PDA

View Full Version: Zgjidhet kur i aktivizuar shfletuesin mysafir cache thotë lak pafund dhe të mbyllur



webmastersite
13-10-10, 06:35
Unë nuk mund të përdorë cache mysafir, sepse kur i aktivizuar atë që flokët shfletuesin tim kur unë përpiqem të shfletoj në mes të faqeve.

kamilkurczak
13-10-10, 08:37
Përshëndetje,
Kam nevojë për një informacion më shumë. Ju lutem përshkruani problemin tuaj më të mirë.
Paste këtu një url për faqe me çështje, përmbajtjen e çështjes, se si unë mund të riprodhoni këtë çështje në tuaj ose web faqen time.
Thanks

webmastersite
13-10-10, 09:43
1) I aktivizuar cache mysafir
2) I hapur url me Firefox dhe Chrome: Webmaster Forums (http://www.webmastersite.ws)
3) Unë klikoni tjera trabslated gjuhën faqe Webmaster Forumu (http://www.webmastersite.ws/tr/) dhe Tum Hey! (Http://www.webmastersite.ws/tr/introduce-yourself/27211-hey-t% C3% BCm.html) ose ndonjë faqe tjetër të përkthyera.
4) Firefox apo Chrome thotë se për shkak të loop pafund ne nuk mund të tregojnë faqe (faqen e bardhë duket). Shfletuesin tim nuk mund të trajtojë në faqe.

kur i çaktivizuar cache ftuar çdo gjë kthehet normale dhe unë mund të vizitoni në mes të lidhjeve të përkthyera.

Ju lutem kontrolloni URL vizituar tani. Cache Guest është tani.

kamilkurczak
13-10-10, 09:56
ok Unë shoh se. cili version i vBulletin do you use?

webmastersite
13-10-10, 10:07
vBulletin 3.5.0 RC2

webmastersite
13-10-10, 10:18
Pra, si mund ta fix? duhet të i upgrade Muslimanët e mia?

kamilkurczak
13-10-10, 10:28
Ndoshta ju keni një Muslimanët nuk-i mirë të integruar.
kështu. Qoftë se ju përdorni për shembull këtë URL:

http://www.webmastersite.ws/pl/webmaster-chat/29246-how-did-you-select-your-niche.html#post31114 nga Opera, Ju mund të shihni atë - redirection dyfishtë.
Ju duhet të bëni një fotografi integranion edhe një herë (vetëm root forum / vBulletin / përfshin file / functions_vbseo_url.php). Çdo gjë është përshkruar në dosjen readme.html - integrimit me Muslimanët në mos--upload dosje.
Ju lutem, Ju saktë vetëm rrënjë forum / vBulletin / përfshin file / functions_vbseo_url.php.

Së dyti. Kam vënë re numri i dytë (nga Opera).
Ju lutem.
1. Shko tek admincp-> Shtojca Produkte &-> Menaxher Plugin
2. gjeni White cache lidh Vizitues (global_shutdown) dhe të redaktoni (klikoni mbi të)
3. shtoni në rreshtin e parë (para vbet_global_shutdown ();):

require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_hooks.php') dhe për të shpëtuar.
Kjo zgjidhje do të përfshihet në relase ardhshëm.

kamilkurczak
13-10-10, 10:34
sigurisht edit dhe integrimin e vetëm fotografi functions_vbseo_url.php:)

webmastersite
13-10-10, 11:00
I upgraded 3.5.2 dhe i shohin më shpejt e saj se më parë. punon perfekt:) Por në rast se testi i mund të jetë i sigurt. Ju lutem vizitoni opera / firefox përsëri dhe më lejoni të shohim nëse problemi majtë.

kamilkurczak
13-10-10, 11:14
Unë kam qenë këtu: Digg swoją definicje rosnącej słownik forum dhe kam bërë shumë përkthime. Një tjetër sites too. Atë punë tani të përsosur. Zgjidhur:)

cesarica
10-11-10, 01:03
Ndoshta ju keni një Muslimanët nuk-i mirë të integruar.
kështu.
Ju saktë vetëm rrënjë forum / vBulletin / përfshin file / functions_vbseo_url.php.



A keni diçka tjetër për këtë problem?
Kam provuar këtë zgjidhje, por pa sukses. ftuar kanë redirect loop


VBulletin 3.5.2
VB 4.0.2

kamilkurczak
10-11-10, 09:48
Hello, përpiqet të integrojë vBulletin tuaj të gjitha dosjet përsëri sepse lidhjet e juaja nuk janë të përkthyera.
për shembull:
http://www.cesarica.net/pl/t41037/ocekivano-maja-morales-u-filmu-za-odrasle/
kjo faqe është translatedo të pl por url ende është në gjuhën tuaj

Ju lutem. Ju duhet të bëni një fotografi integranion edhe një herë. Çdo gjë është përshkruar në dosjen readme.html - integrimit me Muslimanët në mos--upload dosje.

Nëse nuk ndihmojnë - ju lutemi të hapur një temë të re me këtë çështje.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET 4.10.1