PDA

View Full Version: Bërë tashmë vBET gjatë regjistrimit në Tabelat vB4 përdor



StarBuG
08-11-10, 21:03
Hi

Në formën e regjistrimit në vBulletin vBET 4.x seri përdor tabelat për mundësitë e gjuhës të zgjedhur nga.

vB4 është tryezë të lirë dhe përveç bug se një opsion gjuha është pozicionuar në vendin e majtë, ku emrat vetëm në vendosjen e duhet të jetë se nuk duhet të përdorin tabelat.

Unë nuk mund ta gjeni në pjesën template ose kodin ku "vbet_language_options" është i definuar në mënyrë që unë mund të ndryshojë atë vetë.

Ju lutemi të sigurojë një fix që nuk përdor tabelat në vB4

Shumë falemnderit

StarBuG

vBET
09-11-10, 12:32
Hi

Aktualisht brezin e opsioneve Gjuha e albumit për formularin e regjistrimit është hardcoded në / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_hooks.php në funcition vbet_register_form_complete.

Përdorimi i strukturave të përshtatshme HTML nuk është një bug. Ajo është gjithashtu një problem që nuk gjithçka është duke punuar mirë. Kështu që unë të lëvizë këtë në funksion kërkesa seksion.

Ju lutem vini re se kjo është gjëja më e mirë për të përdorur mjet i duhur për punën e duhur. Ne paraqesë opsione gjuhësore në kolona dhe për këtë tavolina janë mjet i duhur. Nuk ka absolutisht asgjë të keqe në të, ajo është e mirë.

Gjithashtu nuk është e vërtetë se është i lirë vBulletin 4.x e tabelave - ai përdor atë shumë. Vetëm ju lutem shkoni te CP tuaj Admin dhe në templates kërkoni për <tavolinë ...

Në këtë moment kjo kërkesë është refuzuar të ndryshojë si ndryshimi i cili i jep vlerë shtesë. Nëse keni sugjerime specifike se si ju do të donit që të ketë atë që ne mund ta konsiderojnë atë përsëri. Ende ju lutem mbani në mendje se përdorimi i strukturave të përshtatshme HTML nuk është një bug:)

StarBuG
09-11-10, 13:45
99% e të gjitha styling në frontend përdoruesi nuk është duke përdorur tabela.
Në formularin e regjistrimit vetëm pjesa vBET është duke përdorur tabela.
vBulletins opsionet e regjistrimit janë shfaqur të gjitha nëpërmjet CSS.

Përveç kësaj, ajo është ende një bug se një opsion gjuhë shfaqet në të majtë
ku vetëm titullin e vendosjes duhet të jetë.

Nëse ju nuk e konsiderojnë largimin përdorimin e tabelave të paktën rregulluar këtë çështje shfaqjen e
një gjuhë beeing shfaqet në anën e majtë nën emrin e vendosjes.

Shih këtu për një demo e problemit: Patientenfragen.net Bei - wir haben die Antworten Regjistrohuni (http://www.patientenfragen.net/register.php)


Faleminderit

StarBuG

vBET
09-11-10, 18:03
Ju lutem vini re se ai është shfaqur si kjo në qëllim. Shumica e përdoruesve të përdorin të gjitha 52 gjuhë dhe duan të shfaqin atë në 4 kolona, kështu që ne ekran atë në tërë hapësirën në dispozicion për ta bërë atë të arsyeshme atje.

Gjithsesi - ne do të kontrollojë se si do të duket kur do të vendoset vetëm në kolonën 2 (si mundësi të tjera dhe përshkrimet) dhe të paktën ne do t'ju ofrojë lë të kuptohet se si të ndryshojë atë:)

StarBuG
09-11-10, 18:29
Faleminderit.

Looking forward to fix.

Unë jam një perfectionist kur është fjala për forumet e mia dhe diçka të vogël si kjo pengon mua shume: p

kamilkurczak
10-11-10, 14:04
Përshëndetje starBug,

Unë kam një aluzion për ju. Ju duhet vënë tabelën tonë në <div class="rightcol"> </ div>

Çfarë duhet të bëni?
1. të bëjë një kopje të këtij skedar: root forum / përfshin / vbenterprisetranslator_functions_hooks.php

2. Find in this file

function vbet_register_form_complete(&$customfields_profile, &$show) {
3. në këtë funksion të gjeni:

$vbet_language_options = '<table class="multifield group" cellpadding="4" cellspacing="1" border="0"><tr>';
dhe të zëvendësojë me:

$vbet_language_options = '<div class="rightcol"><table class="multifield group" style="width: 100%" cellpadding="4" cellspacing="1" border="0"><tr>';

4. në këtë funksion të gjeni:

$vbet_language_options .= '</tr></table>';
dhe të zëvendësojë me

$vbet_language_options .= '</tr></table></div>';

Edited
duket e mirë tani kështu do të përfshihen në relase e ardhshme

Thanks

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET Translator 4.10.1