PDA

View Full Version: Zgjidhet vBET është duke i ngadalshëm



chaoyueh
19-09-10, 21:36
instaluar por vBET duket se për të kandiduar shumë të ngadaltë në web faqen time.
Ndonjëherë, faqja e vetëm të ndalemi këtu, ose kanë treguar gabim i brendshëm server pas disa minutash.

Unë vetëm të përkthyer në dy gjuhë dhe janë përpjekur parametrat e ndryshme pa sukses. Ju lutemi ndihmoni. Unë me të vërtetë duan këtë Ministrisë së Mbrojtjes për të punuar.

Thanks

vBET
20-09-10, 12:08
Para së gjithash ju lutem shikoni lë të kuptohet se tonë të performancës: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html

Më të rëndësishme janë:
1. Block faqet e parëndësishme nga robots.txt (si faqe anëtar, kalendar, etj). Ju lutem vini re se ato faqe do të zhduken nga indeksi - dhe duhet të jetë - është më mirë për SEO tuaj që ato faqe janë minimale të përmbajtjes dhe zakonisht janë konsideruar nga Google si dyfishimin e përmbajtjes (99% është i njëjtë - layout, dhe informacione të vetëm pak të ndryshme si emrin).
2. Disable disa gjuhë në fillim. Ju lutemi vini re se hera e parë që përkthimi nuk është deri Tu vBET, por deri në Google. Google është duke bërë përkthime dhe pas të parë një vBET arka atë. Pra, përkthimet e ardhshme do të jetë më i shpejtë. Disa forume mund të fillojë me 52 gjuhë pa ndonjë çështje. Për disa është më mirë për të filluar me 2-3 gjuhë dhe shtoni një të ri nga koha në kohë. Sepse cache do të plotësojë, serveri juaj do të jetë në gjendje për të trajtuar një tjetër gjuhë, pas disa ditësh.

Gjithashtu ju mund të kontrolloni serverin tuaj ka ndonjë çështje me lidhje të Google. Shih këtu për lë të kuptohet se: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post1729

kamilkurczak
07-10-10, 21:10
Nuk ka përgjigje-zgjidhur. Nëse jo, ju lutem shkruani këtu dhe unë do të hap këtë thread përsëri.
:)

chaoyueh
08-10-10, 06:07
Nuk ka përgjigje-zgjidhur. Nëse jo, ju lutem shkruani këtu dhe unë do të hap këtë thread përsëri.
:)

Thanks

I reinstall forum time dhe problemi është zgjidhur.

kamilkurczak
08-10-10, 09:30
Faleminderit për konfirmim. :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vB Enterprise Translator 4.10.1