PDA

View Full Version: Rešeno DB velikost



moman
06-12-09, 09:23
Ali je to normalno za zbirko podatkov, da triple velikosti po namestitvi vBET?

Začel sem z 1 GB DB, in zdaj sem videti na skoraj 3. Čeprav razumem, da ves prispevke strani so se cached tukaj, ne bi bilo bolj stabilen, da so to storili v ločeni zbirki podatkov izven vB (kot 2.x ne)?

vBET
10-12-09, 21:45
Yes - vaš DB bo rasla. Vaša vsebina je pomnožena 52-krat (če imate vse jezike omogočeno), zato je težko ne raste;)

Uporaba istega DB ne vpliva na stabilnost forum sploh, ker ni nobene poizvedbe, ki uporablja druge vire iz vB. Tudi vBET 2.x uporabljajo tudi iste baze podatkov.

Vedno lahko onemogočite nekaterih jezikih, ali pa samo onemogočiti cache za nekatere jezike, če DB velikost je vprašanje za vas. Ampak tako dolgo, kot ste prostora na vašem disku velikosti DB ne vpliva na vas - vBET uporablja indekse za vse poizvedbe. Obstaja ena stvar, ki jo lahko zanima, če je vaš cache mize so res veliki - to so obračun strategije. Za več podrobnosti o tistih, prosimo, pojdite na Admin CP -> vBET -> Cache.

moman
11-12-09, 20:47
Hvala za odgovor! To bistri teh pomislekov.

Moja skrb je končno z mysqldumps. Če sem teči mysqldump preko ukazne vrstice, ali obstaja kakršen koli način sem lahko izključi vBET tabele predpomnilnika ne bi dampinški? Jaz raje ne bi odpadkov prostora varnostno kopiranje predpomnilnika: p

vBET
11-12-09, 23:18
Načrtujemo, da podpirajo datoteke predpomnilnika. Zato bi potrebovali veliko več prostora na trdem disku, vendar se podatki brez DB poizvedbe. Nismo začetek izvajanja tega še ni.

V tem trenutku smo se načrtuje, kako prilagodljiva je treba in druge podrobnosti. Želimo, da deluje za vsakogar - to pomeni, ne da bi treba namestiti nobene dodatne motor caching.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual forum supported by vBET Translator 4.10.1