PDA

View Full Version: Zgjidhet Si për të integruar vBAdvanced faqen time CMPS jashtë rrënjë forum?



Simon Lloyd
05-10-10, 16:36
Hi all,
Unë kam pasur vetëm një ndihmë të vogël duke e produktit për të punuar dhe kjo e bën bukur tani, por unë jam duke përdorur vBAdvanced CMPS (jo vBadvanced dinamika) dhe faqja është në nivelin forum domain dmth www.thecodecage.com / index.php im është në këtë nivel www.thecodecage.com / forumz Si mund të shkoj të përkthimit për të punuar në këtë faqe shumë?

Regards,
Simon

Simon Lloyd
05-10-10, 16:57
Vetëm për të mos e dini se unë kam redaktuar përfshin vba_cmps_include_top.php / të duket si ky
<? Php
globale $ vbenterprisetranslatorflags;
globale $ vbenterprisetranslatorflagsdropdown;
eval ('$ navbar = "". fetch_template (' navbar ').'";');

/ / ++============================================== ===========================++
/ / | | VBadvanced CMPS v3.1.0 (vB 3.6 - vB 3.8) - 88781
/ / | | © vBadvanced.com 2003-2009 - All Rights Reserved
/ / | | Kjo skedë nuk mund të ridistribuohet në tërësi ose pjesë të rëndësishme.
/ / | | VBadvanced (http://vbadvanced.com)
/ / | | 16:57 Shkarkuar, 2009But Sun 11 Jan flamujt nuk tregojnë kështu që nuk mund të shihet te perkthehet?

Regards,
Simon

kamilkurczak
06-10-10, 08:55
A keni provuar këtë:
# post54 http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq-2.html

Simon Lloyd
06-10-10, 09:53
Kjo është maja e nivelin tim domain. Htaccess

RewriteEngine on
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forumz/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forumz/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]URL udhë jashtë është i ndezur, por ende nuk ka treguar?

kamilkurczak
06-10-10, 10:04
. pari htaccess në faqen e jashtme duhet të jetë:

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

rewritecond %{query_STRING} !vbet_outside=true
RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]

ju lutem ngjit kete rregullave në htaccess. tuaj

Simon Lloyd
06-10-10, 10:26
Kamil, faleminderit për përgjigjen, në krye të htaccess. Time tani duket si ky
RewriteEngine on
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

rewritecond %{query_STRING} !vbet_outside=true
RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]

por unë ende nuk mund të bëjë flamuj të duket kështu që nuk mund të kontrolloni përkthim.

EDIT: vendet e tjera Infact tani nuk mund të shohin faqen

Simon Lloyd
06-10-10, 10:39
Kamil, i kanë zgjeruar qasjen tuaj FTP të nivelit domain:)

kamilkurczak
06-10-10, 10:54
vetëm shikoni tani:
në qoftë se ju përdorni këtë url: Kodi Cage - Pomoc pakietu Microsoft Office - Microsoft Office dyskusja (http://www.thecodecage.com/pl/)
është përkthyer, por unë nuk mund të shihni flamujt, kështu që ne duhet të shtoni këtë flamuj me dorë

Simon Lloyd
06-10-10, 11:01
Faleminderit, se si e bëjmë këtë?

Regards,
Simon

kamilkurczak
06-10-10, 11:35
kështu,
1. Shko tek admincp-> tuaj vBET-> flamuj
2. Flamujt vendosur Vendi për Custom
3. shtoni në të shabllonit në vend të mirë (në forum juaj është nën imazhin logo)
këtë kod:
$vbenterprisetranslatorflags
(Të gjeni një vend i mirë me makinë kërkimi në admincp-> Styles & Templates tuaj-> Search in Templates)

:)

Simon Lloyd
06-10-10, 11:39
Thanks, i vini re që ju keni bërë tashmë këtë dhe i vlerësojmë atë :) Nuk është vetëm një çështje e vogël më shumë, në qoftë se ju shikoni këtu Code Cage - Microsoft Office Ndihmë - Microsoft Office Diskutim (http://www.thecodecage . com / en /) ju do të shihni se përdorues në linjë emrat janë përkthyer, a ka një mënyrë për parandalimin e përdoruesve nga të qenit të përkthyer atje?

kamilkurczak
06-10-10, 11:49
ok Unë do të përpiqet për të gjetur një zgjidhje

Simon Lloyd
06-10-10, 11:50
Kamil, faleminderit shumë për vëmendjen tuaj me këtë:)

kamilkurczak
06-10-10, 11:52
këtë Online »Përdoruesit kuti është një mod ose normale opsion vB?

Simon Lloyd
06-10-10, 11:56
Kjo është një modul vBAdvanced normale, nëse shikoni në admincp at CMPS vBAdvanced> adv_portal_onlineusers thats template që furnizon modul (unë mendoj se), edhe unë pm'd ju një filename që i ftp'd për të bërë një ndryshim treguar në fotografi si kjo:
/ / Simons ndryshim

Simon Lloyd
07-10-10, 13:11
Thanks, i vini re që ju keni bërë tashmë këtë dhe i vlerësojmë atë :) Nuk është vetëm një çështje e vogël më shumë, në qoftë se ju shikoni këtu Code Cage - Microsoft Office Ndihmë - Microsoft Office Diskutim (http://www.thecodecage . com / en /) ju do të shihni se përdorues në linjë emrat janë përkthyer, a ka një mënyrë për parandalimin e përdoruesve nga të qenit të përkthyer atje?


ok Unë do të përpiqet për të gjetur një zgjidhje


këtë Online »Përdoruesit kuti është një mod ose normale opsion vB? kam fiksuar këtë çështje me këtë http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/bug-reporting/8-usernames-still-translated-2.html thread

kamilkurczak
07-10-10, 13:46
Faleminderit për konfirmim:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1