PDA

Zobraziť plnú verziu: Vyriešené server, ktorý spadá



Valdo
08-03-10, 10:45
Od Nainstaloval som prekladateľ mám ďalší problém: keď som súčasťou plánovanej operácie čistenie Denná 0:10, nechám server. Včera v noci som zastavil aj 8 hodín, takže teraz som musel vypnúť, ak nechcete že sa tak stane znovu. Ako to môžem opraviť? Vďaka

vBET
08-03-10, 16:22
Má to ešte stane, keď so zdravotným postihnutím naplánované úlohy "VB Enterprise Translator (Cache TTL)." Aké veľké je cache tabuľky? Pri páde serveri sa stane Máte nejaké chyby v log súboroch? Skúsili ste použiť vBET parameter "Cache zúčtovanie timelap"? Čo zúčtovanie stratégie používate práve teraz?

Valdo
08-03-10, 18:30
Ak sa nemýlim Existuje niekoľko vyrovnávacej stoly, jeden pre každý jazyk. Súčet všetkých zálohovanie databázy, ktoré som sa 2. marca bol 877 mb. Urobíme Ak priemerná cache tabuľky, bude 5 mb každý, od maximálne 14 MB čínskej a japonskej, minimálne 2 MB pre Thai. Skript, ktorý odstráni staré preklady odchádza v 3.30. Keď sa pozrieme na možnosti prekladu vbet staré musia byť odstránené každých 15 dní, sú možnosti nastavenia, ako si vás pri inštalácii. Ak máte na mysli parametrom timelap, vyrovnávacia stratégie zúčtovanie, je to vymazanie nastavený na Normálne.

vBET
09-03-10, 03:44
Neodpovedal si tie najdôležitejšie informácie - to ešte dôjde k chybe pri zakázané naplánované úlohy? Najprv je potrebné zistiť, nemá vBET je skutočne ide.

V normálnom vymazanie vyrovnávacej pamäte sa stará odstránený denne. Ak chcete, najrýchlejší spôsob zmazanie - posledné použitie stratégia - toto odstráni celú vyrovnávaciu raz za 15 dní. Funguje to prakticky okamžite a použitie 0 serverových zdrojov. Ale musíte vyplniť celé vyrovnávacej pamäte znova, a to nielen staré.

Už ste sa pokúsili použiť "Cache clearing timelap" možnosť?

Valdo
09-03-10, 07:49
server havaroval dnes večer: som vypol čistenie 0:10, ale padol v 3:30, keď odišiel BB Enterprise Translator (Cache TTL)

Valdo
09-03-10, 10:28
Díval som sa, je hodnota, na ktorú sa vzťahujú nastavený na hodnotu 1. Aby som bol presný, je toto:

Cache zúčtovanie timelap
Koľko sekúnd čakať medzi vymazanie vyrovnávacej pamäte tabuľky. Set 0 pre vypnutie. Vezmite prosím na vedomie, že vBET má viac ako 150 tabuliek vymazať vyrovnávaciu pamäť - nastavenie tejto hodnoty príliš vysoké môžu spôsobiť, že zúčtovanie, ktorý začína v noci bude pokračovať aj v deň hodín. Tiež prosím nenastavujte vyššiu, než vaše pripojenie k MySQL čaká bez použitia (mysql nastavenia: wait_timeout) - inak to spôsobí "MySQL server išiel preč Error" a zúčtovanie nebude dokončený.

vBET
10-03-10, 16:26
server havaroval dnes večer: som vypol čistenie 0:10, ale padol v 3:30, keď odišiel BB Enterprise Translator (Cache TTL)

Je nám ľúto - Nechápem jednu vec - máte zúčtovacia dvakrát denne? Zakážte zúčtovanie úlohu a povie sa váš server spadne, keď je čistenie zakázané (bez ohľadu na to, v ktorom hodina - zakázať úplne). Ak server nespadne, keď je vypnuté vyrovnávacej pamäte zúčtovanie potom to znamená, že vBET je vinný. Ak sa napriek tomu crasches potom niečo iné spôsobuje toto.

Ak je vBET je vinný potom máte niekoľko možností, ako vyladiť to:
- Nastavte väčšiu hodnotu "Cache zúčtovanie timelap" - to bude dostatok času a viac CPU pre ostatné vlákna medzi vymazanie vyrovnávacej pamäte každého stola. Navrhujem, aby to na prvé miesto
- Stanoviť nižšie "Cache Time To Live (TTL)" - potom sa vaše tabuľky budú menšie, tak zúčtovanie bude lacnejšie.
- Hrajte sa s "Stratégia Cache zúčtovanie" - posledný z nich vyrieši váš problém na 100% - je určený pre veľmi veľké vyrovnávacej pamäte a bude jasné, dokonca aj veľké vyrovnávacej pamäti hneď, pretože to jednoducho odstráni celú vyrovnávaciu pamäť tabuľky a vytvoria znova. Ale to vymaže celý vyrovnávacej pamäte Cache raz za obdobie TTL, tak vyrovnávacej pamäte musia byť vyplnené od začiatku. To je posledná vec, ktorú odporúčam používať, takže keď už nič iného pracuje to bude na 100%. To je pridaný práve pre takéto situácie:)

Valdo
18-03-10, 15:58
Snažili sme sa prvé riešenie, ktoré navrhli, nastavenie hodnoty 3. Hostiteľ povedal, že došlo k poklesu zaťaženia, ale do budúcna v deň zvyšuje. Zníženie trvania v dňoch,, medzipamäte problém by mohol vyriešiť? Server je pod zaťažením, alebo vymazanie vyrovnávacej pamäte prekladov doteraz uložené v cache?

vBET
19-03-10, 03:15
OK, takže ďalšie kroky, ktoré vám môžu pomôcť:
1. Zvýšenie vyrovnávacej TTL - menej dát bude vymazaný zakaždým
2. Zmena zúčtovanie stratégiu: "Quick miestne vymazanie sa optimalizuje stoly" - Vezmite prosím na vedomie, že táto možnosť môže byť to najhoršie, ak vyrovnávacia pamäť nie je dostatočne veľká. Pre väčšiu cache je lepší než normálne.
3. Experimentálne: Môžete si vybrať "rýchle zmazanie s miestnymi optimalizovať tabuľky" a upraviť súbor / includes / vbenterprisetranslator_functions.php pripomienkou 3 riadky kódu, ktorý obsahuje Optimize miestne tabuľky. S touto modifikáciou sa odstráni stará dáta len vo veľmi rýchly spôsob, ale vaša indexy nebudú znovu a bude rásť, takže budete musieť vykonať ručne, uviedol dotaz raz na chvíľu. Ak to bude pracovať pre vás, potom môžeme implementovať ako jeden z podporovaných stratégie - tam, kde je veľmi jednoduché čistenie, bez indexy znovu a znovu sa dá vykonať ďalšie úlohy, ktoré bežia tj jeden týždeň. Takže ak nám oznámite, že je to pre vás pracuje pridáme ju špeciálne pre vás:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 gives automatic translations