PDA

View Full Version: Bërë tashmë Grupet e mesme për përdoruesit të varet nga gjuha amtare për çdo përdorues



yahoooh
13-11-10, 17:32
Unë sugjeroj që të bëjë Grupet e mesme varen nga gjuha që ata preferojnë, ose gjuha amtare

kjo do të mundësojë përdoruesve të kontrollit të ndryshme që ata përdorin gjuhën e tyre tek postimi i
kështu që ne mund të bëjë nuk someforums për përdoruesit gjuhë të veçantë
gjithashtu të dërgoni e-mail ose ofron të varet nga gjuha, kur ata i përkasin grupit të mesme

Grupi seconday përdoruesit:
përdoruesit anglisht
përdoruesit arabic
dhe kështu me radhë

kjo duhet të varet nga ajo që ata zgjedhin nga registeration si gjuhën e tyre amtare
dhe me aftësinë për të ndryshuar atë nëse ai Zgjidhni gjuhën gabuar për atë
dhe atëherë ai do të transferohet në një grup me të mesme

i përdorin vbet për një vit para se të ndaluar atë temporarly deri sa të përfundojë të përmirësuar në VB 4 me të gjitha Fixed bugs
dhe ka tashmë përdoruesit nga vende të ndryshme dhe unë dua një kontroll të veçantë të varet edhe gjuhën e tyre amtare

yahoooh
13-11-10, 18:20
ju mund të tranfer këtë temë të vbet4 Feature request

vBET
14-11-10, 13:52
Ideja e atje ku është mjaft e zgjuar:) Jo domosdoshmërisht duke përdorur anëtarësimin e mesme (në disa forume kjo mund të tashmë kanë domethënie të veçantë) - ashtu si grup.

Ne tashmë kemi kërkesa funksion të lejuar treguar njoftimet në varësi të paracaktuar gjuhën e përdoruesit. Lista mund të jetë zgjidhje (nuk e shikoni atë, por mendoj se sistemi i njoftimit përfshin mundësinë për të përcaktuar njoftimit për grupin).

Pra, si Unë e kuptoj që ju doni vBET për të krijuar atje ku të veçanta për çdo gjuhë të mbështetur. Ne do të përdorim disa prefiksin, si vbet_ apo lang_, ose language_ - kështu që të gjithë ata që grupet do të jenë së bashku në qoftë se tregohet në mënyrë alfabetike (me siguri vbet_ - për të shmangur konfliktet e mundshme). Gjithashtu vBET automatikisht do të vendosur këtë grup me bazë të paracaktuar gjuhën e përdoruesit. A është e drejtë?

Tani - të pranuar:) Ju lutem konfirmoni detaje se si ajo duhet të punojnë. Gjithashtu - siç kam shkruar ne nuk duam të përdorni anëtarësimin e mesme. Zbatohet vetëm një grup me të përdoruesit (nuk ka kufizim të grupeve të shumës) - është kjo në rregull?

yahoooh
14-11-10, 15:48
Përshëndetje
nëse ju i kuptoni funksionet e | "anëtarësimin e mesme"
ju do të kuptoni se do të jetë hapi tjetër i madh për vbet
Grupi e mesme mund të fshihet në çdo kohë dhe përdoruesit i përkasin ajo do të mbahen në grupin kryesor

Gjithashtu grupi i mesëm do të na japë një shumë të kontrollit të lejes varet nga ajo ose vetëm injorojnë atë dhe për të marrë lejet e parësore të cilat do të regjistrohen deafult përdoruesit grup apo ndonjë grup me të tjera primare

për shembull:
Njoftimi mund të kontrollohet varet id grupit seconday
shohin ose nuk e shohin forume të veçanta për grup të veçantë seconady

Nuk janë një shumë e shumë shembuj për këtë
dhe kështu që nëse kemi bërë grupet seconady me emrat e gjuhëve dhe kur përdoruesi ka zgjedhur gjuhën e nënës për të, ai do të jetë automaticly në këtë grup e mesme
përdorues: john
të zgjedhin: angleze si gjuhë amtare
ai do të jetë në anëtarësimin e mesme e cila është: anglisht
dhe ai do të marrë lejet të varet se çfarë i duan ato anglisht folës


nëse pronari doni te e levizni vbet ai mund të mbajë ato grupet e mesme, nëse ai dëshiron ose hequr atë me produktin
ajo nuk do të ndikojë në të gjitha ashtu vBulletin ajo është atje ku e mesme dhe ju mund të lexoni dhe të provuar atë më vBulletin manual

plz kemi nevojë seconday grup me jo atje ku primare dhe ju mund të lexoni për të dhe testit të mesëm grupi sistemit përdorues në vBulletin
faleminderit

vBET
17-11-10, 00:13
Unë nuk jam i sigurt jemi ne flasim për të njëjtën gjë apo jo. A ju si "grup me të Mesëm" e kuptojnë "Grupet shtesë" apo jo? Nëse jo - ju lutem pika mua si mund ta vënë në CP Admin këtë "grup me i mesëm" për përdoruesit e zgjedhur.

yahoooh
17-11-10, 06:14
Po ajo është: e Anëtarëve shtesë

vBET
17-11-10, 21:53
Pra, - nuk ka problem;)

vBET
14-12-10, 23:33
Bërë dhe do të përfshihen në vBET 4.3.0:) roli i ri do të krijohet automatikisht për çdo gjuhë. Dhe kjo do të menaxhohet automatikisht për të mbajtur për rolin e përdoruesit të përshtatshme për të zgjedhur gjuhën e tij default:)

yahoooh
09-01-11, 08:57
ok i vetëm rinovojë VBE e mia
Unë shpresoj se versioni i ri përfshijnë Grupet e tjera në mënyrë që çdo gjuhë do të bëjë anëtarësimin shtesë

Lundgren
18-04-11, 19:50
Bërë dhe do të përfshihen në vBET 4.3.0:) roli i ri do të krijohet automatikisht për çdo gjuhë. Dhe kjo do të menaxhohet automatikisht për të mbajtur për rolin e përdoruesit të përshtatshme për të zgjedhur gjuhën e tij default:)
Do të thotë kjo se unë mund të vënë veten në, thonë se të dy grupet për anglisht dhe suedisht, dhe pastaj nëse një tekst është shkruar në ose unë do të jem në gjendje të lexojnë atë papërkthyera by default? Apo duhet të bëjë një kërkesë të re për këtë funksion?

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vBET Translator 4.10.1