PDA

View Full Version: Përdoruesit postuar në gjuhë të ndryshme



Simon Lloyd
30-09-10, 20:03
Hi mund të më thoni, nëse një postimeve të antarëve të thonë holandeze, pas shikimit të forumit në holandisht kur i shohim pas do të jetë në anglisht?

Gjithashtu sa më shumë përdorimin e bazës së të dhënave ose bazës së të dhënave tavolina janë atje?

A ka ngarkesë shtesë në server?

A është SEO sigurt?

Mund të të gjitha përkthimet të automatike, dmth të gjitha spanjisht gjithmonë do të shohim atë në spanjisht gjitha rusisht gjithmonë do të shihni se në rusisht ********** etj?

Regards,
Simon

vBET
01-10-10, 09:33
Hi, vBET mund të njohin gjuhën mesazh (configurable). Pra, nëse përdoruesi shkruan mesazhin nxitoj në çdo gjuhë të mbështetur, pastaj vBET do të njohë gjuhën e tij (duke përdorur Google) dhe pastaj automatikisht terr atë në bbcodes përshtatshme.

vBET krijon tabelat e reja cache, por nuk bëri asnjë ndryshim në tabelat vBulletin amtare.

Sigurisht nuk do të ngarkesës shtesë - nuk është përkthyer magjike;) Ende ngarkesës shtesë do të jetë vetëm për faqet e përkthyer - për faqet normale vBET reklama vetëm flamuj.

Kjo është SEO sigurt. vBET mbështet përkthime URL. Pra, nëse ju keni vB3 dhe Muslimanët, ose vB4 (me Muslimanët ose duke përdorur vB4 URL miqësore), atëherë URL juaj do të përkthehet:)

Përkthimi Whole është automatik:)

Simon Lloyd
01-10-10, 14:08
Test: Emri im është Simon, unë nuk jam budalla:)

Simon Lloyd
01-10-10, 14:14
I guess atëherë im i kërkuar mund të jetë kjo të kandidojë pa flamujt në krye apo një përzgjedhje të gjuhës dropdown?
Dua vizitorët në faqen time automatikisht të shohin vendin në gjuhën e tyre (duke supozuar shfletuesit e tyre janë të vendosur për standarde të vendit të tyre) pa pasur nevojë të klikoni një buton apo ndonjë gjë si unë nuk dua që të ketë flamuj apo dropdown, por në detyrë është e dobishme, unë gjithashtu kam një porosi bb KODI thats të parsed përmes një skedar të veçantë php përdorur regex do të jetë ky një problem?

Simon Lloyd
01-10-10, 14:15
Test 2: Emri im është Simon, unë nuk jam budalla! redakto për testin e gjuhës dyfishtëI liked këtë provë:)

Simon Lloyd
02-10-10, 09:09
Përderisa unë si mod (edhe testet e bërë ive) Kam frikë se përgjigja mbështetjen koha është shumë i dobët, i postuar dje ne 2:14 (GMT) dhe ende asnjë përgjigje 19 orë më vonë!

Ajo nuk më jep besim për të blerë.

Simon Lloyd
02-10-10, 20:09
Come on guys 30hrs tani që një përgjigje, nuk ju duan të shesin këto gjëra apo jo?

Simon Lloyd
02-10-10, 22:40
I guess atëherë im i kërkuar mund të jetë kjo të kandidojë pa flamujt në krye apo një përzgjedhje të gjuhës dropdown?
Dua vizitorët në faqen time automatikisht të shohin vendin në gjuhën e tyre (duke supozuar shfletuesit e tyre janë të vendosur për standarde të vendit të tyre) pa pasur nevojë të klikoni një buton apo ndonjë gjë si unë nuk dua që të ketë flamuj apo dropdown, por në detyrë është e dobishme, unë gjithashtu kam një porosi bb KODI thats të parsed përmes një skedar të veçantë php përdorur regex do të jetë ky një problem? Herën e fundit e kërkuar, atëherë i shprehi mërzit për të blerë këtë, por të instaluar një version të thjeshtë google zhvilluesve jQuery thjesht për të përkthyer faqe!

Ju lutemi përgjigjuni querie e mia më lart dhe në vijim nëse është e mundur:

Unë kam Muslimanët dhe harta vBulletin faqe ka ndonjë gjë ekstra i duhet të bëjë pasi të blerë këtë mod (duke pasur parasysh se kam marrë një përgjigje këtu) për të siguruar që gjithçka punon?

vBET
02-10-10, 22:43
Hello. Ju lutem vini re se shërbimi ynë nuk është 24 / 7. Në ditë pune ne jemi të përditshme. Në fundjavë zakonisht shumë, ende mund të jetë jo aq shpesh. Gjithashtu ne kemi klientët nga e gjithë bota, kohë kështu ndonjëherë përgjigje është e ndikuar nga Diferenca kohore (zakonisht ne gjumë natën;)).

Na vjen keq për këtë përgjigje vonë. Lutemi kini parasysh se Kamil (djalë e stafit tonë) vetëm u kthye nga pushimet, kështu që e hënë ne do të kthehemi në kohë më të mirë përgjigje:)

Gjithashtu në këtë rast - unë vetëm mungon pyetjen tuaj, sepse ajo ishte fallowed nga mesazhi test. Kur erdha këtu pashë vetëm provë dhe nuk u vënë vëmendjen në mesazhin para se (si ishte dërguar minutë pas minute). Na vjen keq - kjo ishte gabimi im. Edhe tani unë kam qenë i hutuar se çfarë është rreth dhe kishte ardhur përsëri në fillim të kësaj bisede për të gjetur se pse ju shkruani për disa 30 orë, kur isha këtu dje dhe nuk kishte asgjë të drejtuar mua. Tani e di që nuk kishte asgjë ajo që unë vura re - I miss çorientojnë tuaj mesazh me kryen mesazh test. Edhe një herë ju lutem të marrë keqardhjet e mia.

U përgjigjur në pyetjen që ju mund të çaktivizoni plotësisht të vendosur flamuj dhe mundësi për të përcjellim përdoruesit automatikisht në gjuhën e tyre duke u bazuar në parametrat e tyre të shfletuesit (vBET përdor headers dërguar nga browseri për këtë). Megjithatë kjo nuk është e këshilluar:
1. By default Google nuk do të shohin faqet tuaja të tjera. Ajo do qoftë se ju shtoni ato në sitemap. Nëse ju nuk do ta bëjë këtë, atëherë ato faqe nuk do të indeksuar, kështu që ju nuk do të marrë trafiku shtesë nga vendet e reja - njerëzit thjesht nuk do të gjeni në lidhje me atë
2. Përdoruesit mund të vijnë nga nuk kompjuterat e tyre. Dmth në qoftë se dikush është nga Polonia, por do të shkojnë në forum tuaj nga disa internet kafe në Angli, atëherë shfletuesi do të tregojë se gjuha vBET duhet të jetë anglishtja. Me flamujt paaftësi ju nuk do të japë mundësi përdoruesit të ndryshojë gjuhën.

Bbcodes Custom nuk duhet të jetë problem nëse ato janë me të vërtetë bbcodes. Ne tashmë e kishte nxjerrë me një mod e cila ishte përdorur e tyre "bbcodes", por çështja ishte për shkak se ata vërtet nuk e përdorin BBCode - vetëm një tekst të cilën ata vetë parsed. Lutemi kini parasysh se BBCode nuk është vetëm një tekst në [] parsed me shprehje të rregullta. BBCode është shenjë e veçantë e cila është regjistruar në motor vBulletin dhe është parsed nga motori vBulletin (ju duhet të plugin për të grepa e përshtatshme). Në qoftë se ju nuk e përdorni atë në këtë mënyrë, atëherë ju me të vërtetë nuk keni BBCode, vetëm shënuar e veçantë të njohur me kodin tuaj. Në rast të tillë ju mund të keni çështje. Sepse në rast të tillë ajo nuk është BBCode, kështu që nuk do të jetë parsed by vBulletin dhe kur lang BBCode do të jetë parsed, ajo do të tekstit të përkthyer me shenjat tuaja të veçanta që nuk janë të bbcodes edhe nëse janë brenda [] (sepse vBulletin didn ' t njohin atë në mënyrë të drejtë lënë atë) - kështu që ky tekst do të dërgojë për të përkthyer, dhe Google mund të shpërthejë shenjat tuaja të veçanta (p.sh. duke vendosur hapësira para mbylljes]).

vBET
02-10-10, 22:46
Herën e fundit e kërkuar, atëherë i shprehi mërzit për të blerë këtë, por të instaluar një version të thjeshtë google zhvilluesve jQuery thjesht për të përkthyer faqe!

Ju lutemi përgjigjuni querie e mia më lart dhe në vijim nëse është e mundur:

Unë kam Muslimanët dhe harta vBulletin faqe ka ndonjë gjë ekstra i duhet të bëjë pasi të blerë këtë mod (duke pasur parasysh se kam marrë një përgjigje këtu) për të siguruar që gjithçka punon?

Unë kam qenë vetëm u përgjigjur në pyetjen tuaj, kur ju ka shkruajtur ky:)

Rreth vBulletin - po ju duhet të integrohen. Ajo është përshkruar edhe në dosjen README. Ky integrim është e nevojshme që të jetë në gjendje të përkthejnë URL tuaj:)
Ju gjithashtu mund të integrohen me Sitemap Generator, që të ketë URL për faqet e përkthyer të përfshira në sitemap. Kjo nuk është e nevojshme (nëse keni flamuj, Google do të gjeni këto faqe gjithsesi, ende ajo mund të marrë më shumë kohë në rast të tillë).

Simon Lloyd
02-10-10, 22:55
Faleminderit për përgjigje dhe shpjeguar, do të jetë lëshimi i një version të përditësuar më shpejt që kujdeset për Muslimanët & sitemap automatike?

Nëse i kanë për të treguar flamuj për të marrë indeksimit google mund të i kanë ende të ndryshojë gjuhën automatike?

Për BBCode e mia me porosi unë kam pasur për të shtuar në fotografi PHP nën BBCode KODI për versionin e mia së bashku me dosjen shtesë për kodin që të shikojmë prapa në atë ende ruan tags <pre> ... etj këtu është një fije mostër Ndrysho kodin VBA shtypjen me faqe të zgjedhura mendoni se nuk do të ketë probleme duke përdorur vbet në web faqen time?

vBET
02-10-10, 23:20
Ne nuk do të lëshojë versionin vBET cilat ëmbëlsira kujdeset për Muslimanët dhe integrimin sitemap automatikisht. Kjo nuk është e mundur, sepse ata nuk e lejon mods për këtë (nuk kanë asnjë grepa). Kjo është arsyeja pse integrimi kërkon ndryshime të thjeshta kodi - ajo është përshkruar shumë mirë në dosjen README për të gjetur-zëvendësojë nivel të - kështu që është e enought të dini se si të përdorin tekst editor bo e bëri atë.

Ju nuk duhet të ketë flamuj për google nëse integrohen me gjenerator sitemap. Ende ne këshilla të kemi flamuj përfshirë (tashmë të përshkruar pse). Opsionet për flamuj të menaxhimit dhe për Përcjellin janë të ndara. Kështu që ju mund të keni atë në çdo sonfiguration vendosur që ju dëshironi. Kjo menas që ju mund të ketë flamuj dhe redirection automatike bazuar në gjuhën settings broswer:)

Nëse shenjën tuaj të veçantë (si kam shkruar, sipas arkitekturës bbcodes vBulletin janë të regjistruar nga vBulletin goditje të veçantë, apo edhe nga CP Admin - dhe unë jam ende i sigurt është bërë në këtë mënyrë) është përdorur vetëm në brendësi të bbocde KODI atëherë unë shoh nuk ka problem - përmbajtja e kodit, PHP dhe HTML bbodes nuk janë përkthyer:) vBET e bën atë në qëllim - nuk ka kuptim për të përkthyer kodin dhe kjo vetëm do të thyejnë përmbajtjen e atyre bbcodes.

Simon Lloyd
02-10-10, 23:27
Ok Një pyetje e fundit, nëse i blerjes dhe ai e thyen BBCode e mia me porosi (e cila është një nga veçoritë më të madhe të faqes sime) mund të i uninstall dhe për të marrë një rimbursim brenda 10 ditëve të lejon të themi?

Tani për tani i kanë google translate (i cili është thelbi i mod tuaj), e cila përkthehet gjithçka (përveç facebook) duke përfshirë kodin BBCode, nëse mod juaj punon si qëllim, pa përkthimin e BBCode Unë do të jenë të lumtur për ta mbajtur atë.

vBET
02-10-10, 23:43
Nëse duket se përmbajtja përkthehet vBET e BBCode KODI në forum tuaj këtë do të konsiderohet si bug dhe ne do të punojmë për të korrigjuar atë. Ne nuk e japim rimbursim për shkak të bug, ne vetëm korrigjuar atë:)

Pra, nëse ajo është si ju përshkruani dhe të shënojë tuaj të veçantë është përdorur vetëm brenda e BBCode KODI atëherë ju mund të relaksoheni dhe të jenë të qetë për të. Ju mund të shkruani disa mesazhe test në forumin tonë në mënyrë që ju do të shihni se përmbajtja e BBCode kodi nuk është përkthyer nga vBET (dhe teksti rreth tij është). Shikoni këtu:

This is inside code bbcode and will not be translated if you click any flag. Because of that no text inside of brackets will be changed

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vB Enterprise Translator 4.10.1