PDA

View Full Version: vBET4 Diskutime 1. Konsolidimi i përkthimit të bazave të të dhënave?
 2. Ka vBet janë të braktisur?
 3. Sa tekstit tani mund të përkthehet për të lira?
 4. Si mund ta detyrojë në zgjedhjen e gjuhës?
 5. Unë kam nevojë të di nëse vBET do të punojë me të DBseo
 6. Punimet DBSEO
 7. Kostot optimization - se si të përdorin vBET lejon FALAS dhe / ose LIRË përkthimi makinë
 8. vBET dhe SEO
 9. Pse nuk ju ofrojnë një version të këtij programi për Albforumi
 10. Si për të bërë subdomains URLs përkthimit?
 11. Kufizimi i përkthimit
 12. Përkthimet Konfigurimet e paguara kështu që nuk janë hequr
 13. Si për të bërë disa Teksti nuk përkthyer?
 14. Përkthime manual
 15. Unë i vranët të bëjë forumin
 16. A VBET vdekur?
 17. Paketa Gjuhësore
 18. Google API në çfarë kosto
 19. Sa kohë VBET Mbështetje përkthim të lirë?
 20. lag website
 21. Ngjyra e tekstit?
 22. Microsoft Translation API monitorim përdorimi Kaltra
 23. Loking për një përditësim të licencës për të punuar me vb4.x
 24. Microsoft kufijtë API?
 25. Drejtimin e cache të ftuar nga një CDN?
 26. të re në forum
 27. Q: Shmangia e kopjuar përmbajtjen
 28. vBET dhe ckeditor në 4.1.4
 29. Çështja Reklama
 30. Google Translate API pres, ose do të paguhet? Nuk ka rëndësi - vBET mbështet TV të tjera
 31. duke shtuar tags custom header meta për faqet e përkthyer.
 32. A duhet të paguajnë apo jo?
 33. Auto përkthyer faqet vs përmbajtjen e udhëzimeve google
 34. Titulli Temës Postimit të nuk janë të përkthyera
 35. Robots.txt për Muslimanët-enabled forum running Vbet 4.2.3
 36. vBET dhe vB 4.1.2
 37. vBET dhe Muslimanët 3.6.0 RC1
 38. Çfarë është konfigurimi juaj?
 39. Vbet me Sistemet forume të mëdha? Çfarë do të thoni?
 40. hequr / ndryshim copyright Vbet
 41. URL Sitemaps janë anglisht
 42. Të reja për përkthim - si të bëjë më të mirë / të rritur të përkthimit
 43. Menu Dopdown e skedave në lëvizje Navbar
 44. googletest
 45. Është integrimi juaj kjo e mirë?
 46. vBulletin 4.0.7 dhe lirimin e tanishme vBET
 47. Copyright pyetje
 48. gjuhë të ndryshme nuk transmetohet saktë
 49. ndonjë gjë për t'u shqetësuar abt këtë e-mail?
 50. nuk vbet shtoni nofollow të lidhjeve të jashtme?
 51. vBET dhe vB 4.0.5 dhe Muslimanët
 52. Heqja e markës
 53. Është përshëndetje përkthyer?
 54. 2 Gjuha kryesore e Forumit
 55. vBulletin 4.0.4
 56. A mund të përkthehet tags disi meta?
 57. Harta e rrugës publike?
 58. si për të përmirësuar
 59. kusht për gjuhë të ndryshme
 60. Sidebars tregojnë tekstit në gjuhën origjinale
 61. Si për të mbajtur titullin e forumit në gjuhën origjinale?
 62. si ta dini virsion vBET
 63. vBulletin 3.5 Gold dhe vBET
 64. Shpallje në gjuhë të ndryshme
 65. cache forcë të qartë
 66. si nuk e kthejnë këtë Muslimanët / vbet / java në?
 67. Translations dropdown në cms / blogs
 68. A ka ndonjë mënyrë për të bërë këtë?
 69. Si i lirë quajtur opsion punë?
 70. URL Forum përkthehet?
 71. Si mund të jetë i sigurt që përdoruesit e rinj janë duke parë gjuhën e tyre amtare?
 72. A ka ndonjë të dhëna për suksesin e vBet
 73. Përmbajtja mënyrë retroaktive do të jenë të përkthyera?
 74. VBet për të komentuar dhe performancën
 75. Në pyetje vBulletin vBEt +
 76. URL normalizimit, (URL Canonical) fuqi
 77. Rekomandoni vBET instaluar ne
 78. Vështirë se
 79. vBET dhe performanca
 80. lë të kuptohet se vBET - praktikat më të mira të përdorimit të vBET
 81. Si nuk punon - manual për mbështetjen e gjuhës shumë
Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 enjoy automatic translations