PDA

View Full Version: Zgjidhet Gabim në vbet_getRedirectionLanguage ()



Hangman
04-10-10, 20:14
Hi, Unë kam mijëra gabime të tilla në të error.log:


Call to undefined function vbet_getRedirectionLanguage() in /includes/vbenterprisetranslator_functions_hooks.php on line 952

Line 952 ose Linja 947, në varësi të cilën metodë redirection ju përdorni. Forumi dhe përkthimi punon qartë. Si mund të jetë fikse kjo? Thanks & Regards xhelat

kamilkurczak
05-10-10, 11:44
Ju lutemi provoni këtë doze:
1. File Edit përfshin / vbenterprisetranslator_functions_hooks.php
2. Gjej të:

function vbet_global_bootstrap_init_start2() {
3. Add MËPOSHTME:

require_once(DIR. '/includes/vbenterprisetranslator_functions_lang.php');

Ju lutemi përgjigjuni me pas kësaj edit.

Hangman
06-10-10, 10:48
Hi, fix duket për të punuar. Falemnderit. Tani nuk mbetet një mesazh fundit sporadike error:


PHP Fatal error: Class 'vB_Template_Runtime' not found in /includes/vbenterprisetranslator_functions.php on line 352

Përshëndetje, Xhelat

kamilkurczak
06-10-10, 11:38
mund të ju paste këtu një url për faqe, me këtë mesazh?
Thanks

Hangman
06-10-10, 22:14
Po, mundem. : D URL është Celular FAQ (http://www.mobilfunk-faq.info) para fix nga posti i dytë për mendimin tim nuk ishin të shfaqin flamurët kur një ishte në një post dhe gjuha nuk është gjuhë e parazgjedhur e forumit kishte. Kjo do të shpjegojë mesazh gabimi, por tani çdo gjë shkon. Mesazh gabimi
Class 'vB_Template_Runtime' not found megjithatë vjen në mënyrë sporadike. Përshëndetje, Xhelat

kamilkurczak
07-10-10, 09:45
Kjo klasë: vB_Template_Runtime është automatikisht përdorur nga vB kur vB të gjenerojë faqen tuaj.
Kur ju keni këtë çështje - faqja juaj është e gjeneruar ndoshta nga mod (nuk vB) dhe kjo vB_Template_Runtime klasë (skedë me këtë klasë) nuk është në përdorim.

Pra, ju duhet të gjejnë një konflikt. Për ta bërë këtë:
së pari: të përpiqet për të riprodhuar këtë çështje në faqen tuaj (të gjeni një, vend fije, etj forum kur mesazhi i çështjes është treguar)
së dyti: të përpiqet të çaktivizoni të gjitha mods (një nga një), pa vBET dhe të përpiqemi të njoftimit, kur çështja e zhduket.

Ju lutemi, në qoftë se ju mund ta gjeni këtë mod - shkruaj këtu në lidhje me të.

kamilkurczak
14-10-10, 10:39
asnjë përgjigje. Unë mendoj se - zgjidhur. Nëse jo, ju lutem shkruani këtu dhe unë do të hap këtë thread përsëri.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1