PDA

View Full Version: Zgjidhet Posts nuk janë të përkthyera.



Taurus
27-09-10, 02:48
Edhe kur kanë caktuar anëtarët e gjuhëve të tyre default, ajo nuk është duke u përkthyer në posts. Asgjë, vetëm gjuhën origjinale të huaj.
Kur unë të përfundojë tags gjuhës rreth tekstit dorë ajo punon.

Çfarë është e gabuar?

Thanks

vBET
27-09-10, 07:22
Çfarë jeni duke përdorur strategji të përcaktuar Gjuhësh? Ju lutem shkoni tek Google dhe opsionet vBET kontrolloni atë.

Taurus
27-09-10, 07:38
Unë vetëm e kuptoi se kjo është një çështje compatibility. Duket se kjo [New Version 2010/3/1] MARCO1 Hide gjitha me lejen e Anëtarëve - Messages Menaxher - Forum vBulletin.org (http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=228228) mod ka efekt mbi vBET. Kur kam disable atë, vBET works fine përsëri. A dini diçka për të korrigjuar atë ndoshta?

Thanks!

EDIT: Çfarë doni të thoni? A jeni duke iu referuar "Zbulimi Google Language"?
Kjo është vendosur si "Gjithmonë përdorues besimit"

vBET
27-09-10, 07:58
Nëse ju keni gjithmonë besim përdoruesit, atëherë ajo duhet të jetë opaqued sipas User default vendosjen e gjuhës.

E madhe që keni gjetur arsyen. Kjo është një çështje e integrimit. Ne nuk e dimë tani se çfarë saktësisht është përgjegjës për këtë. vBET bën të errët duke përdorur hook newpost_process - ju lutem shikoni ka MARCO1 plugin përdor atë shumë. Nëse po - ju lutemi provoni të ndryshojë urdhrin e ekzekutimit, kështu që ajo ekzekuton para / pas vBET - vetëm e bëjnë të kundërta për një aktuale. Kjo mund të jetë e mjaftueshme - në qoftë se nuk do të shohim për zgjidhje të tjera.

Taurus
27-09-10, 08:02
MARCO1 nuk e përdorin këtë plugin.

vBET
27-09-10, 08:16
OK kështu. Ju lutemi të dhënat e qasjes për Admin CP PM dhe FTP. Unë do të kontrollojë atë në vend dhe të kërkoni për zgjidhje. Ju gjithashtu mund të kontaktoni me autorin e mod tjera për lë të kuptohet se nëse ju nuk dëshironi të dërgoni të dhënat qasje. Autor i mod gjithmonë e di më mirë se si funksionon.

Gjithashtu - ju lutem kontrolloni sërish për t'u siguruar që nuk mod me të vërtetë ndikimi procesin e vBET opaquing.

Taurus
27-09-10, 08:27
Thanks Michal. Unë jam produkt i lënë MARCO1 të paaftë për tani. Ajo gjithashtu nuk është duke bërë atë që unë dua që ajo të bëjë. Pra, nëse unë mund të merrni atë për të punuar si duhet, unë do të mundësojë atë përsëri, dhe ne mund të marrë atë më tej. Faleminderit!

vBET
27-09-10, 14:21
Me sa kuptoj unë në këtë moment ju nuk keni nevojë për mbështetje më shumë në këtë çështje dhe kjo mund të jetë e mbyllur. Nëse jo - ju lutem jepni më shumë info:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET Translator 4.10.1