PDA

Zobraziť plnú verziu: Vyriešené VBET vysoké využitie procesora / pamäte využitie vzhľadom k mysql



magmf
04-06-10, 13:00
Chlapci,

Naozaj potrebujem mať vbet viac optimalizované pre svoje webové stránky.

VBet je, že ma veľa nových užívateľov sa mi naozaj páčil nástroj, ale používa príliš veľa zdrojov.


My zaťaženie procesora, než VBET bola pod 2 a teraz je viac ako 4 všetkých čias

Teraz napríklad
08:32:18 až 11 dní, 2:27, 1 užívateľ, Load average: 7,45, 8,24, 8,26

pripojené niekoľko vstupeniek z pred a po vbet povolené na svoje stránky


Chcem podeliť, že som skočil z 70,000 indexovaných stránok Google na viac ako 500.000

Moje postavenie v Alexa skočil tiež
Pod-linux.org - Site Info z Alexa (http://www.alexa.com/siteinfo/under-linux.org)

a ja som príjem viac návštev každý deň, ale som stále potrebujú lepšiu optimalizáciu, ako zaobchádzať s vbet otázok.

Pozrite sa na môj top



top - 08:53:46 up 11 days, 2:49, 1 user, load average: 10.77, 9.81, 9.06
Tasks: 423 total, 5 running, 418 sleeping, 0 stopped, 0 zombie
Cpu(s): 15.7%us, 2.4%sy, 0.0%ni, 66.6%id, 9.8%wa, 0.1%hi, 5.4%si, 0.0%st
Mem: 12330536k total, 11619688k used, 710848k free, 24064k buffers
Swap: 995988k total, 994972k used, 1016k free, 2917568k cached

PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND
29384 mysql 20 0 5722m 2.5g 4552 S 99 20.9 3661:46 mysqld



Ako môžete vidieť MySQL na vrchole, pretože vbet


mysql Zobraziť PROCESSLIST;



mysql> show processlist;
+********-+************+****************-+************+********-+****--+************--+****************************************************************************************************--+
| Id | User | Host | db | Command | Time | State | Info |
+********-+************+****************-+************+********-+****--+************--+****************************************************************************************************--+
| 3102552 | underlinux | localhost:49801 | underlinux | Query | 16 | Sending data | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102570 | underlinux | localhost:49843 | underlinux | Query | 12 | Sending data | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102597 | underlinux | localhost:49901 | underlinux | Query | 9 | Sending data | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102600 | underlinux | localhost:49907 | underlinux | Query | 9 | Sending data | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102617 | underlinux | localhost:49944 | underlinux | Query | 6 | Sending data | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102620 | underlinux | localhost:49953 | underlinux | Query | 6 | Sending data | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102632 | underlinux | localhost:49986 | underlinux | Query | 3 | Sending data | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102633 | underlinux | localhost:49988 | underlinux | Query | 0 | statistics | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102636 | underlinux | localhost:49994 | underlinux | Sleep | 1 | | NULL |
| 3102639 | underlinux | localhost:50000 | underlinux | Query | 0 | statistics | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102641 | underlinux | localhost:50005 | underlinux | Query | 0 | Sending data | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102648 | underlinux | localhost:50021 | underlinux | Sleep | 1 | | NULL |
| 3102649 | underlinux | localhost:50022 | underlinux | Query | 0 | statistics | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102651 | root | localhost | NULL | Query | 0 | NULL | show processlist |
| 3102652 | underlinux | localhost:50027 | underlinux | Query | 0 | statistics | SELECT translated FROM vbvbenterprisetranslator_cache_medium_vi WHERE originaltext='Cadastrar+200+cl |
| 3102660 | underlinux | localhost:50044 | underlinux | Query | 0 | statistics | SELECT translated FROM vbvbenterprisetranslator_cache_medium_fa WHERE originaltext='BackTrack+4+%28F |
| 3102661 | underlinux | localhost:50047 | underlinux | Query | 0 | statistics | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102663 | underlinux | localhost:50051 | underlinux | Sleep | 1 | | NULL |
| 3102664 | underlinux | localhost:50052 | underlinux | Query | 1 | end | UPDATE vbuser SET
profilevisits = profilevisits + 1
WHERE userid = 61484 |
| 3102666 | underlinux | localhost:50056 | underlinux | Query | 0 | update | REPLACE INTO vbdatastore
(title, data, unserialize)
VALUES
('cron', '1275652500', 0) |
+********-+************+****************-+************+********-+****--+************--+****************************************************************************************************--+
20 rows in set (0.16 sec)

mysql>




MySQL a využitie procesora pred a po vbet

http://under-linux.org/wiki/images/1/14/Mysql-vbet.png

http://under-linux.org/wiki/images/f/f0/Vbetmysql2.png

http://under-linux.org/wiki/images/6/65/Vbet-cpuusage.png

vBET
04-06-10, 14:34
Dobrý deň.

Ako ste napísal vBET dal veľa nových dopravy. Takže porovnávať CPU a využitie mem pred a po vBET, je naozaj porovnávanie CPU a využitie mem pred a po väčšiu prevádzku ...
Takže toto porovnanie nie je na mieste. Neexistuje možnosť mať rovnaké využitie prostriedkov s väčším prevádzkou. Ďalej upozorňujeme, že vBET prakticky žiadne finančné prostriedky, sa pre normálny stránky (iba generuje vlajky), takže všetky vaše ďalšie využitie prostriedkov pochádza z ďalšej prevádzka - prevádzka na preložených strán. Väčšiu prevádzku = viacerých zdrojov, napríklad

Vezmite prosím na vedomie, že vBET otázky sú optimalizované, všetci používajú indexy a všetky dáta v niekoľko otázok. Skontrolujte prosím log pomalých otázok zistiť, čo skutočne zaberá väčšinu času MySQL. Tiež - môžete vždy znovu indexy v prípade, ak sa niečo zrútilo v DB MySQL.

Prosím, povedzte, čo je veľkosť vyrovnávacej pamäte tabuľky? Tiež prosím, povedzte to, akú verziu používate vBET a dať si forum URL.

Skontrolujte prosím, či náš výkon tipy: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html

Samozrejme, že sa zlepšuje vBET nepretržite. V ďalšej hlavnej verzii budeme podporovať súbor cache:) Takže vylepšenia výkonu sa bude diať:) Ešte prosím na vedomie, že svoju cestu porovnanie nie je vhodné, a nie ukázať, ako moc viac prostriedkov, berie vBET - ukazuje, ako ďaleko viac prostriedkov fórum sa s vaším väčšiu prevádzku.

magmf
04-06-10, 20:49
vBET,

vyrovnávaciu pamäť súborov a MySQL bez medzipamäte otázok používajú veľké množstvo I / O zariadenia, aby záťaž bola vysoká.

Moje odporúčanie pre vás je použiť Memcache do medzipamäte namiesto o súbore a MySQL alebo sa pripojiť vbet s vboptimise, ktoré už majú podporu pre mnoho typov cache

Príklad použitia vboptimise s vbet sa niečo také


if ($cache = vb_optimise::$cache->get('unique language key'))
{
***//use cache
}
else
{
***// get from elsewhere
***vb_optimise::$cache->set('unique language key');
}



Prečo nechcete skúsiť pohovoriť s Deceptor z DragonByte Tech témy - DragonByte Technologies Home (http://www.dragonbyte-tech.com/)

Môj web je úspora viac ako 10 miliónov otázok denne vboptimise, a ak pracujete s ním lepšiu podporu vbet každý môže byť šťastný

Pozrite sa
BB Optimalizácia - zdroj Statistics (http://www.dragonbyte-tech.com/vboptimisesites.php)

vBET
04-06-10, 21:29
Vďaka za radu:) dal som posledný príspevok v TODO list.

Prosím odpoveď na otázky - aký je váš forum URL a použité vBET verziu. Chceme skontrolovať máte zodpovedajúce zariadenia - Predchádzajúci vBET verzia používali dvojité presmerovanie, ktorá sa nepoužíva, v prípade vBSEO vyžaduje zodpovedajúcu integráciu.

magmf
04-06-10, 21:38
moja adresa URL je pod-linux.org
vbet 4.2.2
vBulletin 4.0.3
vBSEO 3,5 konečné

vBET
04-06-10, 21:49
OK - nemusíte Dvojitá presmerovanie a posledný vBET verziu. V tejto chvíli môžem len odporučiť využiť náš výkon rady (odkaz na prvú odpoveď) - najmä blok irelevantné obsah robots.txt - ako člen strany, kalendár, a niektoré ďalšie (všimnite si, že tieto stránky zmizne z indexov, ale je dobré pre SEO, pretože tie sú väčšinou považované za obsah zdvojenie).

Ďalej - ak váš server bude spracovávať hot všetkých 52 jazykoch - prosím, zvážte, ako vypnúť niektoré z nich. V tej chvíli som pochopila, že ju má, len by bol rád, keby s menej zdrojmi;)

Budeme tiež pracovať na podporu nielen súbor medzipamäte, ale aj existujúci vyrovnávacej pamäte knižnice:) Ešte raz vďaka za váš tip.

magmf
04-06-10, 21:58
VBET,

Ja som len starosti s budúcnosťou. Pre túto chvíľu moje stránky zvládne ale pretože vbet pracuje môžem získať mnoho nových užívateľov, a to môže urobiť svoj server spadne: (

Tiež som už irelevantné blokovanie obsahu v mojom robots.txt

vBET
05-06-10, 20:27
Hawing mnoho nových užívateľov si myslíte o rozšíriteľnosť, kedykoľvek budete mať vBET, alebo nie. Sme naozaj radi, že vBET dáva vám veľa nových užívateľov a reklamou príjmy:) Ako som už napísal, zlepšíme caching system:)

vBET
10-06-10, 22:45
Budúci verzia bude mať celý súbor vyrovnávacej pamäte, ktorá bude vaše stránky tvoriť rýchlejšie pre hostí - a to aj tých, ktoré nie sú preložené:)

bhanuprasad1981
14-06-10, 18:12
Budúci verzia bude mať celý súbor vyrovnávacej pamäte, ktorá bude vaše stránky tvoriť rýchlejšie pre hostí - a to aj tých, ktoré nie sú preložené:)

dúfam, že si to čoskoro:)

vBET
14-06-10, 23:11
Tento mesiac pre istotu:) celý súbor vyrovnávaciu pamäť pre hostí je v poriadku v našom fóre, len chcem pridať nejaké ďalšie nové funkcie:)

bhanuprasad1981
20-06-10, 17:03
všetky aktualizácia:)

vBET
21-06-10, 14:50
Dnes budeme mať prepustenie vBET3.x - pre vBET4.x v prvom týždni nasledujúceho mesiaca:)

bhanuprasad1981
21-06-10, 18:53
Ohhh č 15 dni viac: (

vBET
22-06-10, 22:32
Máme viac robiť v prípade VB4 (podpora friendly URL + viac druhov preklade odkazy vBSEO). Aj tentoraz sa nám spätnú väzbu o tejto novej funkcie (teda už sme dostali nápad od jedného užívateľa, aby ho vypnúť pre bežné stránky). Takže to bude trvať nejaký čas, ale na konci budete mať riešenie, ktoré je lepšie a skúša s ďalšími funkciami:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET 4.10.1