PDA

Zobraziť plnú verziu: Vyriešené Miesto pomalé po vyrovnávaciu zúčtovanie



tavenger5
16-03-10, 19:41
Prešiel som, a vykonala všetky možné triky, optimalizácia nájdem. To zahŕňa nginx ako proxy server Apache, vbOptimize s memcached a všetky bežné postupy vBulletin optimalizácie.

Pracujem s dvoma dual quad core procesor servery s 12 a *** RAM a 15K SAS disky v RAID. Takže inými slovami, že servery majú dostatok energie na spracovanie všetko.

Hlavná stránka začína pomaly hneď po vyrovnávacej vBET je vymazaná každých 15 dní. (Databáza sa dostane do viac než *** Po uplynutí tejto lehoty 15 dní)> 500k stránok denne sú prechádzanie vyhľadávači.

Je niečo, čo môžem urobiť, vylepšiť Apache spracováva tieto požiadavky lepšie? To sú moje súčasné nastavenie apache:
z httpd-mpm.conf
# Prefork MPM

StartServers 20
MinSpareServers 20
MaxSpareServers 25
MaxClients 180
MaxRequestsPerChild 1000
Z httpd-default.conf:

Časový limit 150
Na KeepAlive
MaxKeepAliveRequests 80
KeepAliveTimeout 3
UseCanonicalName off

vBET
17-03-10, 01:23
Nechajte ma hádať - máte vBSEO a veľa odkazov na hlavnej strane - mám pravdu? ;)

Trik je v tom - ak nemáte naozaj nutné, potom nepoužívajte posledného zúčtovania stratégiu. Viem, že ak je - ste skontrolovať ostatné zúčtovanie stratégie? Ostatné nie je jasné celú cache a bude trvať viac zdrojov jasné, z druhej strany.

Ďalšie vBET 3.x verzia vám môžu pomôcť - budeme pridávať nové pokročilé výkonnostné parametre pre naozaj veľké stránky. Tiež sme objavili problémom s prekladom odkazov. V tejto chvíli máme implementované riešenie pre VB Friendly URL v vBET4.x (ne povolený zatiaľ) a budeme sa snažiť prijať to aj vBSEO. Ak sa nám podarí sa bude pohybovať aj na vBET 3.x Problém je, že požiada o vBSEO odkazy jeden po druhom, a to vytvára desiatky žiadostí Google. Ako som písal už implementovaného riešenia pre VB URL Frinedly - sme oneskorenie prekladu. Problém s vBSEO je, že to funguje mimo VB, po prenose sa deje, a tiež nehovoria, sa musí adresa URL pre kontrolu správnosti skutočne jedno
alebo dať do výstupu.
Veľa detailov - skoro sme spoznali prekážkou, ktorá sa stane len vtedy, keď vyrovnávacia pamäť nie je naplnená a my sa už pracuje na túto tému.

Takže v tejto chvíli môžem len poradiť, aby ste si s zúčtovanie stratégií a ďalších parametrov zúčtovania. Pre iné stratégie:
- Ak vymazanie vyrovnávacej pamäte jednom stole nebude zabíjať na serveri, potom nastaviť väčšie "Cache zúčtovanie timelap '- server bude mať dych medzi prieseky
- Análise fórum prevádzku a kontrolu, ak je to menej - zmena prevedenie zúčtovanie tejto doby
- Stanoviť nižšie vyrovnávacia TTL - menšie tabuľky budú prázdna, takže zúčtovanie sa bude menej prostriedkov. Druhej strane - server bude musieť požiadať Google častejšie na preklady.
- Experimentálne: nastavenie "rýchle zmazanie s miestnymi optimalizáciu tabuliek otvorenie / includes / vbenterprisetranslator_functions.php a komentáre tam 3 riadky kódu" Optimalizovať miestne tabuľky. To bude veľmi rýchle zmazanie bez indexov upgrade. Poznámka: indexy porastie, takže budete musieť vykonať dotaz ručne - tj kontrola raz za týždeň. Ak to bude pracovať pre vás budeme implementovať novú stratégiu, kde sa indexy zreorganizované nie každý deň.

tavenger5
17-03-10, 01:47
Áno, na vBSEO.

Ja používam normálny odstránenie v túto chvíľu a nezdá sa, že trvá príliš dlho, aby sa veci vymazané. S rýchlym miestnym odstránenie sú indexy vľavo v platnosti a normálne odstránenie indexy sú zmazané? Bude mať starý indexy majú nejaké výhody, pokiaľ nie sú optimálne?

Veci sa zdá, že spomalí, keď je tu veľký prevádzku na týchto stránkach a cache je prestavaný. Som si istý, že to je preto, že apache procesy nie sú uzavreté tak rýchlo, ako sa bežne dostanú (pretože dáta sú požadované od Google).

Je dobré počuť, že budúci verzia bude zlepšiť rýchlosť znova. Len som sa uistiť, že nebolo niečo, čo by som mohol urobiť s ladením Apache.

vBET
17-03-10, 02:09
Ak používate normálne zúčtovanie potom zabudol na moje rady. Myslel som, že používate posledné stratégie a odstrániť celú cache. Ospravedlňujeme sa - nedorozumenia:) jednoducho ho nechajte ako to je.

Takým spôsobom, môžem poradiť nastaviť väčšiu Cache TTL. Menej dát budú odstránené zakaždým, tak menej dát bude zotavovať.
Ako som písal už sme našli jeden problémom s vBSEO + prázdne cache a pracujeme na tom:)

Čo si tiež môžete urobiť, je uistiť, že váš server nie je drží odchádzajúce požiadavky. Zistili sme, že niektoré servery sa správajú takto, ak mnohých odchádzajúce požiadavky budú na rovnakom serveri. Vzhľadom k tomu, 100 žiadostí môže mať 1000 x dlhšie než 1 žiadosť (teoreticky by mal 100 x viac času). Môže to byť nejaký firewall, server bezpečnostný problém. Samozrejme to môže byť, že Google stavia nejaké malé "trest" v tomto prípade. Takže ak si nájdete niečo, čo v tejto oblasti - to môže pomôcť. Ak nie, prosím počkajte na zlepšenie:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1