe këtu. i zgjedhur greke për shembull dhe ajo doesnt ndryshojë, vetëm duke klikuar flamuri ajo ndryshon, kam vënë re se në forum ime e parë kështu që unë provuar këtu dhe të tij të njëjtën

mateuszr
25-11-10, 10:16
Përshëndetje,

shikoni në përshkrimin e këtij opsioni:

Në cilën gjuhë do të jetë me shkrim postimet tuaja. Forum automatikisht do të përkthehet postimet tuaja tek të tjerët përdoruesit gjuhë. Gjithashtu ajo do të përkthehet postimet e bëra në gjuhë të tjera në gjuhën tuaj default.
Kjo do të thotë, ju nuk keni nevojë të tag postimet tuaja me [lang] - Forumi do të zbulojë automatikisht gjuhën tuaj, por ka një opsion admin, që mund të kufizojnë këtë njohje në
AdminCP -> VBET -> Google -> Google Language Detectionyou'll të gjeni aty një desciption të detajuar, se si funksionon.

Në AdminCP ka edhe një tjetër mundësi:

AdminCP -> VBET -> Misc -> Redirect në gjuhën e përdoruesit
që automatikisht do të ju përcjellim në gjuhën shfletuesi juaj i parazgjedhur së. Ai nuk punon në forumin tonë, sepse ky opsion është me aftësi të kufizuara këtu.

Thread u zhvendos në pjesën e problemeve

tsak76
25-11-10, 22:43
Unë tani provë

tsak76
25-11-10, 22:45
Konfigurimet e mia këtu janë në gjuhën greke, por e shoh postimet anglisht

mateuszr
26-11-10, 09:40
Po, ju bëni dhe ju shihni ato saktë - pse? Unë e kam përgjigjur në përgjigjen time të parë:) Apo ndoshta ju jeni duke folur për diçka tjetër ...
Ju do të shihni greke vetëm në rastet, kur opsion AdminCP është vendosur në Përcjellin automatike ose kur ju zgjidhni atë me dorë nga flamujt në krye.

tsak76
26-11-10, 19:02
Plz më thoni saktësisht se çfarë kam për të vendosur ndoshta pas një screenshot. Unë dua përdorues i cili zgjedh lang nga usercp të përcjellim në atë lang. i dont lejojë flamuj për reg përdoruesit thanx

mateuszr
09-12-10, 08:33
AdminCP -> VBET -> Misc -> Redirect në gjuhën e përdoruesit
Falë këtij opsioni mund të përcjellim përdoruesit në gjuhën e shfletuesit të tyre dhe kjo vendosjen parazgjedhur është i pavarur nga "UserCP 'vendosur, e cila është përdorur për qëllime përkthimin (e kam përshkruar tashmë atë në përgjigje ime e parë)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1