PDA

View Full Version: Zgjidhet Nevojë për ndihmën tuaj / opinionin mbi problemin backup



dacho
23-11-10, 17:09
Unë të backups e përditshme të bazës së të dhënave
Kam bërë mysqldump rregullt.
Kur unë të rivendosur nëpërmjet komandës - mysql dbname <filetorestore.sql
Zhdukur tabelat përkthimit të gjuhës
(Aksidentalisht, asnjë mesazh gabimi, pasi rikonstruksioni i dha fund)

Kjo është vetëm një sistem përkthimi krijuar tabelat

Si mund të propozojnë për të zgjidhur këtë?

Nga mënyra njeriu im Systeme gjithashtu tha se nuk ka si tabelat që përmbajnë fushën BLOB (fushë duhet të shmangin të jetë - sipas mendimit)

mateuszr
25-11-10, 10:42
Përshëndetje,

ne përdorim 3 tavolina cache për çdo gjuhë për arsye për të minimizuar përdorimin e fushave të tekstit të gjatë. Megjithatë, në qoftë se tekstet janë të mëdha, ne duhet ruajtur ato në cache në atë mënyrë, por këta të shkurtër janë duke u ruajtur në kolona të indeksuar plotësisht.

Nëse ne flasim për çështjen tuaj, ne nuk e kuptojnë saktësisht, çfarë do të thotë .. Herë të parë Shkruani tuaj, se tabelat përkthimi janë të humbur dhe një herë tjetër - nuk ka asgjë duke u krijuar POR këto tabela. A mund të përshkruani atë edhe një herë?
Gjithsesi, çfarëdo qoftë ajo, unë sugjeroj që të shikoni në file backup dhe kontrolloni, nëse këto elemente nuk është krijuar zbatohen pas backup ose aksidentalisht, ata janë larguar gjatë procesit të backup, por jo të krijohen përsëri, kur është bërë.

dacho
25-11-10, 20:05
Unë do të përpiqemi për të vënë veten përsëri në pikë dhe të shpjegojë problemin e kam krijuar një sistem automatik backup një herë çdo ditë rruga që unë të krijuar rezervë është: mysqldump rregullta sa më shpejt që të rivendosur backup: mysql dbname <filetorestore.sql
מסיבה כלשהי הגיבוי ללא טבלאות שנוצרו עם Vbet

נ.ב.
אני לא מקבל שגיאה ב phpMyAdmin

kamilkurczak
27-11-10, 14:00
hello,
Kjo nuk është çështje vBET sepse backup dhe për të rivendosur janë bërë vetëm nga MySQL, jo vBET.
Ju lutemi të përpiqet të riparojë tavolina juaj bazës së të dhënave nga admincp-> Mirëmbajtja-> Riparimi / Tabelat Jam optimist ndoshta tavolina nuk janë në rezervë, sepse ata janë të dëmtuar. Ju lutemi provoni.

Së dyti, ju lutem kontrolloni komandat tuaja backup, ndoshta ju keni disa kufizime. Ndoshta ju bëni një backup vetëm për tabelat në motor InnoDB.
vBET përdorni tabelat në motor myisam.

Ne nuk mund të ju jap një zgjidhje se si të rregullohet, sepse kjo nuk është çështje vBET.

Thanks

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 enjoy automatic translations