PDA

View Full Version: Bërë tashmë Ndërro gjuhën e parazgjedhur mundësi për Moderatorët



Taurus
29-09-10, 07:12
Një nga frustrimet e madhe për mua është se Admins vetëm mund të ndryshojë Gjuha e albumit e një anëtari. Unë kam anëtarë të panumërta që thjesht nuk e vendosur këtë, edhe pasi ata janë ridrejtuar në UCP e tyre për të bërë atë.

Ata pastaj të vazhdojmë të postuar në një gjuhë të huaj deri në një Admin mund ta ndryshoni atë.

Ajo do të jetë një ndihmë e madhe nëse ka pasur një vendosjen e një Moderator Moderator apo Super, ose grup me të tjera të paracaktuara, mund të përdorë për të ndryshuar vetëm gjuhën e parazgjedhur e një anëtari. Ndoshta diku në një faqe anëtarët Profilin apo më shumë.

Thanks!

vBET
29-09-10, 18:49
Në këtë moment vBET lejon që të redaktoj parazgjedhur gjuhën përdorues në edicionin vBulletin User. Ju lutem kontrolloni nuk vBulletin lejon të japë të drejta për atë që grupet e tjera. Nëse nuk e lejon vBulletin grupet e tjera për të redaktuar anëtarëve, atëherë unë mendoj se do të ishte gjë e matur për të lejuar të bëjë atë nga vBET.

Ky funksion është marrë në konsideratë tani. Në qoftë se askush nuk do të japë asnjë arsye ndaj tij (si disa arsye sigurie), atëherë ekziston një shans që ajo do të pranohet.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual community supported by vBET Translator 4.10.1